Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Tie-break w Łodzi dla Budowlanych

LSK: Tie-break w Łodzi dla Budowlanych

fot. Michał Szymański

Pięciosetowe spotkanie w drugiej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet stoczyły siatkarki Budowlanych Łódź oraz Developresu Rzeszów. Rzeszowianki nie były w stanie wykorzystać swojej ogromnej przewagi w drugim secie, a w tie-breaku lepsze okazały się gospodynie tego pojedynku.

Początek spotkania nie rozpoczął się najlepiej, bowiem przy stanie 1:1 Julia Twardowska została zniesiona z boiska, a następnie zabrana do szpitala. Jako pierwsze dwupunktowe prowadzenie wypracowały sobie rzeszowianki, które przy serwisach Helene Rousseaux mogły cieszyć się z wyniku 6:2. Chociaż Budowlanym udało się odrobić część strat (6:8), to ponownie odskoczyły przyjezdne, dobrze grając blokiem (12:6). Błędy zdarzały się również ekipie Developresu (13:11), ale gospodynie miały spory problem ze sforsowaniem bloku rywalek (11:16). Atak w siatkę rzeszowianek pozwolił Budowlanym zbliżyć się na trzy oczka (16:19), ale chwilę później świetną obroną popisała się Agata Sawicka (21:16). Piłkę setową swojej ekipie dała Rousseaux (24:20) i to ona zakończyła tę partię.Od mocnego uderzania kolejną odsłonę rozpoczęły siatkarki z Podkarpacia, które raz po raz wykorzystywały błędy swoich przeciwniczek (8:1). Dopiero błąd przejścia linii dał Budowlanym drugie oczko, a potem ataki Agaty Babicz i Oliwii Urban pozwoliły zmniejszyć straty (5:12). Łodzianki zaczęły gonić wynik, zatrzymały Zaroślińską (9:12) i dopiero akcja Rousseaux przerwała serię. W ofensywie pomyliła się Magdalena Hawryła i zaliczka jej ekipy zmalała do dwóch oczek (15:13). W kontrze dobrze poradziła sobie jednak Zaroślińska i cały czas rzeszowianki były z przodu. Budowlane jednak się nie poddawały, skuteczna kiwka dała im kontakt punktowy (21:22), natomiast chwilę później blok na Blagojević pozwolił im wyjść na minimalne prowadzenie (23:22). To poderwało miejscowy team do walki, który dobrze blokował (24:22) i właśnie tym elementem zakończył się drugi set (27:25).

Rzeszowianki nie podłamały się porażką w drugiej partii (4:2) i szybko wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie (9:6). Kolejne oczko dołożyła mocnym atakiem Ruosseaux (12:8) i cały czas to ekipa z Podkarpacia miała dość wyraźną przewagę (13:9). Swoje dokładała również atakująca (16:11), cały czas dobrze funkcjonował również blok (17:12). Tym razem Budowlane nie były w stanie odrobić dzielącego je dystansu (16:21), ale w końcu w kontrze zapunktowała Gabriela Polańska (19:21), jednak ponownie skuteczność leżała po stronie przyjezdnych, a ostatni punkt skutecznym atakiem wywalczyła Jelena Blagojević (25:22).

Tym razem gospodynie lepiej otworzyły partię (4:2), ale szybko gra się wyrównała (7:7), długo żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy (11:11) i cały czas na parkiecie trwała wyrównana walka. Z dobrej strony prezentowała się Jovana Brakocević, swoje dołożyła Jaroslava Pencova (19:17). Prowadzenie swojej drużyny asem serwisowym podwyższyła jeszcze Ewelina Tobiasz (22:19). Tej zaliczki gospodynie już nie wypuściły z rąk, piłkę setową dał im błąd przeciwniczek, chwilę później kolejny zepsuty atak Developresu doprowadził do tie-breaka.

Z przytupem przyjezdne rozpoczęły decydującą partię (4:0), ale blok łodzianek pozwolił Budowlanym nawiązać kontakt punktowy (3:4) i kiedy podopieczne Błażeja Krzyształowicza ponownie zatrzymały atakującą z Rzeszowa, miały na swoim koncie oczko więcej. Potem jednak to właśnie Katarzyna Zaroślińska skończyła dwie akcje (8:7), ale ponownie sposób na ofensywę przyjezdnych znalazły Budowlane (11:9). W kontrze zapunktowała jeszcze Blagojević (11:11), ale ponownie błędy rzeszowianek nie pozwalały im na zbyt wiele (12:14), a ostatni punkt tego spotkania padł po udanym bloku Budowlanych.

MVP: Agata Babicz

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:2
(21:25, 27:25, 22:25, 25:20, 15:12)

Składy zespołów:
Budowlani: Śmieszek (3), Brakocević (28), Twardowska, Pencova (9), Babicz (17), Stoltenborg, Stenzel (libero) oraz Polańska (4), Urban (8), Łyszkiewicz i Tobiasz (7)
Developres: Rousseaux (18), Witkowska (11), Hawryła (9), Blagojević (18), Barakowa (2), Zaroślińska-Król (22), Sawicka (libero) oraz Mlejnkova i Rabka

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved