Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Rzeszowianki z kompletem punktów

LSK: Rzeszowianki z kompletem punktów

fot. Sylwia Lis

Faworytkami spotkania kończącego 13. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet były siatkarki KS-u Developresu Rzeszów, które wyprzedzały ENEĘ PTPS Piła o dwie lokaty w tabeli. Premierowa odsłona była bardzo zacięta, ale o dwa oczka lepsze okazały się miejscowe. W trzech kolejnych podopieczne Lorenzo Micellego udowodniły swoją wyższość i dopisały na swoje konto trzy punkty.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zespoły grały punkt za punkt aż do stanu 5:5, kiedy to błąd w przyjęciu popełniła Jelena Blagojević (5:7). Rzeszowianki szybko wzięły się za odrabianie strat, Adela Helić wywierała ogromną presję swoim serwisami, co pozwoliło zbudować brązowym medalistkom z ubiegłego sezonu dwupunktową przewagę (9:7). Dobra seria rywalek nie podłamała gospodyń, poprawiły one grę w polu serwisowym oraz w ofensywie, rzeszowianki zaś dopadła niemoc w ataku, po autowym uderzeniu Jeleny Blagojević przegrywały 13:16, a po błędzie podwójnego odbicia Agnieszki Rabki 14:18. Pomimo walki rzeszowianki nie były w stanie odrobić start. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się po autowej zagrywce Adeli Helić (25:23).Podopieczne Lorenzo Micellego lepiej rozpoczęły drugą partię, ich serwisy sprawiały duże kłopoty pilankom, które grały nieskutecznie w ofensywie. Swoje okazje za to wykorzystały rzeszowianki, po bloku na Agacie Babicz miały cztery „oczka” przewagi (10:6), powiększyły ją za sprawą potężnego ataku Adeli Helić (11:6). Gospodynie jednak przełamały impas w ofensywie i stopniowo zaczęły zmniejszać dystans do rywalek (10:11), a po skutecznym uderzeniu Jeleny Trnić wyszły na prowadzenie (13:12). Wynik pozostawał na styku tylko przez krótką chwilę, kłopoty w ofensywie zaczęła mieć dotychczas dobrze się spisująca Anita Kwiatkowska, co pozwoliło rzeszowiankom odbudować zaliczkę. W końcówce seta gospodynie były bezradne w ofensywie i przegrały drugą partię 19:25.

Po dziesięciominutowej przerwie oba zespoły wyszły bardzo zmotywowane, początek trzeciej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Dopiero po zatrzymaniu Jeleny Trnić rzeszowianki zbudowały dwupunktową przewagę (9:7), lecz nie cieszyły się nią długo. Serbka zrehabilitowała się dwoma skutecznymi atakami i doprowadziła do wyrównania  (9:9). Zespoły grały seriami, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, ale żadna nie potrafiła odskoczyć na kilka punktów. Za sprawą dobrych zagrywek i bloku na Karolinie Różyckiej rzeszowianki rzeszowianki odskoczyły na dwa „oczka” (21:19), lecz po błędach w ofensywie podopiecznych Lorenzo Micellego na tablicy wyników widniał remis (21:21). Kluczową rolę odegrało wejście Klaudii Kaczorowskiej na zagrywkę, jej trudne serwisy sprawiły ogromne kłopoty gospodyniom. Trzeciego seta zakończyła skutecznym atakiem Adela Helić (25:21).

Rzeszowianki rewelacyjnie otworzyły czwartą partię, za sprawą dwóch bloków na Dajanie Bosković wyszły na prowadzenie (4:0), które powiększyły po kontrze wykorzystanej przez Helene Rousseaux (5:0). Podopieczne Lorenzo Micellego nie zwalniały tempa, kąśliwe zagrywki na drugą stronę siatki posyłała Agnieszka Rabka, dobrze funkcjonował blok i sytuacja pilanek była już bardzo trudna (1:9). Nadzieję na zniwelowanie strat mogła rozbudzić dobra postawa w bloku Jessiki Walker (6:10), lecz za sprawą kłopotów z przyjęciem zagrywki przeciwniczek rzeszowianki odbudowały wysoką zaliczkę (17:7). Trener Jacek Pasiński próbował ratować się zmianami, jednak nie był w stanie odmienić losów spotkania. Czwarty set, jak i cały mecz zakończył się po zatrzymaniu ataku Anity Kwiatkowskiej (25:16).

MVP: Agnieszka Rabka

ENEA PTPS Piła – KS Developres Rzeszów 1:3
(25:23, 19:25, 21:25, 16:25)

Składy zespołów:
ENEA PTPS: Trnić (13), Różycka (11), Stencel (7), Bosković (6), Babicz (6), Wilk (2), Łysiak (libero) oraz Kwiatkowska (7), Walker (4), Urban (2), Szubert (1) i Pawłowska (libero)
KS Developres: Helić (25), Rousseaux (14), Blagojević (10), Żabińska (9), Ptak (9), Rabka (2), Sawicka (libero) oraz Kaczorowska (2), Andruszko (1), Gajewska i Żak

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved