Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Spokojna wygrana Developresu w Legionowie

LSK: Spokojna wygrana Developresu w Legionowie

W ostatnim meczu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Developres Rzeszów odniósł pewne, trzysetowe zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Legionovią. Gospodynie tylko na początku trzeciego seta próbowały nawiązać z rzeszowiankami wyrównaną walkę, jednak w całym meczu wyraźnie im ustępowały.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń, po ataku Eweliny Mikołajewskiej asem serwisowym popisała się Alicja Grabka i legionowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Nie minęło jednak wiele czasu, a po błędach własnych i skutecznej akcji w wykonaniu Helene Rousseaux sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Do stanu 7:7 trwała wyrównana walka punkt za punkt, ale moment zadyszki złapała atakująca Legionovii, Małgorzata Jasek. Rzeszowianki dominowały również w obronie, a ich gra była zdecydowanie bardziej poukładana od często wymuszonych akcji przeciwniczek. Po bloku Magdaleny Żabińskiej zrobiło się już 11:7 dla faworytek tego starcia. Siatkarki spod Warszawy nie znajdowały także sposobu na atakującą w swoim stylu Adelę Helić i mecz powoli stawał się jednostronny. Atak belgijskiej przyjmującej i as najlepiej punktującej zawodniczki ubiegłego sezonu były ostatnimi akcentami pierwszej odsłony pojedynku.

Pewne siebie siatkarki z Podpromia w drugiego seta weszły z dużym animuszem (0:4). Widząc dużą przewagę i pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, Lorenzo Micelli zdecydował się na zmianę atakującej. Na placu gry pojawiła się Białorusinka Andrusko. Podobna roszada nastąpiła po drugiej stronie siatki, gdzie swoją szansę otrzymała Aleksandra Rasińska. Rzeszowianki cały czas konsekwentnie realizowały jednak taktykę i jedynie takie akcje jak szczęśliwa obrona grającej z numerem 6 Rasińskiej, która wpadła w niebroniony fragment boiska, mogły ucieszyć kibiców zgromadzonych w Arenie Legionowo. Częściowo za niekorzystny wynik odpowiedzialne było szwankujące przyjęcie legionowianek, stąd trener Maciej Bartodziejski zdecydował się wprowadzić Magdalenę Damaske oraz na zmianę powrotną kapitan zespołu – Beatę Mielczarek. W końcówce ciśnienie kibicom podniosła decyzja sędziego, który nie zauważył ręki podłożonej w obronie przez Adrianę Adamek. Kiedy pod górę zaatakowała Damaske, było jednak już 13:21, a pojedynczy blok przy ataku z drugiej linii jednej z legionowianek zakończył drugą partię (13:25).

Po dziesięciominutowej przerwie znów poderwały się legionowianki, starając się przejąć inicjatywę, dlatego o przerwę poprosił trener gości (5:2). Legionowianki zaczęły jednak zagrywać coraz bardziej zachowawczo, do tego nie mogły ustabilizować przyjęcia i choć w ataku dobrze prezentowała się Bączyńska, to w jej miejsce szybko pojawiła się Damaske, by wprowadzić trochę spokoju. Kolejny raz dała o sobie znać Rousseaux, a po bloku na Damaske wszystko wróciło do normy (11:15). Na boisku pojawiły się wszystkie legionowianki, a w miejsce Klaudii Alagierskiej pojawiła się Alicja Wójcik. Piłki po zagrywce Hawryły nie zdołały utrzymać w grze legionowianki, a atak Andruszko zakończył całe spotkanie i trzy punkty pojechały do Rzeszowa (25:18).

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(16:25, 13:25, 18:25)

Legionovia: Jasek (1), Pacak (4), Mikołajewska (9), Bączyńska (5), Grabka (2), Alagierska (2), Adamek (libero) oraz Mielczarek, Damaske (1), Rasińska (6), Wójcik, Szpak i Korabiec (libero)
Developres: Rousseaux (13), Hawryła (7), Żabińska (10), Kaczmar, Helić (6), Blagojević (11), Sawicka (libero) oraz Kaczorowska i Andruszko (12)