Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Radomka Radom bez straty seta w starciu z KSZO

LSK: Radomka Radom bez straty seta w starciu z KSZO

Chociaż w dwóch pierwszych setach osłabione KSZO Ostrowiec Świętokrzyski miało prowadzenie, to za każdym razem w końcówkach lepiej radziły sobie gospodynie spotkania, które za ciosem poszły w trzeciej partii, kontrolując ją od początku do końca. Tym samym E.Leclerc Radomka w zaległym spotkaniu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet wygrał 3:0.

Początek meczu był wyrównany, ale walka cios za cios trwała tylko do stanu po 6. Od tego momentu inicjatywę na boisku zaczęły przejmować ostrowczanki, które po skutecznej kontrze Kolety Łyszkiewicz odskoczyły od rywalek na dwa oczka. chwilę później dodały szczelny blok, a asa serwisowego dołożyła Olga Geyko. Wówczas przewaga KSZO wynosiła już pięć punktów. Gospodynie zdawały się być zaskoczone takim obrotem sprawy, a ich pomyłki w polu serwisowym dodawały wiatru w żagle przyjezdnym. Przy siedmiopunktowej stracie o czas poprosił Jacek Skrok, a po nim Radomka zerwała się do walki. Udane zagrania Natalii Skrzypkowskiej, Sonii Kubackiej oraz błędy rywalek sprawiły, że KSZO w mgnieniu oka roztrwoniło przewagę. W końcówce radomianki grały dobrze blokiem, asa serwisowego dołożyła Majka Szczepańska, a błędy ostrowczanek przypieczętowały sukces gospodyń (25:21).

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Jednak zaczęła powtarzać się sytuacja z premierowej partii, bowiem po błędach rywalek i dzięki szczelnemu blokowi to świętokrzyska ekipa zbudowała sobie trzypunktowe prowadzenie. Tym razem nie cieszyła się z niego długo, bo po autowym zbiciu Swietłany Dorsman na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach przyjezdne nie zamierzały odpuszczać. Ich gra w bloku oraz kontry Dorsman dały im dwa oczka przewagi, ale przed wejściem w decydującą fazę seta straty po stronie Radomki odrobiła Brittany Abercrombie. W tym momencie ostrowczanki kompletnie stanęły. Ich błędy w połączeniu z atakiem Renaty Białej zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na stronę gospodyń. W końcówce beniaminek dołożył blok, a zbicia Abercrombie przypieczętowały jego wygraną (25:18).

Trzeciego seta od prowadzenia 2:0 zaczęły ostrowczanki, ale radomianki szybko wróciły do gry, a z każdą kolejną akcją zaczęły przejmować coraz bardziej inicjatywę na boisku. Po dwóch szczelnych blokach oraz asie serwisowym Izabeli Bałuckiej różnica dzieląca oba zespoły wynosiła już trzy oczka. Przyjezdnym wyraźnie brakowało siły ognia w ofensywie, a po kiwce Alicji Grabki przegrywały już sześcioma punktami. Gospodynie prezentowały się coraz swobodniej, miało to odzwierciedlenie w wyniku. Przyjezdne do kłopotów w ataku zaczęły dokładać błędy w przyjęciu. Po asach serwisowych Sary Sakradziji Radomka zmierzała do pewnej wygranej. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciły jeszcze Julita Molenda i Gabriela Ponikowska. W końcówce punktowe zagrywki dołożyła Abercrombie, a KSZO zostało rozgromione 11:25.

MVP: Natalia Skrzypkowska

E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:18, 25:11)

Radomka: Skrzypkowska (10), Sakradzija (3), Grabka (2), Bałucka (10), Kubacka (8), Szczepańska (5), Drabek (libero) oraz Biała (10), Abercrombie (11), Samul (libero), Molenda (3) i Ponikowska (1)
KSZO: Kucińska (1), Wojtowicz (5), Geyko (4), Dorsman (11), Łyszkiewicz (3), Oktaba (8), Pauliukouskaja (libero) oraz Tracz i Rdzanek (libero)