Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Walka o życie na dole tabeli, na deser mecz na szczycie

LSK: Walka o życie na dole tabeli, na deser mecz na szczycie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Od czwartku do niedzieli rozegrane zostaną mecze 25. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. O punkty i o utrzymanie w ekstraklasie Pałac Bydgoszcz zagra z BKS-em Bielsko-Biała, a Budowlani Toruń podejmą MKS Dąbrowa Górnicza. O uniknięcie meczów barażowych walczyć będą Legionovia, KSZO i Impel. Na deser w niedzielę mistrz Polski i lider tabeli podejmie w Policach aktualnego wicelidera, ŁKS Commercecon Łódź.

  

 

Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź
5 kwietnia, czwartek, g. 18:00

Czwartkowy mecz w Legionowie będzie bardzo ważny zwłaszcza dla gospodyń, które wciąż walczą o uniknięcie strefy barażowej. Zespół Budowlanych jedną noga jest już w czołowej czwórce, a do osiągnięcia tego celu łodziankom brakuje już tylko jednego punktu lub potknięcia się PTPS-u Piła. Po wygranej w derbach Łodzi w zespole trenera Błażeja Krzyształowicza zapanowała euforia, wzmocniona jeszcze porażką pilanek w Bielsku-Białej. Czy w Legionowie po wygraniu dwóch setów trener wpuści na boisko zawodniczki rezerwowe? – Muszę przyznać, że w tym sezonie miałyśmy już kilka wpadek. Potrafiłyśmy przegrywać mecze i punkty z drużynami teoretycznie słabszymi – zaznacza Julia Twardowska.

Legionovia obecnie znajduje się w strefie barażowej z jednym punktem straty do Impelu Wrocław. Dla podopiecznych trenera Piotra Olenderka każdy punkt będzie na wagę złota, jednak trzeba uczciwie przyznać, że w tym spotkaniu wszystkie sportowe argumenty będą po stronie rywalek. Legionowianki potrafiły jednak w tym sezonie urwać punkt we własnej hali innej łódzkiej drużynie, przegrywając z ŁKS-em 2:3. – W pierwszej rundzie wygrałyśmy z łodziankami, więc dlaczego miałybyśmy tego nie powtórzyć? – uśmiecha się Alicja Grabka.Mam nadzieję, że kibice poprowadzą nas do zwycięstwa. Jest niestety taka dziwna zależność, że w tym sezonie więcej spotkań wygrałyśmy na wyjeździe niż u siebie. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni i te dwa spotkania potoczą się po naszej myśli, bo musimy urywać punkty, nawet jeżeli nie jesteśmy faworytem – dodaje rozgrywająca Legionovii. Budowlani według nas ten mecz wygrają, ale Legionovia też coś zdobędzie.

Typ redakcji: Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 2:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved