Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W Legionowie górą E.Leclerc Radomka Radom

LSK: W Legionowie górą E.Leclerc Radomka Radom

fot. lsk.pls.pl

E.Leclerc Radomka Radom okazała się lepsza w derbach Mazowsza i wywiozła z Legionowa cenne trzy punkty. W dwóch pierwszych setach na boisku trwała zacięta walka, ale trzecia odsłona za sprawą głównie świetnej serii serwisowej Alicji Grabki była już jednostronna.  Rozgrywająca Radomki odebrała po meczu statuetkę MVP. To była piąta wygrana Radomki w sezonie.

Początek meczu był wyrównany, ale szybko inicjatywę na boisku zaczęły przejmować radomianki. Gospodynie miały kłopoty w przyjęciu, a po udanych akcjach w ataku Natalii Skrzypkowskiej i Brittany Abercrombie beniaminek zyskał już czteropunktowe prowadzenie. Legionovię do walki próbował poderwać duet Krystyna Kicka/Zuzanna Górecka, ale tylko częściowo udało mu się odrobić straty. Dopiero przy zagrywce Góreckiej gospodyniom udało się doprowadzić do remisu. Chwilę później – po zbiciu Beaty Olenderek – legionowianki wysforowały się nawet na prowadzenie. W kolejnych minutach zmieniało się ono jak w kalejdoskopie, ale po asie serwisowym Julity Molendy szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę podopiecznych Jacka Skroka. W końcówce wykorzystały one błędy rywalek, triumfując 25:21.W drugiej odsłonie Radomka poszła za ciosem. Przypomniała sobie o dobrej grze w bloku, a w ataku uaktywniła się Sara Sakradzija. W efekcie szybko odskoczyła od rywalek na cztery oczka. te jednak z biegiem czasu zaczęły wracać do gry. Duża w tym zasługa Góreckiej, która punktowała w polu serwisowym oraz w ataku (9:9). Chwilę później inicjatywę znowu próbowały przejąć przyjezdne, które po kontrze Abercrombie zbudowały sobie trzypunktowe prowadzenie, ale jeszcze szybciej je roztrwoniły. Fragment dobrej gry na siatce Kickiej oraz trudne zagrywki Eweliny Polak sprawiły, że to Legionovia wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Nie potrafiła jednak pójść za ciosem. W decydującą fazę drugiej partii obie drużyny weszły przy stanie remisowym. Kluczowy okazał się blok, który dał dwa oczka przewagi radomiankom. Gospodynie do walki próbowała poderwać jeszcze Olenderek, ale Abercrombie postawiła kropkę nad i w drugiej partii, dając zwycięstwo Radomce (25:23).

Tylko przez moment w trzeciej odsłonie walka toczyła się cios za cios. Szybko inicjatywę zaczęły przejmować przyjezdne, które po zbiciu Skrzypkowskiej oraz szczelnym bloku odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Na dodatek w grze legionowianek było coraz więcej błędów, a po punktowej zagrywce Alicji Grabki dystans dzielący oba zespoły zwiększył się już do sześciu punktów. Wówczas gra gospodyń kompletnie się posypała. Ich kolejne błędy sprawiły, że ich strata wzrosła do dziesięciu oczek. Pojedyncze udane zagrania Góreckiej nie były w stanie poderwać ich do walki, a beniaminek kontrolował boiskowe wydarzenia. W końcówce dołożył jeszcze kolejne oczka blokiem, a nie do zatrzymania była Abercrombie. Bezradne legionowianki z trudem przekroczyły barierę 10 punktów, a nierówną walkę w tej części spotkania zakończyła Grabka (25:11).

MVP: Alicja Grabka

 DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Radomka Radom 0:3
(21:25, 23:25, 11:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek (2), Olenderek (6), E. Polak (5), Górecka (13), Skrupa (2), Kicka (13), Adrianna Adamek oraz A. Wójcik (2), Woźniak (1), Sobalska, Pickrell i Agnieszka Adamek (libero)
Radomka: Skrzypkowska (15), Sakradzija (9), Grabka (5), Bałacuka (1), Kubacka (6), Abercrombie (22), Drabek (libero) oraz Molenda (1) i Biała

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved