Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważna wygrana Impelu, Pałac coraz niżej w tabeli

LSK: Ważna wygrana Impelu, Pałac coraz niżej w tabeli

fot. Łukasz Krzywański

Ważne zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem tabeli odniosły siatkarki Impelu Wrocław. Podopieczne trenera Marka Solarewicza zapisały na swoje konto trzy punkty i wyprzedziły w tabeli Pałac. Ekipa z Bydgoszczy zajmuje 12. miejsce w tabeli, bydgoszczanki tylko w trzeciej partii postawiły większy opór swoim rywalkom, w pierwszych dwóch partiach nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Mecz z wysokiego C rozpoczęły gospodynie, które w dużej mierze dzięki zbiciom Julii Szczurowskiej oraz szczelnemu blokowi błyskawicznie odskoczyły od rywalek na pięć oczek. Wówczas o przerwę poprosił Piotr Makowski, a jego podopieczne z biegiem czasu zaczęły odrabiać straty. Wykorzystały błędy rywalek, a po udanej kontrze Weroniki Fojucik na świetlnej tablicy pojawił się remis. Wyrównana gra nie trwała jednak długo, bowiem asy serwisowe Igi Chojnackiej oraz Tamary Gałuchy w połączeniu ze skutecznymi zbiciami drugiej z wymienionych zawodniczek spowodowały, że wrocławianki ponownie zaczęły przejmować inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła też Natalia Murek, a sytuacja Pałacu robiła się coraz trudniejsza. Im bliżej końca premierowej odsłony, tym bydgoszczanki spisywały się coraz słabiej. Same popełniały błędy, a nie mogły znaleźć skutecznej recepty na powstrzymanie skrzydłowych Impelu. Przy zagrywce Szczurowskiej gospodynie ponownie zdobyły kilka oczek z rzędu, dzięki czemu pewnie kroczyły do sukcesu. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a zbicie Gałuchy zakończyło nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).Początek drugiej odsłony był znacznie bardziej wyrównany, ale jako pierwsze ponownie pękły siatkarki znad Brdy. Nie potrafiły one zatrzymać w ataku duetu Murek/Gałucha, a na dodatek błędnym zbiciem popisała się Joanna Kuligowska, przez co do czterech oczek wzrósł dystans dzielący obie drużyny. Na tym jednak Impel nie zamierzał poprzestawać. Przypomniała o sobie Chojnacka, a Piotr Makowski zaczął rotować składem, w poszukiwaniu lepszej gry swojego zespołu. Jednak nie przyniosły one efektu, bowiem blok spowodował, że podopieczne Marka Solarewicza poczynały sobie coraz pewniej. Pojedyncze udane zagrania Natalii Misiuny nie były w stanie poderwać Pałacu do walki. Stać było go tylko na krótkotrwały zryw, po którym zbliżył się do przeciwniczek na cztery oczka, ale na nic więcej w tej części spotkania. Wrocławianki pewnie kroczyły do objęcia prowadzenia 2:0, a w ich szeregach punktowały głównie Gałucha i Szczurowska. W końcówce niekorzystny wynik po stronie bydgoszczanek próbowała jeszcze poprawić Monika Fedusio, ale atak Szczurowskiej postawił kropkę nad i w drugiej odsłonie (25:19).

Po dziesięciominutowej przerwie do pracy wzięły się bydgoszczanki, w których szeregach z dobrej strony pokazały się Misiuna i Kuligowska, a po błędzie wrocławianek dystans dzielący oba zespoły wzrósł do trzech oczek. Jednak przyjezdne nie były w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry na dłuższym dystansie czasowym. W ich grze zaczęły pojawiać się błędy i niedokładności, a po szczelnym bloku Aleksandry Trojan na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, które wykorzystały błędy rywalek, a po zbiciu Murek odskoczyły od nich na trzy oczka. Ale to nie był koniec emocji, bowiem same zaczęły mylić się w ataku, a wynik szybko wrócił do stanu równowagi. W kolejnych minutach dla wrocławianek punktowała Gałucha, a po drugiej stronie siatki wyróżniły się Ewelina Krzywicka i Magdalena Mazurek, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Dolnego Śląska, które po udanej kontrze Murek oraz błędzie Kuligowskiej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:22).

MVP: Tamara Gałucha

Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:15, 25:19, 25:22)

Składy zespołów:
Impel: Nichol (1), Szczurowska (13), Murek (13), Trojan (5), Gałucha (20), Chojnacka (10), Stenzel (libero) oraz Gierak
Pałac: Misiuna (5), Mazurek (4), Krzywicka (6), Kuligowska (9), Różyńska (6), Fojucik (1), Jagła (libero) oraz Maternia (4), Świder,  Fedusio (3) i Andershon

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved