Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Szybka wygrana Chemika z KSZO

LSK: Szybka wygrana Chemika z KSZO

Siatkarki Chemika Police nie miały większych problemów z pokonaniem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zgodnie z oczekiwaniami mistrzynie Polski wygrały to spotkanie w trzech setach i umocniły się na pozycji lidera Ligi Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki na pięć meczów przed końcem rundy zasadniczej wciąż nie mogą być pewne utrzymania.

Po atakach Natalii Skrzypkowskiej i Kolety Łyszkiewicz było 2:0 dla przyjezdnych w secie pierwszym. Skuteczne zbicia Natalii Mędrzyk i kiwka Izabeli Bełcik pozwoliły mistrzyniom Polski wyrównać na 3:3. Skutecznie w ataku spisywała się Koleta Łyszkiewicz, ale po drugiej stronie siatki punktowała Natalia Mędrzyk. Dobre zagrywki Simeonowej czy Bełcik pozwoliły policzankom odskoczyć na 11:8, a po ataku Natalii Mędrzyk było już 13:9. Udany blok KSZO dał wynik 11:13 dla gości i o czas poprosił Marcelo Abbondanza. Nic to nie dało, po ataku Pauliny Stroiwąs na tablicy był już remis 13:13. Udany blok Straszimiry Simeonowej sprawił, że Chemik odskoczył na dwa oczka (17:15). KSZO wyrównało na 18:18. Dobra gra w bloku i ataku Bianki Busy dała policzankom wynik 21:18 i o drugi czas poprosił Adam Grabowski. Blok na Veljković pozwolił ostrowczankom zbliżyć się na 20:21, ale wkrótce to mistrzynie Polski miały piłki setowe (24:21). W kolejnej akcji seta zakończyła Natalia Mędrzyk.

Autowy atak Strowiąs otworzył seta drugiego, ale po chwili było już 1:1. Kiedy bardzo długą akcję zakończył nieudany atak Łyszkiewicz, zrobiło się 4:2 dla Chemika, a po atakach Veljković i Smarzek było już 7:4. Błędy Chemika i atak Stroiwąs pozwolił jednak przyjezdnym wyrównać na 9:9. Po akcji Straszimiry Simeonowej gospodynie prowadziły już 13:10 i o czas poprosił Adam Grabowski. Po nim jednak policzanki dalej punktowały przy zagrywce Malwiny Smarzek (18:10). Serię zakończył dopiero udany atak Kolety Łyszkiewicz. Chemik jednak kontrolował boiskowe poczynania i po m.in. akcjach Busy i Smarzek prowadził już 23:12. Po ataku Simeonowej Chemik miał piłki setowe. Drugą odsłonę zakończyło skuteczne zbicie Malwiny Smarzek.

Po błędzie serwisowym Busy w secie trzecim było 1:1, a zbicia Smarzek i Mędrzyk oraz błąd rywalek pozwoliły Chemikowi odskoczyć na 4:1. Dobra gra pod siatką Simeonowej oraz atak Busy dały już wynik 7:2 dla faworytek. Ostrowczanki jednak przy zagrywce Łyszkiewicz zbliżyły się na 7:8. Przy zagrywce Busy gospodynie odskoczyły jednak na 12:9. Kiedy jednak zablokowana została Smarzek, o czas poprosił Marcelo Abbondanza, bo różnica stopniała do jednego oczka. Po nim jednak KSZO dalej punktowało i po akcji Magdaleny Soter prowadziło 14:13. Ataki Bianki Busy i Malwiny Smarzek sprawiły, że to ich drużyna prowadziła 19:17 i o czas poprosił Adam Grabowski. Na 19:19 wyrównała Natalia Skrzypkowska, ale kiedy na zagrywce pojawiła się Busa, Chemik odskoczył na 23:20 w dużej mierze też dzięki dobrej pracy bloku. Autowy atak Miros dał policzankom piłki meczowe (24:20). Mecz zakończył błąd zagrywki gości.

MVP: Natalia Mędrzyk

Chemik Police – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:14, 25:21)

Chemik: Busa (9), Smarzek (16), Bełcik (2), Veljković (4), Mędrzyk (14), Simeonowa (9), Krzos (libero) oraz Gajgał-Anioł (1) i Mirković
KSZO: Wojtowicz, Stroiwąs (7), Miros (3), Skrzypkowska (6), Łyszkiewicz (10), Gryka (1), Pauliukouskaja (libero) oraz Markiewicz (libero), Szałankiewicz, Biedziak (2), Wańczyk i Soter (8)