Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Trefl Proxima zdobył Pałac

LSK: Trefl Proxima zdobył Pałac

Pewne zwycięstwo w 7. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zapisały na swoim koncie siatkarki Trefla Proximy Kraków. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz 3:0. Bydgoszczanki z pewnością mogą żałować niewykorzystanej szansy w pierwszej partii spotkania, w której prowadziły już 24:20, ale nie zdołały postawić kropki nad i. Ostatecznie doszło do końcówki rozgrywanej na przewagi, z której zwycięsko wyszły krakowianki.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń, które w pierwszej  partii szybko zaczęły rywalkom odskakiwać (4:1). W pewnym momencie bydgoszczanki miały już pięć oczek przewagi (8:3). Przy stanie 9:5 jednak ekipa z Krakowa zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu po 9.  Gra na moment wyrównała się (12:12), ale po chwili inicjatywę znów zaczęły przejmować miejscowe. Wkrótce wygrywały aż 20:15. O czas poprosił wówczas trener krakowianek, Alessandro Chiappini. Po powrocie na parkiet ekipa Pałacu utrzymywała swoją przewagę i wydawało się, że pewnie zmierza do zwycięstwa w secie. Przy stanie 24:20 w grze gospodyń coś się jednak zacięło. Siatkarki Trefla obroniły cztery piłki setowe i o zwycięstwie w partii decydowała ostatecznie walka na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej przyjezdne, które triumfowały 26:24.

W drugiej odsłonie po początkowej wymianie punkt za punkt na prowadzenie zaczęły się wysuwać krakowianki (6:4). Wkrótce ich przewaga była aż pięciopunktowa (10:5). O czas dla pałacanek poprosił wtedy trener Piotr Makowski. Przerwa w grze nie wybiła jednak z rytmu rywalek. Wciąż to one dyktowały warunki na boisku, stale podnosząc swoje prowadzenie (13:5). Miejscowe były bezradne wobec coraz śmielej grających siatkarek Trefla. Drużyna z Krakowa w pewnym momencie miała aż dziesięciopunktową nadwyżkę (18:8). Tak pewnie grające zawodniczki przyjezdnej ekipy nie pozwoliły już sobie w tym secie na wpadkę i pewnie wygrały go 25:17.

Trzecia partia, podobnie jak set numer dwa, tylko z początku była wymianą ciosów. Szybko bowiem na prowadzeniu znów znalazły się krakowianki, które odskoczyły ekipie z Bydgoszczy na trzy oczka (8:5). Przy stanie 10:7 dla gości jednak gospodynie zaczęły gonić rywalki i doprowadziły do remisu (10:10). Gra na moment wyrównała się. Miejscowe jednak wciąż nie potrafiły przejąć inicjatywy i w rezultacie chwilę potem przewagę znów zaczęły budować zawodniczki Proximy. W końcówce przy stanie 21:17 interweniował jeszcze trener Makowski, prosząc o przerwę dla swojego zespołu, ale po powrocie na boisko jego podopieczne nie zdołały już odwrócić losów seta. Krakowianki pewnie zmierzały bowiem po zwycięstwo. Wygrały seta 25:21, zapisując na swoim koncie komplet punktów.

MVP: Justyna Łukasik

KS Pałac Bydgoszcz – Trefl Proxima Kraków 0:3
(24:26, 17:25, 21:25)

Pałac: Ziółkowska (10), Misiuna (3), Mazurek (2), Krzywicka (9), Kuligowska (5), Szczygioł (9), Jagła (libero) oraz Wenerska (1), Maternia (3), Różyńska (5), Fedusio i Nickowska (libero)
Proxima: Talas (4), Słonecka (2), Jaroszewicz (2), Paszek (9), Łukasik J. (10), Hatala (14), Kulig (libero) oraz Clement (8) i Brzezińska (7)