Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Tie-break w Rzeszowie, Developres bliżej brązu

LSK: Tie-break w Rzeszowie, Developres bliżej brązu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów bardzo dobrze rozpoczęły pierwsze starcie o brązowy medal i po dwóch setach były o krok od triumfu. Ponownie jednak dziesięciominutowa przerwa zmieniła bieg wydarzeń i to Grot Budowlani Łódź przejęli inicjatywę. Ostatecznie więcej powodów do zadowolenia miały rzeszowianki.

Pierwsze punkty meczu o brąz padły po atakach Helene Rousseaux. W kolejnych akcjach łodzianki dołożyły kilka błędów i gospodynie prowadziły już 5:1. Po celnych zagraniach Adeli Helić i Rousseaux o czas poprosił trener Błażej Krzyształowicz (8:3). Gospodynie wciąż górowały na siatce, pojedyncze ataki Martyny Grajber i Kai Grobelnej na niewiele się zdały. Dopiero gdy punkty dołożyły środkowe Budowlanych, dystans stopniał. Po błędzie w ataku Helić różnica wynosiła tylko dwa oczka (18:16). Łodzianki nie poszły jednak za ciosem. Rzeszowianki wyprowadziły kilka skutecznych ataków, przyjezdne natomiast zaczęły się mylić. Nieudane zagranie Julii Twardowskiej zakończyło inauguracyjnego seta.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły łodzianki, które zaczęły punktować w polu zagrywki. Dopiero po bloku rzeszowianek i atakach Rousseaux na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Z akcji na akcję siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zaczęły przejmować inicjatywę na siatce. Punktowe zagranie Adeli Helić skłoniło trenera Krzyształowicza do wzięcia czasu (12:9). Głównie za sprawą dobrej postawy Kai Grobelnej łodzianki po serii punktów doprowadziły do remisu (15:15). Po czasie na życzenie szkoleniowca rzeszowianki powróciły do skutecznej gry. Ataki Katarzyny Żabińskiej i Helene Rousseaux pozwoliły gospodyniom odskoczyć na pięć punktów (21:16). W końcówce siatkarki z Rzeszowa zaczęły się mylić, przez co szybko straciły całą zaliczkę (22:22). Zawodniczki Budowlanych ponownie jednak nie zdołały wykorzystać nadarzającej się szansy. Atak Jeleny Blagojević i dwa punktowe bloki dały zwycięstwo Developresowi.

Po dziesięciominutowej przerwie rozgorzała wyrównana gra, dobrze funkcjonował łódzki blok. Błędy wkradły się w szeregi gospodyń, dlatego po ataku Agnieszki Kąkolewskiej czas wykorzystał trener Lorenzo Micelli (6:9). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania była Kaja Grobelna. Rzeszowianki wyprowadzały pojedyncze ataki. Na prowadzeniu pozostawały jednak przyjezdne. W kolejnych akcjach dystans dzielący zespoły zwiększał się. Rzeszowianki nie pomagały sobie, popełniając proste błędy. Kilka punktów dołożyły również środkowe – Gabriela Polańska i Agnieszka Kąkolewska. Nieudana zagrywka Helene Rousseaux dała serię piłek setowych Budowlanym ,a błąd w rozegraniu Agnieszki Rabki zamknął trzeciego seta.

Otwarcie czwartej partii było wyrównane, obie drużyny skuteczne akcje przeplatały pomyłkami. Ponownie łodzianki dobrze ustawiały blok, po zatrzymaniu kolejnego ataku gospodyń grę przerwał trener Micelli (7:10). Rozgrywające zespołu z Rzeszowa często popełniały błędy, dopiero seria ataków Adeli Helić pozwoliła gospodyniom zmniejszyć straty (9:15, 13:16). W dalszej fazie seta to przyjezdne skuteczne akcje przeplatały z niewymuszonymi pomyłkami. Dystans jednak utrzymywał się. W końcówce kolejne ataki kończyła Kaja Grobelna, a dwa asy dołożyła jeszcze Pavla Vincourova. Gospodynie nie były w stanie przerwać passy rywalek. Kropkę nad i w tym secie postawiła atakująca Budowlanych Łódź.

Tie-breaka lepiej rozpoczęły gospodynie, szybko zareagował trener Krzyształowicz (3:1). W kolejnych akcjach sytuacja nie ulegała zmianie, pewnie atakowały Katarzyna Żabińska i Jelena Blagojević. Sygnał do zmiany stron dała nieudanym atakiem Grobelna (8:4). Dopiero skuteczne zagrania atakującej Budowlanych oraz Kąkolewskiej i punktowe bloki pozwoliły łodziankom zmniejszyć straty do dwóch punktów. Chociaż w końcówce również za sprawą zatrzymania ataków rywalek przyjezdne złapały kontakt punktowy, to gospodynie wygrały cały mecz. Zwycięstwo asem przypieczętowała Klaudia Kaczorowska.

MVP: Helene Rousseaux

KS Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:19, 25:22, 17:25, 16:25, 15:12)

Developres: Rousseaux (20), Helić (17), Żabińska (10), Blagojević (10), Ptak (6), Kaczmar (1), Nowakowska (libero) oraz Borek (libero), Żak, Ganszczyk, Rabka, Kaczorowska i Andruszko
Budowlani: Polańska (18), Grobelna (17), Kąkolewska (14), Vincourova (6), Grajber (6), Twardowska (6), Witkowska (libero) oraz Polak, Muszyńska i Kędziora

Stan rywalizacji o brązowy medal 1:0 dla Developresu SkyRes Rzeszów