Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Siatkarki z Piły pokonały #VolleyWrocław

LSK: Siatkarki z Piły pokonały #VolleyWrocław

Nierówny pojedynek obserwowali kibice zgromadzeni w hali Orbita we Wrocławiu. Drużyny grały falami, nie brakowało seriami zdobywanych punktów. Ostatecznie po czterosetowym meczu #VolleyWrocław musiał uznać wyższość siatkarek PTPS-u Piła. Statuetka MVP powędrowała do Anny Stencel.

Spotkanie od skutecznego ataku rozpoczęła Olga Strantzali. W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się celnymi atakami. W szeregach obu drużyn zdarzały się również pomyłki zarówno w polu zagrywki, jak i ataku, a na prowadzeniu utrzymywały się gospodynie (12:9). Dopiero seria błędów wrocławianek i as Anny Stencel pozwoliły pilankom wyrównać (13:13). Po błędzie Aleksandry Rasińskiej przyjezdne odskoczyły na 17:15 i o czas poprosił trener wrocławianek. Po przerwie gospodynie szybko doprowadziły do remisu (17:17). W kolejnych akcjach siatkarki #VolleyWrocław rozpędziły się, raz za razem skutecznie atakowała Karolina Piśla (21:19), ale pilanki nie miały zamiaru odpuszczać. Dobra gra blokiem przyjezdnych pozwoliła im odwrócić wynik. Autowy atak Aleksandry Gancarz dał PTPS-owi serię piłek setowych, a ostatni punkt padł po skutecznym zagraniu na siatce Pauliny Szpak.

W drugim secie pilanki poszły za ciosem, po dwóch asach Azizowej prowadziły 5:3. Dopiero autowy atak Klaudii Kaczorowskiej pozwolił wrocławiankom wyjść z niewygodnego ustawienia (4:6). W kolejnych akcjach wciąż górowały siatkarki PTPS-u. Gdy asa dołożyła Stencel, dystans wzrósł do 10:5 i o czas poprosił trener Solarewicz. Dopiero po celnych zagrywkach Natalii Gajewskiej różnica punktowa zaczęła topnieć, a grę przerwał trener Alessandro Chiappini (8:10). Zagranie Stranzali zakończyło passę #VolleyWrocław (9:11). PTPS ponownie przejął inicjatywę na siatce i przy stanie 15:10 dla zespołu z Piły drugi czas wykorzystał trener wrocławianek. Pojedyncze akcje Gancarz i Murek nie wystarczały, by odwrócić losy seta. Skuteczne ataki Azizowej i bloki PTPS-u dały im decydujące punkty.

Wrocławianki po kolejnym przegranym secie nie poddały się. Po dwóch asach Natalii Murek szybko zbudowały przewagę i o czas poprosił trener Chiappini (6:2). Po interwencji szkoleniowca pilanki szybko odrobiły straty i po skutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej złapały kontakt punktowy. PTPS nie potrafił ze swojej gry wyeliminować prostych błędów, przy zagrywkach Gajewskiej gospodynie ponownie odskoczyły na cztery oczka i drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec drużyny z Piły (16:12). W dalszej fazie seta bardzo dobrze funkcjonował blok #VolleyWrocław. Jednostronnego seta zakończyła atakiem Piśla.

Chociaż wrocławianki rozpoczęły partię numer cztery od prowadzenia 4:0, po ataku Kaczorowskiej na tablicy wyników pojawił się remis (4:4). Drużyny grały falami, skuteczne akcje przeplatając prostymi błędami. Wrocławianki nie były w stanie utrzymywać zbudowanej przewagi. Pilanki coraz pewniej zagrywały. W środkowej fazie seta gra toczyła się punkt za punkt. Po asie Stencel PTPS prowadził 19:18 i o czas poprosił trener Solarewicz. W dwóch kolejnych akcjach skutecznie atakowały Gancarz i Piśla, a grę przerwał szkoleniowiec przyjezdnych (20:19). Jako pierwsze szansę na zwycięstwo miały siatkarki z Piły, atak Azizowej dał im serię piłek meczowych, jednak nie wykorzystały ich (24:24). Ostatecznie po grze na przewagi kropkę nad i postawiła Strantzali.

MVP: Anna Stencel

#VolleyWrocław – Enea PTPS Piła 1:3
(23:25, 17:25, 25:16, 25:27)

#VolleyWrocław: Piśla (9), Rasińska (9), Soter (11), Murek (14), Gajewska (5), Łozowska (3), Kuziak (libero) oraz Gancarz (12), Pancewicz (libero) i Irzemska (2)
PTPS: Strantzali (10), Stencel (15), Azizowa (20), Trojan (7), Kaczorowska (9), Szpak (4), Pawłowska (libero) oraz Kobus (1), Lemańczyk i Chrzan