Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Rwany mecz w Legionowie dla miejscowych

LSK: Rwany mecz w Legionowie dla miejscowych

W meczu 14. kolejki LSK siatkarki z Legionowia we własnej hali podejmowały BKS Stal Bielsko-Biała. Starcie to miało wiele wzlotów i upadków po obu stronach siatki. W drugim secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, podobnie jak w końcówce czwartej odsłony. Finalnie w całym meczu po tie-breaku triumfował zespół gospodarzy.

Widzowie zgromadzeni w Arenie Legionowo mogli się spodziewać bardzo ciekawego meczu, mając na względzie fakt bliskości obu zespołów w tabeli, jak również to, że starcie obu zespołów w pierwszej rundzie ligowych rozgrywek skończyło się pięciosetowym bojem. Szybko ważną rolę zaczęła odgrywać zagrywka Mai Tokarskiej, a gospodynie za cel tego elementu obrały sobie Olivię Różański (7:3). Szybko po pojawieniu się na boisku pojedynczym blokiem Kowalczyk zatrzymała Stranzali. Odrabianie strat wymagało od zawodniczek BKS-u dużo wysiłku, na szczęście na siatce czujnie grała Świrad (15:13). Skuteczną pogoń bielszczanek udało się oddalić dzięki skutecznemu atakowi Oliviery-Souzy. Wraz z przebiegiem seta akcje na boisku nabierały intensywności, ale przyjezdne zbyt późno rzuciły się w pogoń. Po kiwce Olgi Stranzali i obiciu bloku przez Julie Fidon-Lebleu to gospodynie pojedynku objęły w nim prowadzenie (25:21).

Na początku drugiego seta role jakby się odwróciły, z tym że to BKS grał znacznie lepiej. Znakomicie w ataku spisywały się Olivia Różański i Carly de Hoog (12:9). Za to coraz większe kłopoty ze skutecznością miały skrzydłowe Legionovii, a bez bloku w aut wyrzuciła piłkę również Justyna Łukasik (20:15). Świetną decyzją trenera Chiappiniego okazało się wprowadzenie na zagrywkę Alicji Wójcik (23:22). Przed przegraniem seta uratował siatkarki BKS-u atak z lewego skrzydła Kossanyovej i to jej wkład okazał się kluczowy w wygraniu partii pomimo pogoni Legionovii (26:24).

Seria zagrywek Kossanyovej i dobra gra blokiem pomogła BKS-owi dobrze rozpocząć trzeciego seta (7:0). Trener Chiappini zdecydował się zastosować manewr z Olgą Stranzali w ataku, a w tym ustawieniu za przyjęcie odpowiedzialny był duet Magdalena Damaske i Juliette Fidon-Lebleu. Duże kłopoty zagrywką sprawiła rywalkom Fidon-Lebleu (13:7), ale coraz ciężej było gospodyniom przedrzeć się przez bialski blok (19:7). Czujnie na siatce grała deHoog, a kartą przetargową kończącą seta okazała się być zmiana zadaniowa na zagrywce Dagmary Dąbrowskiej (25:10).

Lepszy początek czwartego seta zanotowały siatkarki BKS-u, ale następnie nieco zacięła się gra Andrei Kossanyovej. Dla gospodyń nieoceniony okazał się za to wkład francuskich skrzydłowych (12:11), zwłaszcza Julie Oliviery-Souzy. To po asach francuskiej siatkarki brazylijskiego pochodzenia Legionovia objęła prowadzenie (16:13). Prosto w siatkę kiwnęła Różański, ale ważną kontrę wykorzystała Kossanyova doprowadzając do pasjonującej końcówki (22:22). Następnie błąd w przyjęciu Różański wykorzystała na siatce Wójcik, ale ze środka skończyła swój atak Ogoms (24:23). Na koniec dość szczęśliwe piłkę przez ręce blokujących wybiła Fidon-Lebleu (25:23).

Marta Krajewska dużo grała w tie-breaku ze swoimi środkowymi, a ważny kontratak wykorzystała Olivia Różański (4:2). Na podwójny blok wrzuciła swoją środkową Marta Krajewska i to dzięki grze tym elementem legionowianki prowadziły przy zmianie stron (8:7). Wzmocnienie gry w polu zagrywki wydawało się przeważać seta na korzyść gospodyń. Zwłaszcza, że Różański kiwnęła w antenkę (14:11), a ze skurczami w łydce zmagała się Stranzali. Matejko uderzyła też bez bloku w aut, a po chwili od bloku odbiła się Stranzali (14:13), a nieporozumienie w obronie BKS-u skończyło mecz na korzyść gospodyń (15:13).

MVP: Olga Stranzali

DPD Legionovia Legionowo – BKS Stal Bielsko-Biała 3:2
(25:21, 24:26, 10:25, 25:23, 15:13)

Legionovia: Tokarska (9), Souza (14), Strantzali (19), Fidon-Lebleu (16), Łukasik (5), Grabka (4), Lemańczyk (libero) oraz Adamek (libero), Damaske (4), Wójcik (4), Matejko
BKS: Krajewska (1), Różański (22), Ogoms (10), Kossanyiova (15), DeHoog (12), Świrad (11), Drabek (libero) oraz Kowalczyk (1), Edelman (2), Dąbrowska (1)