Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Środek tabeli w zasięgu Energi MKS-u Kalisz

LSK: Środek tabeli w zasięgu Energi MKS-u Kalisz

fot. Energa MKS Kalisz

Już za kilka dni rusza kolejny sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Do walki o mistrzostwo Polski w tym sezonie, podobnie jak i w roku ubiegłym stanie 12 zespołów. Do grona drużyn, które mają aspiracje, żeby walczyć o coś więcej niż tylko o utrzymanie można z pewnością zaliczyć Energę MKS Kalisz. Czy kaliska drużyna zadowoli się miejscem w środku tabeli, czy będzie chciała grać o coś więcej?

Wydaje się, że obecna drużyna nie może się równać z dawną ekipą z Kalisza, której sponsorem tytularnym było Winiary. Tamten zespół był niezwykle mocny i na polskim podwórku nie miał sobie równych. Ponadto broniła barw naszego kraju w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Obecnie klub krok po kroku pnie się do góry i wydaje się, że zmierza w dobrym kierunku. Dwa sezony temu drużyna ponownie wróciła na najwyższy szczebel rozgrywek. Jednak początek poprzedniego sezonu nie należał do udanych, o czym świadczyć może ostatnie miejsce w tabeli i zaledwie pięć punktów po dwunastu meczach. Po tej serii porażek klub zdecydował się na zmianę trenera, zatrudniając Jacka Pasińskiego. Kolejnym wzmocnieniem było zatrudnienie doświadczonej atakującej Anny Miros, która odeszła z ekipy z Ostrowca po tym, jak klub nie wypłacał jej należnej pensji. Ostatecznie MKS Kalisz zakończył rundę zasadniczą na ósmej pozycji, co zagwarantowało spokojne utrzymanie.Drużyna przed rozpoczynającym się sezonem dokonała kilku wzmocnień na newralgicznych pozycjach. Na pozycji libero od przyszłego sezonu występować będzie Justyna Łysiak, która w poprzednim sezonie broniła barw Chemika Police. Kolejnym, być może najistotniejszym transferem, jest serbska atakująca Adela Helić, powracająca nad Wisłę z francuskiego RC Cannes po rocznej przerwie. W poprzednich latach występowała w klubach z Muszyny czy Rzeszowa.

Z Legionowa natomiast do drużyny dołączyła Małgorzata Jasek, która może grać zarówno na ataku jak i na środku siatki. Kadrę Energi MKS Kalisz na sezon 2019/2020 zamknęła Amerykanka Hillary Hurley Reynolds grająca na pozycji przyjmującej. Hillary H. Reynolds można określić mianem siatkarskiego obieżyświata. Występowała między innymi w klubach z Finlandii, Szwecji, Portoryko, Korei Południowej czy Włoch.

Drużyna z Kalisza ciężko przepracowała okres przygotowawczy, o czym świadczyć może liczba rozegranych sparingów i turniejów towarzyskich. Na początku września Kaliszanki rozegrały mecz z #Volley Wrocław, który zakończył się porażką dolnośląskiego zespołu 1:3. Najlepiej punktującą tamtego spotkania w barwach kaliskiej ekipy okazała się Weronika Centka. W Wieliczce odbył się turniej towarzyski, którego zespół trenera Pasińskiego nie mógł zaliczyć do udanych. Na sześć drużyn kaliski zespół zajął w nim piąte miejsce. Ostatnim turniejem, jaki przed sezonem rozegrał zespół Energa MKS Kalisz był ten w Pile, który zakończył się zwycięstwem kaliszanek. MVP turnieju została wybrana Ljubica Kecman.

Czy zespół z Kalisza będzie liczył się w grze o najwyższe cele? Zdaniem Jacka Pasińskiego zespół jest prawidłowo zbudowany i stać go na dobrą grę. – Wydaje się, że zespół jest skompletowany właściwie. Mamy wartościowe zawodniczki na każdej pozycji i będziemy się starali przełożyć tę wartość na naszą grę. By to nasze granie było przyjemne dla oka, żeby kibice przychodzący tak tłumnie na nasze mecze, wychodzili z hali zadowoleni – skomentował trener. Następnie dodał, że zaangażowanie i postawa poszczególnych zawodniczek będą dla niego najważniejsze. – Istotne, by zespół miał wolę walki i serducho. Wynik? Nie zawsze się wygrywa, to jest tylko sport. Ale żeby wszystko miało sens, jeśli będzie widać agresję w grze, wolę walki, to bez różnicy, czy wygramy, czy przegramy, wszyscy będziemy zadowoleni – zakończył Jacek Pasiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved