Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Spotkania za trzy punkty i jeden tie-break

LSK: Spotkania za trzy punkty i jeden tie-break

Za nami 2. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Większość spotkań zakończyła się w trzech setach. Wyjątkiem był mecz E.Leclerc Radomki Radom z ŁKS-em Commercecon Łódź, w którym łodzianki wygrały 3:1, oraz starcie DPD Legionovii Legionowo z Chemikiem Police, gdzie siatkarki z Legionowa ugrały jeden punkt, natomiast dwa padły łupem policzanek.

W pierwszym meczu kolejki, 18 października, E.Leclerc Radomka Radom przegrała na własnym boisku z ŁKS-em Commercecon Łódź 1:3. Radomianki mocno otworzyły spotkanie, wygrywając pierwszego seta, jednak w kolejnych partiach, mimo początkowej lepszej gry podopiecznych trenera Jacka Skroka, lepsze były łodzianki. Tym samym zanotowały one trzy punkty na swoim koncie i zajmują 2. miejsce w tabeli LSK. – Nie można było nawet na sekundę zwolnić albo uciec myślami. Każde punkty są dla nas ważne, a Radomka jest naprawdę bardzo mocnym przeciwnikiem i już na przedsezonowym turnieju towarzyskim się o tym przekonałyśmy. Wiedziałyśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz i cieszę się, że go wygrałyśmy – powiedziała po meczu libero ŁKS-u, Krystyna Strasz. Nagrodę MVP otrzymała Katarina Lazović.

Drugim spotkaniem dnia było starcie DPD Legionovii Legionowo z Chemikiem Police. Wynik jest sporym zaskoczeniem, ponieważ gospodynie pewnie grały w dwóch pierwszych setach. Dzięki bardzo dobrej postawie Olgi Strantzali to właśnie siatkarki z Legionowa cieszyły się z wygranej w tych partiach. Policzanki zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym były zdecydowanie lepsze i to one zdobyły w tym meczu dwa punkty. MVP spotkania została Wilma Salas.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz podejmował Wisłę Warszawa. Gospodynie, po bardzo zaciętej walce i dwóch setach rozgrywanych na przewagi, wygrały mecz 3:0. Było to dla nich pierwsze zwycięstwo w sezonie, jednak trener zespołu, Piotr Matela, nie był zadowolony po ostatnim gwizdku, czego nie krył w późniejszych wypowiedziach – Plan na ten mecz był taki, żeby w miarę możliwości zagrała największa ilość dziewczyn. Niestety nie wyglądało to tak, jak sobie zakładaliśmy. Na pewno cieszą trzy punkty, ale nie styl, w jakim je zdobyliśmy. Beniaminek LSK nadal pozostaje natomiast bez punktów ligowej tabeli. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Anna Stencel.

Drugi mecz 19 października odbywał się w Pile, gdzie Enea PTPS podejmował BKS Stal Bielsko-Biała. Jako faworyt typowane były bielszczanki, jednak siatkarki z Piły sprawiły niespodziankę pokonując sobotniego rywala w trzech setach. Mimo że siatkarki BKS-u lepiej rozpoczynały każdą partię, to pilanki były zdecydowanie lepsze w końcówkach. Nagrodę MVP otrzymała Karolina Bednarek.

W niedzielę, 20 października, pierwszym meczem było starcie Grot Budowlanych Łódź z Energą MKS Kalisz. Wicemistrzynie Polski miały spore problemy w dwóch setach i wygrały je dopiero po grze na przewagi, jednak w trzecim były już zdecydowanie lepsze od siatkarek z Kalisza. – Zespół z Kalisza grał naprawdę dobrą siatkówkę, nie można powiedzieć, że wynik 3:0 odzwierciedla to, co działo się na boisku. Myślę, że to są kolejne udane zwody kaliszanek. To naprawdę ciężki przeciwnik. Cieszę się, ze udało się wygrać w trzech setach, bo nie wiem jak wyglądałyby kolejne dwa – powiedziała po meczu MVP spotkania, Maria Stenzel.

W ostatnim meczu kolejki #VolleyWrocław podejmował Developres SkyRes Rzeszów. Wrocławianki dzielnie walczyły z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu, jednak to  podopieczne trenera Stephana Antigi okazały się lepsze w trzech setach od gospodyń. – Wiem, że stać nas na lepszą siatkówkę. Gdybyśmy zagrały tak, jak prezentowałyśmy się przez ostatni tydzień na treningach, to mecz na pewno wyglądałby inaczej. Developres był faworytem tego spotkania, dlatego presja powinna być po stronie naszych rywalek. Z nieznanego mi powodu to my poczułyśmy dzisiaj tę presję i to trochę nam zaszkodziło – powiedziała po meczu atakująca #VolleyWrocław, Aleksandra Rasińska. MVP spotkania została Natalia Valentin- Anderson.