Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Radomka Radom zagra w ekstraklasie

LSK: Radomka Radom zagra w ekstraklasie

fot. radomka.com.pl

To już pewne. Siatkarki E. Leclerc Radomki Radom w sezonie 2018/2019 będą występowały na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Radomianki zajmą miejsce Muszynianki Muszyna, która z powodów finansowych musiała mimo utrzymania sportowego zrezygnować z występów w LSK. Radomka Radom z kolei zajęła szóste miejsce w rozgrywkach I ligi.

E.Leclerc Radomka Radom, choć zajęła dopiero 6. miejsce w I lidze kobiet zagra w przyszłym sezonie w siatkarskiej ekstraklasie. Zespół prowadzony do tej pory przez trenera Jacka Skroka był jednak sensacją rozgrywek Pucharu Polski, docierając aż do nyskiego Final Four. Na specjalnie zorganizowanej gali wiceprezes zarządu Thomas Renard-Chardin najpierw podziękował wszystkim sponsorom, akademii siatkówki i kibicom klubu. Później ogłoszona została ta najważniejsza informacja. – Mamy zaszczyt poinformować państwa, że w sezonie 2018/2019 w miejsce Muszynianki Muszyna występować będzie zespół E.Leclerc Radomka Radom.Na uroczystości w Radomiu pojawił się także trener Muszynianki Muszyna, która ze względów finansowych musiała podjąć decyzję o wycofaniu się z ekstraklasy. – W ostatnich tygodniach chyba z 1000 osób zadawało mi pytanie: dlaczego Radom? Moja przygoda z siatkówką wcale nie zaczęła się w Muszynie. Może wiele osób nie wie, ale jej początek jest związany z Radomiem. W 1983 roku byłem w Otwocku pod Warszawą, gdzie robiłem kurs sędziowski. W tym samym mieście przebywał prezes klubu z Radomia. Prawda jest taka, że w tym okresie była to głównie fascynacja do siatkarek, która później zamieniła się w fascynację do siatkówki  – powiedział Bogdan Serwiński.

MKS Radomka Radom to klub założony już w 1971 roku, który przez kilka lat brał udział w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej. W 1998 roku klub zniknął z siatkarskiej mapy Polski. Projekt odbudowywania siatkarskich tradycji w Radomiu rozpoczął się od sezonu 2016/2017, kiedy to Radomka zajęła 7. miejsce w 2 lidze. Miniony sezon był z kolei debiutanckim występem radomianek na zapleczu ekstraklasy. Siatkarki z Radomia po rundzie zasadniczej zajmowały wysokie, 4. miejsce, ale nie zdołały go utrzymać po rundzie play-off.  Popularność przyniósł im jednak udział w finałach Pucharu Polski, radomianki po drodze do Final Four pokonały Budowlanych Toruń, KSZO Ostrowiec Św. i mistrzynie Polski, zespół Chemika Police.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved