Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK w tym sezonie najprawdopodobniej już nie zagra. Co z Plusligą?

LSK w tym sezonie najprawdopodobniej już nie zagra. Co z Plusligą?

Koronawirus sparaliżował sport  prawie na całym świecie,  dotyczy to rzecz jasna siatkówki. W Polsce nie są rozgrywane żadne mecze i nie można wykluczyć, że w tym sezonie już nie będą.  Kluby opiniują za tym, aby zamknąć sezon i za obowiązującą uznać kolejność po fazie zasadniczej.  Decyzja zostanie podjęta  w poniedziałek, ale wydaje się iż jest to tylko formalność i władze PLS nie sprzeciwią się klubom. Oznacza to, iż mistrzem  Polski zostaną siatkarki Grupy Azoty Chemik Police, a wicemistrzem Developres SkyRes Rzeszów.  Na trzeciej pozycji sezon zakończy ŁKS Commercecon Łódź.

W imieniu swoim i klubu, który reprezentuję mogę powiedzieć, że jesteśmy za zakończeniem sezonu. Szkoły i hale zostały zamknięte, nasze zawodniczki rozjechały się do domów. Możemy oczywiście czekać na zakończenie epidemii koronawirusa, ale pytanie jak długo to potrwa. W najbardziej optymistycznym scenariuszu, nawet jeśli po miesiącu drużyny wznowią treningi, to nie będą gotowe do walki w ćwierćfinałach – mówi prezes #VolleyWrocław Jacek Grabowski i jednocześnie członek Rady Nadzorczej PLS. Zdanie sternika wrocławskiego klubu podzielają wszystkie kluby.Pytanie, co ze spadkiem? W myśl regulaminu drużyna, która zajmie 12. miejsce po zakończeniu rozgrywek opuszcza LSK. Sęk w tym, że ostatnia w tabeli Wisła Warszawa ma jeszcze prawo walczyć o 11. pozycję z #VolleyWrocław. Może się zatem zdarzyć, że zespół ze stolicy pozostanie w elicie, choć przegrał wszystkie mecze i dodatkowo został ukarany punktami minusowymi. Inna sprawa, że Wisła będzie miała problem z wypełnieniem wymogów licencyjnych przed kolejnym sezonem.

W przypadku LSK łatwiej jest podjąć taką decyzję, bo faza zasadnicza już się skończyła. Trudniej jest w przypadku PlusLigi. Panom do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki. –  Przewaga LSK nad PlusLigą polega na tym, że u pań zakończono rundę zasadniczą i według w miarę sprawiedliwych zasad można wyłonić medalistów. Chemik wygrał nie tylko rundę zasadniczą, ale także Puchar Polski. Panom zostały jeszcze dwie kolejki i w ich przypadku sytuacja jest znacznie trudniejsza – mówi Grabowski.

Praktycznie wszystkie siatkarki porozjeżdżały się do swoich domów, wyjątek stanowią policzanki, które normalnie trenują.  Przed nimi bowiem jeszcze rywalizacja w Pucharze CEV, w półfinale rywalem będzie Volero Le Cannet. – Wszystkie nasze siatkarki zostały w klubie i normalnie trenują. Władze europejskiej federacji właśnie podjęły decyzję o przełożeniu naszego meczu w Pucharze CEV, najwcześniej wyjdziemy na boisko na początku kwietnia – mówi szef Chemika Police Paweł Frankowski. Kiedy ten dwumecz się odbędzie?  Nie wiadomo.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved