Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Rzeszowianki z kompletem punktów

LSK: Rzeszowianki z kompletem punktów

Szóstą wygraną w sezonie zanotowały na swoim koncie siatkarki Developresu Rzeszów w meczu 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Gospodynie starcia zdołały ugrać z rzeszowiankami tylko jedną partię. W pozostałych Developres triumfował zdecydowanie – do 18, 14 i 22.

Dąbrowianki mecz z wyżej notowanym rywalem z Rzeszowa rozpoczęły od prowadzenia 2:0, po błędzie własnym rzeszowianek i asie serwisowym kapitan Patrycji Polak. Ekipa gości szybko odpowiedziała, punktowała w bloku i na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 4:4. Ciężar gry w drużynie Developresu wzięła na swoje barki Adela Helić, po serii jej zagrywek rzeszowianki prowadziły 12:6. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i po zbiciu Helene Rousseaux prowadziły 14:7. Rzeszowianki podbijały ataki swoich rywalek, lepiej grały na siatce i utrzymały wysoką przewagę. Chwilowy przestój w ich grze (18:14) zmusił szkoleniowca Lorenzo Micellego do wzięcia przerwy na żądanie i jak się później okazało, był to dobry ruch. Ekipa z Podkarpacia odrzuciła swoje rywalki od siatki, nie popełniła zbyt wielu błędów własnych i kontrolowała boiskowe wydarzenia. Punktowy blok Katarzyny Żabińskiej na Aleksandrze Lipskiej zapewnił ekipie gości wygraną 25:18.

W drugiej partii meczu, po atakach Aleksandry Lipskiej i asie serwisowym Barbory Purchartovej dąbrowianki prowadziły 4:1. Przyjezdne zdołały jednak wyrównać stan rywalizacji na 4:4, ale potem po raz kolejny swoją przewagę udokumentował MKS. Niemające nic do stracenia gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, punktowały w ataku i po zbiciu Aleksandry Lipskiej prowadziły 13:8. Brązowe medalistki z ubiegłego sezonu nie grały tak skutecznie, jak miało to miejsce w pierwszym secie, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Rozgrywająca MKS-u gubiła blok przeciwniczek i skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, szczególnie mogła podobać się gra Barbory Purchartovej (19:14). Ekipa gości rozpoczęła pogoń przy stanie 18:24, zdobyła cztery punkty z rzędu i przegrywała tylko 22:24. Ostatnie słowo należało do miejscowych siatkarek, które po ataku Patrycji Polak wygrały tego seta i doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

Ekipa z Podkarpacia szybko wyciągnęła wnioski z przegranego seta, lepiej spisała się w polu serwisowym i po serii trudnych zagrywek Anny Kaczmar prowadziły 8:2. Wiele ożywienia w poczynania dąbrowskiej ekipy wniosła Ewelina Tobiasz, rozegrała się Sanja Trivunović i miejscowa ekipa traciła zaledwie dwa punkty (9:11). Jak się później okazało, był to chwilowy zryw siatkarek z Zagłębia. Zawodniczki z Rzeszowa lepiej grały na siatce oraz w obronie i po punktowym ataku Helene Rousseaux odskoczyły dąbrowiankom na cztery punkty (15:11). Od tego momentu set toczył się pod wyraźne dyktando Developresu, gospodynie miały problemy z przyjęciem i po serii zagrywek Katarzyny Żabińskiej przegrywały 13:22. Ważnym elementem, który zadecydował o wygranej ekipy z Podkarpacia, okazał się blok, Anna Kaczmar popisała się skuteczną czapą na Patrycji Polak i Developres prowadził w całym spotkaniu 2:1.

Czwarty set tego spotkania okazał się być ostatnim, wprawdzie na początku był remis 4:4, ale potem do głosu ponownie doszły podopieczne trenera Lorenzo Micellego. Ich motorem napędowym była Helene Rousseaux i dzięki niej ekipa gości prowadziła 8:5. Dąbrowianki odpowiedziały dosyć szybko, asem serwisowym popisała się Patrycja Polak i MKS odrobił straty – prowadził 10:9. Gra nabrała rumieńców i żadna z drużyn nie zamierzała dawać za wygraną. Po tym, jak została zablokowana Sanja Trivunović przez Katarzynę Żabińską, Developres prowadził 15:13 i przez dłuższy czas utrzymał dwupunktową zaliczkę. Przy stanie 19:22 podopieczne Magdaleny Śliwy zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt 21:22, ale na niewiele się to zdało. Ostatnie słowo w tym secie i meczu należało do drużyny z Podkarpacia, która wygrała partię 25:22 oraz cały mecz 3:1.

MVP: Adela Helić

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(18:25, 25:22, 14:25, 22:25)

MKS: Martiniuc (1), Dreczka (3), Purchartova (9), Polak (20), Michalewicz (4), Trivunović (12), Drabek (libero) oraz Baidiuk, Tobiasz, Lipska (10) i Ciesiulewicz (2)
Developres: Rousseaux (23), Ptak (11), Żabińska (12), Kaczmar (2), Helić (19), Kaczorowska (10), Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak i Andruszko