Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: W 18. kolejce derby Małopolski i ciekawy mecz w Łodzi

LSK: W 18. kolejce derby Małopolski i ciekawy mecz w Łodzi

fot. Sylwia Lis

Od piątku do poniedziałku rozegrane zostaną spotkania 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Do niezwykle ciekawego spotkania dojdzie w niedzielny wieczór w Łodzi, gdzie Budowlani podejmować będą trzeci w tabeli Developres Rzeszów. Do Krakowa na derby Małopolski przyjedzie Polski Cukier Muszynianka, a w Bielsku-Białej o zachowanie nadziei powalczy MKS Dąbrowa Górnicza.

 BKS Profi Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza
piątek, 16.02, g. 18:00

18. kolejkę spotkań Ligi Siatkówki Kobiet rozpocznie mecz drużyn, których rywalizacja jeszcze nie tak dawno elektryzowała niemal wszystkich kibiców żeńskiej siatkówki w Polsce. Dziś jest zupełnie inaczej – BKS, który zawodzi od początku sezonu i zamiast walczyć o miejsce w play-off znajduje się w środkowej części tabeli, podejmować będzie MKS Dąbrowa Górnicza – outsidera rozgrywek, który dramatycznie walczy o utrzymanie w elicie. Dąbrowianki po ostatniej wygranej w tie-breaku z Legionovią zobaczyły wprawdzie światełko w tunelu, ale to piątkowy mecz da odpowiedź na pytanie, czy światełko to jest zapowiedzią wyjścia z kłopotów, czy też reflektorem bielskiej lokomotywy pędzącej wprost na MKS. – Do każdego meczu podchodzimy tak, by go wygrać. Wszystko matematycznie jest jeszcze możliwe. Jeżeli dziewczyny nie poddadzą się i będziemy wierzyć wszyscy tutaj, to jest to do zrobienia. Jeśli teraz już się poddamy, to nie będziemy mieć żadnych szans – mówi trener dąbrowianek, Andrzej Stelmach.

W bielsku-Białej nastroje ostatnio są minorowe. Porażka z Developresem, następnie przegrany mecz w fatalnym stylu z Impelem we Wrocławiu, a na koniec przegrana w ćwierćfinale Pucharu Polski z Budowlanymi w Łodzi nie mogą nastrajać optymizmem. Bardziej od porażek kibiców BKS-u martwi forma zespołu, która daleka jest od optymalnej. – Wydaje mi się więc, że to problem psychiczny, z którym jako zespół nie potrafimy sobie poradzić – próbuje znaleźć przyczynę słabszej dyspozycji zespołu Katarzyna Konieczna. Cały czas sobie powtarzam, że trzeba sięgnąć dna, żeby się odbić i myślę, że to jest taki moment – przyznała Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca BKS-u. Mecz z ostatnim zespołem w tabeli będzie dla bielszczanek testem, czy już sięgnęły dnia i teraz odbiją w górę, czy też przekonają się, że można spaść jeszcze niżej. Naszym zdaniem BKS pokona nierówno grającego rywala, ale przyjdzie mu to nie tak łatwo.

Typ redakcji: BKS Profi-Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1

Kursy LV Bet: BKS – 1,15; MKS – 4,55

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved