Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ważna wygrana Radomki z wyżej notowaną Legionovią

LSK: Ważna wygrana Radomki z wyżej notowaną Legionovią

Siatkarki E.Leclerc Radomki sprawiły małą niespodziankę w meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Radomianki podejmowały w nim ekipę DPD Legionovii Legionowo, a co ważne pokonały dużo wyżej notowane rywalki. Radomka w tym spotkaniu zdobyła cenny komplet punktów, wygrywając w czterech setach.

Początek meczu należał do Radomki, która po bloku odskoczyła od rywalek na dwa oczka. Popełniała jednak sporo prostych błędów, przez co szybko na świetlnej tablicy pojawił się remis. Magdalena Damaske dała sygnał do ataku Legionovii, a po błędzie w przyjęciu Veroniki Jones-Perry przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Dopiero as serwisowy Marharyty Azizowej oraz dobra gra na siatce Renaty Białej spowodowały, że gospodynie wróciły do gry. Swoje w ataku robiła Jones-Perry, a kolejną punktową zagrywkę dołożyła Azizowa, w efekcie w coraz lepszej sytuacji były podopieczne Adama Grabowskiego. Legionowianki nie miały skutecznych argumentów, a ich pojedyncze udane zagrania to było zbyt mało na rozpędzającą się Radomkę. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Klaudia Laskowska, a błąd w ataku przyjezdnych zamknął wynik premierowej odsłony (25:21).

W drugiej partii radomianki poszły za ciosem. Sygnał do ataku dała im Renata Biała, a przy odrobinie szczęścia szybko wypracowały sobie czteropunktowe prowadzenie. Jednak ich błędy w połączeniu ze skuteczną grą przyjezdnych w bloku spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, ale po błędzie Alicji Grabki to gospodynie ponownie prowadziły (14:12). Legionowianki nie dawały za wygraną, a Olga Strantzali pozwoliła im wrócić do gry. Im bliżej końca seta, tym coraz bardziej inicjatywę na boisku przejmowały przyjezdne, które po błędnym zbiciu Marharyty Azizowej miały już trzy oczka przewagi. W końcówce dołożyły jeszcze szczelny blok, a Radomka nie zerwała się już do walki. Ostatecznie po jej pomyłce na zagrywce ta część meczu padła łupem gości (25:21).

W początkowej fazie trzeciego seta obie drużyny szły łeb w łeb, ale po błędzie w ataku Justyny Łukasik i udanej kontrze Azizowej to radomianki zaczęły dyktować warunki gry. Po szczelnym bloku prowadziły już 10:6, ale podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły odrabiać straty. Po punktowej zagrywce Mai Tokarskiej obie drużyny dzieliło już tylko jedno oczko. Z kolei skuteczne zagrania Strantzali spowodowały, że to Legionovia zaczęła wychodzić na prowadzenie, a po błędzie w ataku Jones-Perry wygrywała już 17:13. Pojedyncze udane akcje Majki Szczepańskiej-Pogody nie odmieniły obrazu gry po stronie gospodyń, a przyjezdne kroczyły do sukcesu w tej części spotkania. Wygrywały jeszcze 23:20, ale duet Biała/Szczepańska-Pogoda doprowadził do remisu, a następnie do walki na przewagi. W niej emocji nie brakowało, ale Jones-Perry przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gospodyń (28:26).

Po punktowej zagrywce Tokarskiej i serii bloków Legionovia wyszła na znaczące prowadzenie na początku czwartego seta, ale ponownie duet Biała/Szczepańska-Pogoda poderwał Radomkę do walki, doprowadzając do remisu. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, ale obie drużyny popełniały sporo błędów. Dopiero dobra postawa na środku Laskowskiej sprawiła, że inicjatywę zaczęły przejmować radomianki. Ważne akcje na skrzydłach kończyła też Jones-Perry, a po błędzie w ataku Juliet Fidon-Lebleu sytuacja przyjezdnych robiła się coraz trudniejsza. W ich szeregach brakowało liderki, a gospodynie coraz pewniej kroczyły do końcowego sukcesu. Wygrywały już 22:18, ale ich błędy doprowadziły do gry na przewagi. Po zbiciu Strantzali Legionovia miała nawet piłkę setową, ale as serwisowy gospodyń i pomyłka przyjezdnych sprawiły, że komplet oczek został w Radomiu (27:25).

MVP: Paulina Zaborowska

E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 3:1
(25:21, 21:25, 28:26, 27:25)

Radomka: Laskowska (6), Bałucka (6), Azizova (9), Biała (12), Zaborowska (1), Jones-Perry (32), Bodasińska (libero) oraz Witkowska (libero), Kubacka i Szczepańska-Pogoda (11)
Legionovia: Tokarska (9), Souza (17), Damaske (4), Fidon-Lebleu (12), Łukasik (9), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Adamek (libero), Sporer, Wójcik, Strantzali (9) i Matejko