Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Udana inauguracja Chemika

LSK: Udana inauguracja Chemika

Chemik Police od zwycięstwa bez straty seta rozpoczął nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet. Chociaż w dwóch pierwszych partiach na boisku toczyła się zacięta walka, po dziesięciominutowej przerwie inicjatywę przejęły policzanki, wysoko wygrywając trzecią odsłonę. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Aleksandrę Krzos.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie, które przy zagrywce Izabeli Bełcik zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Swoje w ataku robiła Katarzyna Zaroślińska, a jej koleżanki raz po raz popisywały się udanymi blokami. W efekcie czego błyskawicznie dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do sześciu oczek. Wydawało się wówczas, że policzanki w pełni zdominują premierową odsłonę, ale ich kilka prostych błędów w połączeniu z udaną kontrą Eweliny Ryznar spowodowało, że przyjezdne zaczęły wracać do gry, niwelując stratę do zaledwie dwóch punktów. Co więcej, chwilę później przypomniała o sobie Marina Cvetanović, a czapa torunianek spowodowała, że Chemik prowadził już tylko jednym oczkiem. Wówczas jednak sprawy w swoje ręce wzięły Zaroślińska i Natalia Mędrzyk, ponownie zwiększając przewagę podopiecznych Jakuba Głuszaka. Ale to nie był koniec emocji, bowiem po asie serwisowym Lewandowskiej i zbiciach Kawalenki Budowlani nie tylko wrócili do gry, ale nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce jednak zupełnie się pogubili. Ich proste błędy w połączeniu ze skutecznym zbiciem Mędrzyk dały triumf gospodyniom (25:21).

Podopieczne Nicoli Vettoriego nie załamały się porażką w pierwszym secie, a drugiego rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po zbiciu Kawalenki objęły trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach mogły liczyć na błędy rywalek, dzięki czemu na świetlnej tablicy utrzymywał się status quo. Ale dwie pomyłki w ataku Doroty Ściurki sprawiły, że Chemik wrócił do gry. Chwilę później asem serwisowym popisała się Malwina Smarzek, ale udanymi zagraniami odpowiadały Kawalenka i Cvetanović, dzięki czemu wynik ciągle oscylował wokół remisu. Jednak im bliżej końca seta, tym w lepszej sytuacji były torunianki. Zbicia Ściurki i Cvetanović dały im dwupunktowe prowadzenie. Miały nawet szansę, żeby odskoczyć od rywalek na trzy oczka, ale pomyłka w ataku Kawalenki szybko się na nich zemściła. Po asie serwisowym Agnieszki Bednarek-Kaszy na świetlnej tablicy pojawił się remis, a w końcówce dało o sobie znać doświadczenie mistrzyń Polski. W dużej mierze dzięki Mędrzyk policzanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

Wydawało się, że po dziesięciominutowej przerwie do walki rzucą się podopieczne trenera Vettoriego, ale to gospodynie od pierwszych chwil trzeciej partii zaczęły nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Ich ucieczka zaczęła się od asa serwisowego Bednarek-Kaszy, chwilę później jej koleżanki dodały trzy szczelne bloki, dzięki czemu dystans dzielący oba zespoły wzrósł do czterech oczek. Taki obrót spraw wyraźnie podłamał torunianki, którym w tym fragmencie meczu niewiele wychodziło. Na nic zdawały się czasy na życzenie ich szkoleniowca oraz dokonywane przez niego zmiany. Punktowe zagrywki Zaroślińskiej i Mędrzyk powiększały dystans punktowy dzielący oba zespoły. Na dodatek do gry po stronie Chemika włączyła się jeszcze Katarzyna Gajgał-Anioł, a po błędzie skrzydłowej Budowlani przegrywali już dziesięcioma oczkami. Pojedyncze udane zagrania Ewy Binkiewicz nie były już w stanie poderwać ich do walki. Istniało nawet zagrożenie, że przyjezdne nie wyjdą z dziesięciu oczek w tej części spotkania, ale ostatecznie ta sztuka im się udała. Marne to jednak dla nich pocieszenie, bo w końcówce dzieliły i rządziły na boisku gospodynie. Asa dołożyła jeszcze Mędrzyk, na środku udanym zbiciem popisała się Gajgał-Anioł, a błąd rywalek zakończył nierówną walkę w trzeciej partii (25:11), pieczętując tym samym zwycięstwo Chemika 3:0.

MVP: Aleksandra Krzos

Chemik Police – Poli Budowlani Toruń 3:0
(25:21, 25:23, 25:11)

Chemik: Gajgał-Anioł (8), Bednarek-Kasza (6), Smarzek (7), Bełcik (4), Mędrzyk (16), Zaroślińska (14), Krzos (libero) oraz Busa i Holston
Budowlani: Ściurka (4), Jasińska, Lewandowska (6), Ryznar (1), Cvetanović (11), Kawalenka (12), Szczygłowska (libero) oraz Paulava, Bałucka (1), Bimkiewicz (3), Janik i Nowak (libero)