Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Trzy punkty rzeszowianek, MKS Kalisz nadal czerwoną latarnią

LSK: Trzy punkty rzeszowianek, MKS Kalisz nadal czerwoną latarnią

Kolejnej ligowej porażki doznał u siebie zespół MKS-u Kalisz. Beniaminek nie dał rady faworyzowanemu Developresowi Rzeszów i nie zdołał wygrać nawet seta. Kaliszanki nadal znajdują się na samym dnie ligowej tabeli, a podopieczne trenera Lorenzo Micellego gonią ligową czołówkę i po tej kolejce mogą już wskoczyć na podium.

MKS rozpoczął od mocnego uderzenia i przy zagrywkach Kecman wygrał cztery pierwsze akcje meczu. Developres nie pozostawał jednak dłużny i gdy w polu zagrywki stanęła Blagojević, także zapisał serię czterech punktów na swoim koncie. Obie drużyny wymieniały się uderzeniami, a w kolejnych minutach prowadzenie zmieniało strony boiska. Coraz pewniej radziły sobie rzeszowianki, które po asie serwisowym Mlejnkovej prowadziły 12:10. Wtedy też o czas poprosił trener miejscowych, nic to jednak nie dało, a Developres podwyższył prowadzenie chwilę po powrocie na boisko (14:11). Wystarczyła jednak chwila i zagrywki Ogoms, by na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. Ekipa gości szybko jednak zaczęła pracować nad kolejną nadwyżką i to dość skutecznie, świetnie blokując rywalki (21:16), a trener Wiktorowicz zdecydował się na zmiany w zespole. Nic to nie dało. Witkowska i Mlejnkova nadal szalały w bloku (23:17). Ostatni punkt w secie także tym elementem zdobyła Witkowska.

Ogoms blokiem i Witkowska zagrywką punktowały na otwarciu drugiej partii, a rzeszowski zespół po kontrach Hawryły i Zaroslińskiej szybko odskoczył na 6:1. W kolejnych akcjach przyjezdne kontynuowały dobrą grę, a MKS nie był w stanie przebić się przez opór rywalek (9:3). Obie ekipy ponownie zdobywały punkty seriami i gdy to kaliszanki zaliczyły lepszy moment, różnica stopniała do stanu 6:9. Obaj trenerzy wykorzystywali też przerwy na żądanie, gdyż sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Developres nie odpuszczał i m.in. po kilku kolejnych blokach i kontrze Witkowskiej prowadził 14:7. W tej odsłonie przewaga rzeszowskiego zespołu nie była już ani przez moment zagrożona (20:13), a podopieczne trenera Micellego pewnie zmierzały do triumfu w nim, mimo że gra wyrównała się i zespoły wymieniały się głównie skutecznymi atakami. Ostatnie chwile tej odsłony po stronie MKS-u należały do Kecman, natomiast w ekipie z Rzeszowa dobrze radziła sobie Blagojević i ona także zakończyła zmagania w tej części meczu.

Trzeciego seta otworzył nieskuteczne ataki miejscowych oraz między innymi blok Hawryły, dzięki czemu Developres prowadził 4:2, zwiększając prowadzenie po kontrze Zaroślińskiej (6:3). Natalia Strózik odpowiedziała udanymi zbiciami i częściowo zniwelowała straty swojej ekipy, ale cały czas w natarciu były rywalki, które po uderzeniu Mlejnkovej prowadziły 11:7. Dobry okres gry w ataku miały także Zaroślińska i Blagojević (14:9). W centralnej części partii obie ekipy wymieniały się licznymi błędami, obniżając poziom widowiska. Przerwał to blok Janickiej, jej atak oraz as serwisowy Kecman pomogły MKS-owi odrobić dużą część strat (17:19). Developres jednak nie pozwolił rywalkom rozwinąć skrzydeł, wytrzymał ich napór i utrzymał także inicjatywę. Końcówka meczu należała już do rzeszowianek, które zakończyły mecz w trzech setach, a ostatnie słowo należało do Zaroślińskiej.

MVP: Petja Barakowa

Energa MKS Kalisz – Developres Sky Rzeszów 0:3
(19:25, 21:25, 20:25)

MKS: Ogoms (8), Janicka (5), Strózik (6), Budzoń (1), Lazić (13), Kecman (7), Głowiak (libero) oraz Sobolewska (1), Wańczyk, Andrzejczak, Dybek (2), Kulig (libero) i Cygan
Developres: Witkowska (9), Hawryła (11), Blagojević (11), Barakowa (2), Mlejnkova (12), Zaroślińska-Król (10), Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Żabińska, Rabka i Hatala