Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LSK: Szarpany mecz i trzy punkty dla Legionovii

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Enea PTPS Piła w 10. kolejce spotkań Ligi Siatkówki Kobiet podejmował we własnej hali DPD Legionovię Legionowo. Nierówne spotkanie, pełne serii punktów zdobywanych przez jedną bądź drugą ekipę padło łupem przyjezdnych, które wygrały je w czterech setach.

Gospodynie kapitalnie weszły w mecz. Od samego początku wywierały presję na rywalkach, które popełniały wiele błędów. Pilanki skrzętnie je wykorzystywały i błyskawicznie wypracowały sobie pięciopunktowe prowadzenie (7:2). Przyjezdne nie podłamały się jednak nieudanym początkiem spotkania. Zaczęły kończyć swoje ataki, wygrywały akcje po coraz częstszych błędach przeciwniczek i dość szybko odrobiły straty. Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo dominowały na parkiecie. Pewnie prezentowały się w ofensywie i po uderzeniu Justyny Łukasik miały już cztery ,,oczka” zaliczki (15:11). Pilanki nie potrafiły skończyć swojego ataku, a dystans między zespołami się powiększał. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii (25:18).Wydawało się, że legionowianki poszły za ciosem, bowiem świetnie rozpoczęły kolejną odsłonę spotkania. Po ataku w siatkę Karoliny Bednarek gospodynie przegrywały już 3:6. Siatkarki PTPS-u nie składały broni, coraz lepiej czytały grę rywalek i doprowadziły do remisu. Gra się wyrównała, zespoły wymieniały się prowadzeniem. Żaden z nich nie potrafił jednak zbudować trwałej przewagi i taki stan trwał aż do wyniku 20:20. Dopiero w końcówce zawodniczki prowadzone przez Mirosława Zawieracza przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O ich wygranej w tej partii zadecydowały dwa skuteczne ataki Pauli Słoneckiej oraz blok gospodyń (25:21).

Początek trzeciego seta miał bardzo wyrównany przebieg. Wprawdzie po błędzie przeciwniczek pilanki miały dwa punkty zaliczki. Nie cieszyły się jednak z niej długo, bowiem straciły ją za sprawą skutecznego bloku przyjezdnych. Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu. Dopiero dzięki asowi serwisowemu Julie Oliveiry Souzy przyjezdne zbudowały zaliczkę (15:12). Podopieczne Mirosława Zawieracza nie zamierzały jednak się poddawać, atakiem w kontrze oraz punktową zagrywką popisała się Paula Słonecka (18:18). Gospodynie prowadziły jednym ,,oczkiem” po ataku wykorzystanym przez Żanetę Baran, lecz zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść. Partię zakończyła atakiem Olga Strantzali (25:23).

To gospodynie otworzyły minimalnie lepiej kolejną odsłonę spotkania. Po ataku Gabrieli Ponikowskiej prowadziły 3:1. Zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego szybko wyrównały wynik. Pilanki coraz lepiej grały na siatce i po zatrzymaniu Olgi Strantzali miały już trzy ,,oczka” zaliczki. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Legionowianki wywierały coraz większą presję swoją zagrywką, co przynosiło efekty. Najpierw wyrównały stan seta, a za sprawą ,,czapy” Magdaleny Damaske wygrywały już 15:11. Gospodynie dopadła niemoc w ofensywie, którą skrzętnie wykorzystywały zawodniczki gości. Zawodniczki PTPS-u nie zamierzały składać broni i dzięki uderzeniu Żanety Baran zbliżyły się do rywalek na dwa ,,oczka” (21:23). Legionowianki zachowały więcej spokoju w końcówce, ich zwycięstwo w tym spotkaniu przypieczętowała Julie Oliveira Souza (25:22).

MVP: Julie Oliveira Souza

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 1:3
(18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

Składy zespołów:
PTPS: Gawlak (1), Słonecka (16), Bednarek (4), Urban (13), Bolimowska (3), Baran (19), Saad (libero) oraz Ponikowska (4), Szubert i Kazała
Legionovia: Tokarska (6), Souza (25), Strantzali (19), Fidon-Lebleu (7), Łukasik (9), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Damaske (9) i  Wójcik

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved