Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Radomka Radom z ważnym kompletem punktów we Wrocławiu

LSK: Radomka Radom z ważnym kompletem punktów we Wrocławiu

Chociaż premierową odsłonę pojedynku wygrały siatkarki z Wrocławia, to w trzech kolejnych partiach lepiej zaprezentowały się siatkarki z Radomia. To one wyjechały z Dolnego Śląska z ważnym kompletem punktów, a najlepszą zawodniczką starcia została wybrana Natalia Skrzypkowska.

Otwarcie spotkania należało do radomianek, jednak wrocławianki szybko po ataku Roksany Wers odwróciły wynik (0:2, 5:4). Niestety po skutecznym zagraniu przyjmująca doznała urazu i musiała opuścić boisko. Dobrze zagrywała Karolina Piśla, po asie tej zawodniczki gospodynie odskoczyły na cztery oczka (10:6). Głównie za sprawą ataków Majki Szczepańskiej przyjezdne utrzymywały kontakt z rywalkami, a gdy błąd popełniła Natalia Gajewska, zainterweniował trener Marek Solarewicz (13:12). Dopiero pomyłka zagrywającej Alicji Grabki przerwała serię radomianek (14:13). W kolejnych akcjach Radomka miała problemu w ataku, raz za razem nadziewając się na dobry wrocławski blok. Podopieczne trenera Jacka Skroka nie miały zamiaru odpuszczać i po asie Izabeli Bałuckiej złapały kontakt punktowy. Radomiankom nie udało się jednak odwrócić losów tego seta. Atak po skosie Piśli zamknął inauguracyjną odsłonę.

W drugiego seta lepiej weszły przyjezdne, które po błędzie wrocławianek prowadziły 8:5. Gospodynie jednak szybko wróciły do dobrej gry, doprowadzając do remisu (8:8). W kolejnych akcjach zespoły skuteczne zagrania przeplatały z błędami. Dopiero w dalszej fazie, głównie za sprawą dobrej postawy Soni Kubackiej na siatce, dystans zaczęły budować przyjezdne. Radomianki nie poszły jednak za ciosem, po ich własnych błędach na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (14:14). Z czasem trwała wyrównana wymiana ciosów, nie wstrzymywała ręki Aleksandra Rasińska. W końcówce na prowadzenie wyszły siatkarki Radomki. Gospodynie szybko odwróciły sytuację po sprytnej kiwce Natalii Murek i bloku Weroniki Wołodko o czas poprosił trener Skrok (22:20). Siatkarki z Wrocławia miały serię piłek setowych, jednak nie wykorzystały ich (24:22, 24:24). W granej na przewagi końcówce więcej chłodnej głowy zachowały przyjezdne. Nieudane rozegranie akcji przez #Volley zamknęło partię.

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta akcje należały do gospodyń, po autowym zagraniu Aleksandry Rasińskiej na tablicy wyników pojawił się remis (2:0, 3:3). Szybko w szeregach wrocławianek zaczęły mnożyć się błędy, nie pomógł czas dla trenera gospodyń (5:8, 6:10). Radomianki kontrolowały przebieg gry, pozostając na kilkupunktowym prowadzeniu. Sygnał do ataku wrocławiankom dała skutecznymi atakami Murek. Gospodynie zaczęły coraz pewniej grać w kontrataku i po serii punktów zniwelowały straty. Celne zagranie Rasińskiej doprowadziło do remisu i o czas poprosił trener Skrok (16:16). Dalsza część seta była zacięta, choć niepozbawiona błędów. Po błędzie Rasińskiej o czas poprosił trener Solarewicz (19:21). Jego drużyna poprawiła grę w bloku, po zatrzymaniu ataku na lewym skrzydle doprowadziły do remisu, a drugą przerwę wykorzystał Jacek Skrok (22:22). Po ataku Natalii Skrzypkowskiej Radomka miała szansę na wygranie seta, którą po mocnym zagraniu Julity Molendy wykorzystała.

Początek czwartej odsłony toczył się punkt za punkt (8:7). Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować prowadzenia na dłużej (10:10). Akcjom brakowało tempa. Dopiero dobra gra blokiem pozwoliła Radomce odskoczyć na dwa oczka (14:12). Kibice byli również świadkami przedłużonych akcji. Mimo starań wrocławianki miały problem ze skończeniem ataku. Po efektownym boku na Natalii Murek grę przerwał trener Solarewicz (15:18). W kolejnej akcji atakująca wrocławskiej ekipy przekroczyła linię 3. metra, dlatego drugi raz zainterweniował szkoleniowiec #Volleya Wrocław. Gospodynie nie potrafiły wyjść z niewygodnego ustawienia. Dopiero mocny atak po skosie Rasińskiej pozwolił gospodyniom zrobić przejście (16:21). Kiwka Skrzypkowskiej dała serię piłek meczowych Radomce (24:17). Kropkę nad i w tym meczu postawiła Majka Szczepańska.

MVP: Natalia Skrzypkowska

#Volley Wrocław – E.Leclerc Radomka Radom 1:3
(25:22, 25:27, 23:25, 18:25)

#Volley Wrocław: Wers (1), Rasińska (16), Soter (8), Murek (19), Gajewska (4), Łozowska (6), Kuziak (libero) oraz Piśla (12), Wołodko (1) i Pancewicz (libero)
Radomka: Skrzypkowska (15), Grabka (4), Bałucka (7), Kubacka (8), Biała (4), Szczepańska (17), Drabek (libero) oraz Moelnda (7), Samul (libero), Abercrombie (5), Shafagat i Ponikowska (4)