Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Rollecoaster w Bielsku-Białej, dwa punkty dla BKS-u, jeden dla Radomki

LSK: Rollecoaster w Bielsku-Białej, dwa punkty dla BKS-u, jeden dla Radomki

fot. BKS Bielsko-Biała

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Bielsku-Białej. Podopieczne trenera Jacka Skroka prowadziły 2:0 i nie wykorzystały swojej szansy na zdobycie trzech punktów. Kolejne trzy sety wygrały bielszczanki, wygrały cały mecz i zapisały na swoje konto dwa punkty. Dla zespołu z Radomia był to pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach, ekipa ta nadal pozostaje bez zwycięstwa.

Po asie serwisowym Martyny Świrad oraz błędzie ustawienia w radomskiej ekipie gospodynie rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 3:0. Nie utrzymało się ono długo, gdyż Emilia Mucha odczytała zamiary Andrei Kossanyiovej i zrobiło się po 6. Kolejny raz dobra zagrywka dawała dwa ,,oczka” więcej siatkarkom BKS-u Stali, ale trzy punkty stracone w serii sprawiły, że nic z nich nie zostało. Błędy w przyjęciu obu ekip oraz brak kończącego ataku występowały po obu stronach siatki, co powodowało, że mecz był nierówny. Przyjezdne dobrze prezentowały się zwłaszcza w obronie, przez co zdobywanie punktów w bielskiej drużynie nie przychodziło łatwo. Po przestrzelonym ataku z drugiej linii Olivii Różański na tablicy wyników było 14:17, co zmusiło trenera Bartłomieja Piekarczyka do wzięcia czasu. Sporo ożywienia wniosły Magdalena Kowalczyk wraz z Martą Krajewską wprowadzone na podwójną zmianę, co połączone z dobrymi zagrywkami Różański doprowadziło do remisu. W końcówce seta miejscowe popełniły jednak dwa błędy własne, dzięki czemu przegrały go do 22.Od początku drugiej partii punkty były zdobywane seriami przez obie drużyny. Każde dwupunktowe prowadzenie było szybko niwelowane i dopiero wygrana przepychanka na siatce przez Marharyte Azizovą sprawiła, że zrobiło się 6:9. Dodatkowo kiedy kontrę skończyła najpierw Mia Jerkov, a chwilę później Azizova różnica ta jeszcze wzrosła (7:12). Podopieczne trenera Piekarczyka miały problemy w każdym siatkarskim elemencie, a dodatkowo cały czas oddawały punkty za darmo. Radomianki nie zamierzały oglądać się na swoje rywalki i pewnie zmierzały do wygranej. Sporo dobrego robiły zagrywkę, co od razu przekładało się na ilość kontr. Dodatkowo po słabym początku przebudziła się Azizova, która w końcu zaczęła kończyć posyłane do niej piłki. Po asie serwisowym Sonii Kubackiej było już 12:21. Kolejna dobra zagrywka w wykonaniu tej zawodniczki oraz skończony atak przez Oliwię Bałuk dawał ekipie Jacka Skroka aż dwanaście piłek setowych. Pomyłka w polu serwisowym Marty Wellny zakończyła tą partię wygraną pewnie przez zespół Radomki do 13.

Po raz kolejny błędy własne bielszczanek sprawiły, że od razu na początku trzeciej części meczu musiały gonić swoje przeciwniczki (1:4). Udało się im to stosunkowo szybko, gdy Olivia Różański ustawiła skuteczny blok. Od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie przez obie drużyny i żadna z nich nie mogła wypracować sobie choćby dwupunktowego prowadzenia. Dopiero zagranie zza trzeciej linii Różański oraz as serwisowy Martyny Świrad dawał trzy ,,oczka” przewagi siatkarkom spod Dębowca (14:11). Straty te po raz kolejny zostały odrobione głównie za sprawą pomyłek gospodyń, którym gra wyraźnie się nie układała. Pavla Smidova próbowała znaleźć liderkę, która skończyłaby kilka akcji z rzędu, ale zarówno Różański, jak i Magdalenie Kowalczyk zdarzały się błędy. Kiedy w końcówce seta Świrad ustawiła skuteczny blok zrobiło się 21:19, ale seria trzech straconych punktów stawiała w lepszej sytuacji drużynę Radomki. Zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi, w której najpierw Smidova zatrzymała Mię Jerkov, a chwile później akcję tą powtórzyła Różański.

Od początku czwartego seta na minimalnym prowadzeniu były miejscowe. Trener Skrok wprowadził do gry Majkę Szczepańską-Pogodę, ale to przestrzelony atak tej zawodniczki sprawił, że zrobiło się 8:6 i musiał wziąć czas. Kiedy wydawało się, że siatkarki BKS-u Stali zaczną powiększać przewagę nie potrafiły zrobić przejścia w jednym ustawieniu, w efekcie czego straciły trzy punkty z rzędu. Duża w tym zasługa Mij Jerkov, która posyłała piłki nie do przyjęcia. Stan rywalizacji wyrównał się, rozgrywane akcje były coraz dłuższe, ale wynikało to w dużej mierze z dużej niedokładności po stronie obu ekip. Szczęśliwa zagrywka po siatce Olivii Różański dawała gospodyniom dwupunktowe prowadzenie, ale skończona kontra z prawej flanki przez Marharyte Azizovą sprawiła, że było po 18. Decydujący dla losów tej partii okazał się serwis Magdaleny Kowalczyk przy którym siatkarki z Bielska-Białej zapunktowały trzykrotnie. Dodatkowo w końcówce trafiła Różański oraz Andrea Kossanyiova i kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem byli świadkami tie-breaka.

W piątej partii prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale kiedy Andrea Kossanyiova trafiła w dziewiąty metr boiska, a Marharyta Azizova fatalnie spudłowała to zawodniczki trenera Piekarczyka wygrywały 7:4. Po zmianie stron gospodynie dwukrotnie postawiły skuteczną ,,ścianę” i wszystko wskazywało na to, że to one ostatecznie będą się cieszyć po zakończeniu spotkania (10:6). Błąd w komunikacji po ich stronie sprawił, że straty nieco zmalały, a as serwisowy Sonii Kubackiej pozwolił radomiankom nawiązać kontakt punktowy (13:12). Ostatecznie pościg okazał się skuteczny, gdyż po zatrzymaniu Magdaleny Kowalczyk na tablicy wyników było po 14. Nie zdeprymowało jej to w kolejnych akcjach i po dwóch dobrych atakach w jej wykonaniu miejscowe mogły unieść ręce w geście triumfu, a sama Kowalczyk odebrała statuetkę najlepszej zawodniczki tego meczu.

MVP: Magdalena Kowalczyk

BKS Stal Bielsko-Biała – E.LECLERC Radomka Radom 3:2
(22:25, 13:25, 28:26, 25:20, 16:14)

Składy zespołów:
BKS: Różański (19), Kossanyiova (14), DeHoog (2), Świrad (18), Moskwa (7), Smidova (5), Drabek (libero) oraz Krajewska, Kowalczyk (20), Wellna (1) i Dąbrowska (1)
Radomka: Lazcano (11), Szpak (2), Azizova (20), Kubacka (9), Mucha (2), Jerkov (17), Witkowska (libero) oraz Biała, Bałuk (10), Zaborowska, Szczepańska-Pogoda (3) i Bodasińska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved