Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Udana inauguracja Chemika Police

LSK: Udana inauguracja Chemika Police

Mistrzynie Polski sezon 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczęły od zwycięstwa. W swoim pierwszym starciu siatkarki Chemika Police podejmowały we własnej hali Legionovię Legionowo. Gospodynie nie najlepiej weszły w to spotkanie, bowiem przegrały pierwszą partię 23:25. W kolejnych jednak przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i całe spotkanie wygrały 3:1.

Po niedokładnym przyjęciu Adriany Adamek i wykorzystanej przechodzącej piłce przez Chiake Ogbogu policzanki objęły prowadzenie 4:2. As serwisowy Małgorzaty Jasek doprowadził do wyrównania, niemniej trzy kolejne piłki wygrały gospodynie, zwiększając przewagę do trzech oczek. Zagrywka Eweliny Polak siała spustoszenie po drugiej stronie siatki, dzięki czemu jej drużyna szybko odrobiła straty. Po bloku Alicji Wójcik trener Marcello Abbondanza poprosił o przerwę dla swojego zespołu, jednak nie przyniosła ona spodziewanego rezultatu. Niedokładne przyjęcie zagrywki przyjezdnych powodowało, że siatkarki Chemika nie mogły wyprowadzać swojej pierwszej akcji (10:14). Element ten w premierowej odsłonie meczu odgrywał decydującą rolę i to głównie dzięki niemu miejscowe odrobiły część strat (16:17). Do remisu nie udało się im doprowadzić, gdyż w ekipie z Legionowa dobrze funkcjonował blok i obrona. Mistrzynie Polski na koniec seta zanotowały jeszcze czteropunktową serię, jednak ostatnie słowo należało do drużyny Piotra Olenderka, a dokładnie do Krystyny Kickiej, która atakiem po skosie zakończyła pierwszą partię spotkania.

Podobnie jak w pierwszym secie gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 4:2. Sladjana Mirković wobec słabej dyspozycji swoich skrzydłowych musiała grać pierwszym tempem, gdzie prym wiodła Chiaka Ogbogu. Ponownie dobra zagrywka siatkarek Legionovii oraz błędy własne ich rywalek pozwoliły doprowadzić do remisu po 6. Niedokładna wystawa Zuzanny Góreckiej dała dwupunktową przewagę policzankom. Gra w tym fragmencie seta ze względu na błędy popełniane przez obie ekipy nie mogła się podobać i to po autowym ataku Krystyny Kickiej na tablicy wyników zrobiło się 16:13. Kiedy w kontrataku Magdalena Stysiak zaatakowała z prawej flanki, wydawało się, że miejscowe nie pozwolą już sobie odebrać zwycięstwa w tej partii. Po ładnym zbiciu Natalii Mędrzyk trener Olenderek poprosił jeszcze o przerwę dla swojego zespołu. Punktowa zagrywka Agnieszki Bednarek sprawiła, że było 21:16. Przyjezdne nie były już tak skuteczne, jak w premierowej odsłonie spotkania, a gospodynie w końcu zaczęły punktować na skrzydłach. Atak Mędrzyk na czystej siatce dał jej drużynie 25 punkt, a tym samym doprowadził do wyrównania w całym meczu.

Legionowianki od początku trzeciego seta powróciły do dobrej gry blokiem, wyblokiem i w obronie, dzięki czemu miały możliwość grania kontrataków. Trzypunktową przewagę uzyskały jednak przy zagrywce Małgorzaty Jasek, której gospodynie nie potrafiły przyjąć. W ekipie Chemika dobre zawody rozgrywała Chiaka Ogbogu i to za sprawą skutecznego jej serwisu policzanki odrobiły część strat, by chwilę potem doprowadzić do remisu po 13. Pierwszą pomyłkę w ataku zanotowała dopiero przy stanie 14:15. Podwójny blok, który zatrzymał Natalię Mędrzyk na lewym skrzydle, pozwolił przyjezdnym powrócić do dwupunktowego prowadzenia, z którego nie cieszyły się jednak długo, gdyż Krystyna Kicka nie trafiła w pomarańczowe. Gra się wyrównała i punkty były zdobywane naprzemiennie przez obie ekipy. Dopiero po serii trzech punktów i bloku na Magdalenie Stysiak zawodniczki DPD Legionovii prowadziły 21:19. Ogbogu w końcówce partii udowodniła, że włodarze klubu dobrze zrobili, decydując się na jej przyjście do zespołu. Najpierw zapunktowała z obejścia, a potem dwukrotnie ustawiła szczelny blok, dzięki czemu to policzanki mogły się cieszyć z wygrania seta.

Czwarta partia od początku była bardzo wyrównana, a drużyny grały punkt za punkt. Po dobrym rozpoczęciu meczu coraz gorzej w ataku radziła sobie Krystyna Kicka i to po jej autowym ataku zrobiło się 7:5. Przy słabej skuteczności swoich skrzydłowych Sladjana Mirković starała się jak najczęściej uruchamiać środkowe Chemika, które były bardzo skuteczne. Coraz większe kłopoty z przebiciem się przez blok miała także Beata Olenderek, co dawało gospodyniom możliwość gry kontratakiem pewnie wykorzystywanym dwukrotnie przez Martynę Grajber (13:9). Włączenie się do gry tej zawodniczki pozwoliło drużynie Chemika odskoczyć od swoich rywalek i kontrolować przebieg tej partii. Duża w tym zasługa także polickich blokujących, które raz za razem ustawiały szczelny blok (19:11). Gra siatkarek Piotra Olenderka wyraźnie się posypała i w żadnym elemencie nie potrafiły one nawiązać walki z mistrzyniami Polski. Za sprawą błędów własnych gospodyń legionowianki zniwelowały różnicę do trzech oczek, jednak to wszystko, na co było je stać w tym spotkaniu. Ostatni punkt zdobyła bezapelacyjnie najlepsza zawodniczka tego meczu – Chiaka Ogbogu i to siatkarki z zachodniopomorskiego, pomimo momentami słabej gry, mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:1
(23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

Chemik: Busa (4), Grajber (11), Chojnacka (10), Łukasik (2), Ogbogu (21), Mirković (6), Krzos (libero) oraz Stysiak (15), Bednarek (3), Mędrzyk (6) i Grejman
Legionovia: Jasek (10), Olenderek (4), Polak (3), Górecka (9), Wójcik (7), Kicka (20), Adamek Adriana (libero) oraz Skorupa (1), Pickrell (2) i Adamek Agnieszka (libero)