Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Trwa dołek wicemistrzyń Polski, pewna wygrana DPD Legionovii

LSK: Trwa dołek wicemistrzyń Polski, pewna wygrana DPD Legionovii

fot. Michał Szymański

W lekkim dołku znajdują się obecnie siatkarki Grot Budowlanych Łódź.  Po sensacyjnym odpadnięciu z rozgrywek o Puchar Polski z pierwszoligową San Pajdą Jarosław podopieczne Błażeja Krzyształowicza wróciły do rywalizacji w LSK.  W Legionowie nie były w stanie ugrać ani jednego punktu będąc zespołem wyraźnie słabszym od DPD Legionovii. MVP meczu została Maja Tokarska.

Bez nieobecnej Julii Nowickiej rozpoczęły przyjezdne to spotkanie. Lepiej w nie weszły jednak gospodynie, które po autowym ataku Anny Bączyńskiej prowadziły 4:1. Siatkarki z Legionowa dobrze broniły, a w kontrze były bardzo skuteczne i po trafieniu Juliette Fidon-Lebleu było już 8:3. Dodatkowo wygrywały każdą dłuższą wymianę, a podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie potrafiły skończyć swoich ataków. Dystans dzielący obie ekipy stale się powiększał i po zatrzymaniu Anastasi Krajduby przez Justynę Łukasik wynosił aż siedem ,,oczek”. Dobra gra blokiem legionowianek sprawiła, że na tablicy wyników zrobiło się 17:6, a przyjezdne odbijały się od rąk blokujących raz za razem. Łodzianki nie potrafiły złapać swojego rytmu gry, a po dobrym zagraniu zaraz popełniały błąd. W efekcie czego premierowa odsłona spotkania była jednostronna i nic nie wskazywało, żeby w samej końcówce miało się cokolwiek zmienić. W niej ekipa DPD Legionovii potwierdziła swoją dominację i po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Łukasik zwyciężyła do 12.Gospodynie w pierwszym secie ustawiły aż pięć skutecznych bloków, co skutecznie zniechęciło ich rywalki i poniekąd ustawiło przebieg tej partii. W drugim, także szybko zatrzymały Anastasie Krajdube, która wyraźnie nie miała swojego dnia. As serwisowy Olgi Strantzali sprawił, że na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły w tym secie miejscowe. Nadal dobrze czytały zamiary Pauliny Bałdygi i atakujących Grota Budowlanych, gdyż po dwóch ,,czapach” było już 9:5. Alicja Grabka nie miała natomiast tego problemu, co jej vis-a-vis, a jej koleżanki kończyły posyłane do nich piłki. To właśnie dwie skończone kontry przez Strantzali na lewym skrzydle oraz blok Mai Tokarskiej zmusił trenera Krzyształowicza do wzięcia czasu (13:6). Na niewiele się on zdał, gdyż tuż po nim spudłowała Julia Twardowska, a kolejny punkt zapisała na swoje konto Tokarska. Obraz gry przypominał ten z pierwszej części tego meczu i nic nie wskazywało na to, żeby miał się zmienić. Wprawdzie wicemistrzynie Polski zdobyły najpierw trzy, a zaraz potem dwa ,,oczka” w jednym ustawieniu, ale straty do swoich rywalek były bardzo duże. Ostatecznie wynik wyglądał lepiej, ale i tak nie odnosiło się wrażenia, że spotykają się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli (25:21).

Trzynaście bloków w dwóch setach w wykonaniu legionowianek najlepiej obrazował przebieg tego pojedynku. Od początku trzeciej partii gra łodzianek zaczynała wyglądać lepiej, a ciężar gry w ataku wzięła na siebie Anastasia Krajduba. Dodatkowo ograniczyły ilość błędów własnych, co od razu przełożyło się na wynik (5:8). Po stronie gospodyń zaczęło falować przyjęcie, co miało przełożenie na ich skuteczność w ataku. Dodatkowo pojawiły się błędy własne i to po dotknięciu siatki przez Alicję Grabkę zrobiło się 7:11. Czteropunktowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się przez dłuższy czas i dopiero blok Mai Tokarskiej dał sygnał ekipie DPD Legionovii do ataku (14:16). Straty zostały odrobione błyskawicznie i po punktowej zagrywce Olgi Strantzali było po 17, a po zatrzymaniu Julii Twardowskiej – 19:17. Po tym jak z obejścia trafiła Jaroslava Pencová ponownie obie drużyny miało po tyle samo punktów i wszystko po raz pierwszy miało rozstrzygnąć się w zaciętej końcówce. W niej najpierw w siatkę zaatakowała Krajduba, a następnie została zatrzymana przez Tokarską, co dało zwycięstwo za trzy punkty drużynie z Legionowa. Tym samym awansowały one na czwarte miejsce w tabeli wyprzedzając swoje dzisiejsze rywalki.

MVP: Maja Tokarska

DPD Legionovia  Legionovo – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:12, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Legionovia: Tokarska (10), Souza (12), Strantzali (15), Fidon-Lebleu (8), J. Łukasik (4), Grabka (7), Lemańczyk (libero) oraz Damaske (1) i Matejko
Budowlani: Śmieszek (6), Twardowska (10), Kraiduba (18), Pencova (6), Bałdyga (2), Bączyńska (2), Stenzel (libero) oraz A. Lewandowska i Garstka

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved