Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: W meczu sąsiadów z tabeli lepszy Trefl Proxima Kraków

LSK: W meczu sąsiadów z tabeli lepszy Trefl Proxima Kraków

fot. Bianka Sawoniuk

W meczu sąsiadujących w tabeli BKS-u Profi Credit i Trefla Proximy Kraków zdecydowanie lepsze okazały się podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego. Bielszczankom brakowało siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się rywalkom. Wynik tego meczu pozwolił obu zespołom zamienić się miejscami w tabeli, Trefl Proxima Kraków awansował na siódmą pozycję, zaś BKS spadł na ósme miejsce. 

Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn. Bielszczanki mogły dwukrotnie objąć prowadzenie, grając kontratakiem, ale jej nie wykorzystały. Dopiero obity blok przez Emilię Muchę dał jej drużynie dwa „oczka” przewagi, które szybko zostały zniwelowane przez zagrywkę Justyny Łukasik (7:7). Kilka akcji później przyjezdne zagrały dobrze w obronie, dwie kontry skończyła na lewym skrzydle Ewelina Brzezińska, co zmusiło trenera Tore Aleksandersena do wzięcia czasu (11:14). Przyniósł on spodziewany efekt, gdyż gospodynie odczytały zamiary Zsuzsanny Talas i zablokowały Brzezińską. Kiwka za blok Justyny Łukasik ponownie pozwoliła wrócić siatkarkom z Krakowa na trzypunktowe prowadzenie, które zostało jeszcze powiększone po asie serwisowym tej zawodniczki (18:14). Siatkarki BKS-u miały duże problemy z kończeniem swoich ataków, co szybko wykorzystywały ich rywalki. Marlena Pleśnierowicz starała się przenosić ciężar ataku na swoje środkowe, co przynosiło rezultaty, gdyż zarówno Dominika Sobolska, jak i Nia Grant były skuteczne. Jednak samym środkiem seta się nie wygra, tym bardziej że rozpędzonym siatkarkom Trefla Proximy wychodziło praktycznie wszystko i po podwójnym bloku na Ginie Mancuso objęły prowadzenie w spotkaniu 1:0.Od początku drugiej partii szybko trzypunktowe prowadzenie objęły siatkarki z Małopolski. Stało się to po efektownym bloku Darii Paszek na Nii Grant (6:3). Rozpędzone przyjezdne nie zamierzały na tym poprzestać i po „czapie” Sarah Clement jeszcze je powiększyły. Jednak miejscowe zaczęły ustawiać skuteczny blok i najpierw jego ofiarą padła Paszek, a w kolejnej akcji Rebecca Pavan i było już tylko 9:8. Od tego momentu punkty były zdobywane na przemian przez obie ekipy i dopiero kiedy długą akcję skończyła na prawej flance Pavan, zawodniczki Alessandro Chiappiniego powróciły do trzypunktowego prowadzenia. Zablokowany atak Paszek oraz odczytana kiwka Zsuzsanny Talas przez Dominikę Sobolską sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy po 15. As serwisowy Emilii Muchy w sam narożnik boiska oraz kolejny punktowy blok zawodniczek BKS-u dał im po raz pierwszy w tym secie dwupunktowe prowadzenie (18:16). Jednak dwie akcje później po mocnym zbiciu ze środka Clement było ponownie równo. Kluczowy dla przebiegu tej partii okazał się pojedynczy blok Martyny Łukasik oraz autowy atak Emilii Muchy z szóstej strefy (23:20). Siatkarki Trefla Proximy nie wypuściły wysokiej przewagi i po ponownym nietrafieniu w boisko przez Muchę wygrywały już 2:0.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak poprzedni. Najpierw obie ekipy grały punkt za punkt, by w okolicach siódmego „oczka” krakowianki odskoczyły od swoich rywalek. Stało się to za sprawą skutecznego ataku z obejścia Justyny Łukasik oraz autowego ataku z drugiej linii Giny Mancuso (8:5). Błędy własne przyjezdnych pozwoliły gospodyniom odrobić straty i doprowadzić do remisu po 10. Długo bielszczanki się z niego nie cieszyły, gdyż dwa efektowne bloki dały siatkarkom Trefla Proximy wysokie prowadzenie. Szczególnie efektowny był ten drugi, gdzie piłka była szybciej w boisku niż atakująca Dominika Sobolska (14:10). Gra gospodyń się posypała, co wykorzystały krakowianki. Kiedy Nia Grant nie trafiła w pomarańczowe, Rebecca Pavan dołożyła asa serwisowego, a najniższa z blokujących Zsuzsanna Talas zablokowała Emilię Muchę, stało się jasne, że trzy punkty pojadą do stolicy Małopolski (21:14). Wprawdzie miejscowe zdołały jeszcze odrobić kilka „oczek”, jednak strata była zbyt duża, by móc przedłużyć to spotkanie. Ponowny blok na Emilii Musze dał przyjezdnym szereg piłek setowych. Wykorzystały od razu pierwszą, a dokładnie Justyna Łukasik, posyłając asa serwisowego.

MVP: Ewelina Brzezińska

BKS Profi Credit Bielsko-Biała  – Trefl  Proxima Kraków 0:3
(17:25, 21:25, 18:25)

Składy zespołów:
BKS: Różański (8), Pleśnierowicz, Grant (9), Mancuso  (6), Sobolska (10), Mucha (11), Jagieło (libero) oraz Wilczek (libero), Nowicka (1), Moskwa i Świrad (1)
Trefl Proxima: Talas (1), Clement (9), Paszek (12), Łukasik J. (9), Brzezińska (11), Pavan (11), Kulig (libero) oraz Budzoń, Szymańska i Łukasik M. (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved