Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Tie-break w derbach Łodzi dla Budowlanych

LSK: Tie-break w derbach Łodzi dla Budowlanych

Hit 20. kolejki nie zawiódł i zakończył się w tie-breaku. ŁKS Commercecon Łódź prowadził już w derbach Łodzi 2:1, jednak Grot Budowlani były w stanie wyrównać stan rywalizacji. To one w decydującej odsłonie odwróciły losy rywalizacji, bowiem przegrywały już 1:4. Ostatecznie jednak w zaciętym tie-breaku mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Zawodniczki ŁKS-u zdecydowanie lepiej weszły w mecz, kąśliwe serwisy Regiane Bidias dały im dwupunktowe prowadzenie (4:2). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza popełniały coraz więcej błędów, ich rywalki wykorzystywały okazje w kontrze, co pozwoliło im powiększyć zaliczkę (7:3). Zawodniczki Budowlanych przełamały impas w ofensywie i złapały kontakt z przeciwniczkami (7:8). Siatkarki prowadzone przez Michala Maska kapitalnie serwowały, ich postawa w tym elemencie skutkowała powrotem ŁKS-u Commercecon Łódź do wysokiego prowadzenia (13:9). Gospodynie miały coraz większe kłopoty w przyjęciu, popełniały błędy w ataku i na tablicy wyników widniał remis (16:16). Ich niemoc trwała dalej i to Budowlane prowadziły już dwoma punktami (18:16). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza poszły za ciosem, po kontrze wykorzystanej przez Magdalenę Stysiak prowadziły 22:18. Utrzymały przewagę do końca seta, którego wygrały 25:19.

Zawodniczki ŁKS-u kapitalnie weszły w drugą odsłonę spotkania, dzięki skutecznej grze w bloku prowadziły 3:0. Potężne serwisy Magdaleny Stysiak sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis (3:3). Podopieczne Michala Maska również odgryzły się kąśliwymi zagrywkami, dzięki skończeniu przechodzącej piłki przez Klaudię Alagierską powróciły do trzypunktowego prowadzenia (9:6). Gospodynie tego meczu dołożyły także punktowy blok i prowadziły już 13:9. Czteropunktowa przewaga łodzianek utrzymywała się przez kilka minut, powiększyła się po błędzie podwójnego odbicia Femke Stoltenborg (18:13). Po stronie Budowlanych bardzo dobrze prezentowała się Jovana Brakocević-Canzian, jednak to nie wystarczyło, żeby zagrozić świetnie dysponowanym przeciwniczkom. Set zakończył się wysokim zwycięstwem siatkarek ŁKS-u (25:19).

Początek trzeciej odsłony spotkania należał do podopiecznych Michala Maska, które po kontrze wykorzystanej przez Monikę Bociek prowadziły 5:2. Obie drużyny w miarę pewnie kończyły swoje pierwsze akcje i dystans pomiędzy zespołami przez długi czas pozostawał na poziomie 2-3 punktów. Zmienił to dopiero skuteczny blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Zawodniczki Budowlanych popełniały coraz więcej błędów, szczęśliwą, lecz skuteczną zagrywkę dołożyła Aleksandra Wójcik, a na tablicy wyników widniał rezultat 15:9. Trener Błażej Krzyształowicz próbował ratować seta zmianami, na placu gry pojawiła się Ewelina Tobiasz. Nie poprawiło to jednak ich sytuacji. Końcówkę tej partii zdominowały siatkarki prowadzone przez Michala Maska. Zwycięstwo w secie przypieczętowała skutecznym blokiem Zuzanna Efimienko-Młotkowska (25:17).

To zawodniczki Grota Budowlanych Łódź lepiej weszły w czwartą odsłonę spotkania, dzięki kąśliwym serwisom Anny Bączyńskiej miały trzy „oczka” zaliczki (5:2). Siatkarki ŁKS-u miały duże kłopoty w przyjęciu, co wykorzystywały podopieczne Błażeja Krzyształowicza, które dokładały punkty także w bloku (9:3). Michal Masek postanowił przeprowadzić zmiany, na placu gry pojawiły się Marta Wójcik i Agata Wawrzyńczyk. Ożywiło to grę zespołu, który zaczął odrabiać straty (7:10). Kapitalnie w defensywie prezentowała się Maria Stenzel, co pozwoliło Budowlanym odbudować zaliczkę (13:7). Gospodynie popełniały coraz więcej błędów, co wykorzystywały zawodniczki prowadzone przez Błażeja Krzyształowicza (20:12). Końcówka seta przebiegała już pod dyktando siatkarek Grota Budowlanych Łódź, które zwyciężyły 25:15.

Zawodniczki ŁKS-u kapitalnie weszły w tie-breaka, skutecznie w kontrze oraz bloku grała Regiane Bidias, co pozwoliło im wypracować zaliczkę (3:0). Podopieczne Michala Maska kapitalnie czytały grę rywalek i prowadziły już 6:1. Siatkarki Budowlanych otrząsnęły się po nieudanym początku i zaczęły odrabiać straty za sprawą skutecznych „czap” (4:6). Przez kilka minut gra toczyła się punkt za punkt, dobry serwis Anny Bączyńskiej pozwolił zawodniczkom prowadzonym przez Błażeja Krzyształowicza złapać kontakt z rywalami, a po ataku Magdaleny Stysiak na tablicy wyników widniał remis (11:11). Na zagrywkę weszła Oliwia Urban, co okazało się kapitalnym posunięciem. Jej kąśliwe serwisy utrudniły grę zawodniczkom ŁKS-u i po autowym ataku Moniki Bociek miały piłkę meczową. Nie wykorzystały jej jednak i gra toczyła się na przewagi (14:14). Spotkanie zakończył skuteczny, podwójny blok siatkarek Budowlanych (18:16).

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

ŁKS Commerceon Łódź – Grot Budowlani Łódź 2:3
(19:25, 25:19, 25:17, 15:25, 16:18)

ŁKS: Muhlsteinova, Bidias (15), Wójcik A. (8), Bociek (17), Alagierska (13), Efimienko-Młotkowska (13), Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Kowalińska, Wójcik M., Szczyrba i Wawrzyńczyk (1)
Budowlani: Polańska (8), Stysiak (15), Brakocević-Canzian (22), Pencova (4), Stoltenborg (10), Bączyńska (4), Stenzel (libero) oraz Śmieszek (2), Tobiasz (1) i Urban (1)