Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Rzeszowianki bliżej brązowego medalu

LSK: Rzeszowianki bliżej brązowego medalu

fot. Sylwia Lis

W Policach rozpoczęła się walka o brązowy medal, o który walczą przegrani w półfinałach: Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów. W rywalizacji do trzech zwycięstw w pierwszym pojedynku zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki z Podkarpacia, które pewnie pokonały policzanki 3:0. MVP pojedynku została wybrana Michaela Mlejnkova .

Spotkanie od udanej kontry po złym przyjęciu rywalek rozpoczęła Kamila Witkowska, ale po ataku Martyny Łukasik było 1:1. Policzanki przystąpiły do tego meczu mocno spięte, popełniały sporo własnych błędów (1:3), ale szybko wyrównała blokiem Iga Chojnacka. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy przy zagrywce Kamili Witkowskiej zrobiło się 13:9 dla gości i o czas poprosił trener Abbondanza. Po niej skuteczna w ataku była Martyna Łukasik. Policzanki odrabiały straty, atakowała Busa, zablokowana została Zaroślińska-Król, a zagrywką pracowała Łukasik (13:14). Blok na atakującej Chemika dał jednak rzeszowiankom trzy oczka zapasu, a kiedy zapunktowała Jelena Blagojevic, o drugi czas poprosił opiekun Chemika (14:18). Nic to jednak nie dało. To Developres był stroną dominującą, a Chemik albo nie kończył ataku, albo popełniał błąd (14:20). Pewnie i dobrze grający Developres spokojnie doprowadził przewagę do końca. Mocny atak Michaeli Mlejnkovej dał przyjezdnym piłki setowe, a wkrótce po autowym ataku Bianki Busy było już 1:0 w meczu.Po ataku Łukasik w drugim secie było 1:1. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć, po obu stronach nie brakowało prostych błędów. Po ataku Martyny Łukasik zrobiło się 6:4 dla Chemika, ale szybko wyrównała Mlejnkova. Rzeszowianki wypracowały sobie dzięki dobrej grze blokiem dwupunktowe prowadzenie, a po udanej kontrze rywalek o czas poprosił trener Abbondanza (8:11). Nic to jednak nie dało, w ekipie Chemika szwankowało przyjęcie, do tego doszedł błąd ustawienia policzanek oraz atak Blagojević i Kamila Witkowska dalej stała w polu zagrywki (15:8). Serię zakończyła dopiero Łukasik udanym atakiem. Przy zagrywce Igi Chojnackiej Chemik odrobił nieco strat, ale i tak nie zamazywało to negatywnego obrazu gry policzanek. Nie mogły one sobie poradzić z zagrywką Blagojevic, dodatkowo blokiem pracowała Maja Tokarska (12:20). Przy zagrywce Mirkovic policzanki wprawdzie nieco się zbliżyły, ale to rywalki kontrolowały boiskowe wydarzenia i wysoko prowadziły po ataku Witkowskiej (22:15). Chemik jednak nie zrezygnował i przy zagrywce Agnieszki Bednarek zbliżył się na 20:23, ale dwie kolejne akcje padły łupem Developresu i po ataku z piłki przechodzącej Kamili Witkowskiej było 2:0 setach.

Po stronie Chemika na boisku została Natalia Mędrzyk. Po ataku tej zawodniczki i kiwce Mirković było 5:1 dla policzanek i o czas poprosił Bartłomiej Dąbrowski. Po nim skutecznie uderzyła Katarzyna Zaroślińska-Król. Developres zdołał zbliżyć się na dwa oczka, ale dzięki zagrywce Chojnackiej gospodynie odbudowały prowadzenie (8:4). Kiedy Petia Barakowa dwukrotnie upolowała zagrywką Mędrzyk, o czas poprosił trener Abbondanza, ale nic to jednak nie dało. Na 10:10 atakiem wyrównała Mlejnkova. Znów punktodajne dla Developresu okazało się ustawienie z Witkowską na zagrywce (14:12). Błąd Developresu dał remis 15:15. Przyjezdne jednak natychmiast odbudowały prowadzenie. Gra toczyła się punkt za punkt, po ataku Witkowskiej było 21:19. Rzeszowianki jednak popełniały własne błędy na zagrywce, ale to atak Zaroślińskiej-Król dał wynik 23:20 dla gości. Trener Chemika zaprosił na chwilę swoje podopieczne do siebie, ale strat już one nie odrobiły. Mecz zakończył punktowy blok przyjezdnych.

MVP: Michaela Mlejnkova 

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(19:25, 20:25, 21:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1-0 dla Developresu SkyRes Rzeszów

Składy zespołów:
Chemik: Busa (5), Grajber (4), Chojnacka (5), Łukasik M. (14), Ogbogu (5), Mirković (2), Krzos (libero) oraz Bednarek (1), Łukasik J., Gamma, Pleśnierwoicz i Mędrzyk (6)

Developres: Tokarska (8), Witkowska (9), Blagojević (10), Barakowa (4), Mlejnkova (16), Zaroślińska-Król (10), Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved