Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Radomka postraszyła rzeszowianki

LSK: Radomka postraszyła rzeszowianki

Tylko przez chwilę zapachniało niespodzianką w Radomiu. Broniąca się przed play-outami Radomka chciała zaskoczyć wicelidera z Rzeszowa i w pierwszym secie jej się to udało, bowiem radomianki wygrały tę partię. Później jednak do głosu doszły faworytki i ich dominacja ani przez chwilę nie podlegała już dyskusji. Developres pewnie pokonał rywalki 3:1 i wciąż ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym.

Radomka teraz będzie czekać z niecierpliwością na jutrzejszy mecz we Wrocławiu, który będzie istotny w kontekście walki o 10. miejsce.

Mecz świetnie zaczęły radomianki, które po serii zbić Majki Szczepańskiej-Pogody zaczęły uciekać przeciwniczkom. Udaną kontrę dołożyła Veronica Jones-Perry, a błędy rzeszowianek sprawiły, że przegrywały one już sześcioma oczkami. Szybko o czas poprosił Stephane Antiga, ale pojedyncze udane zagrania Kamili Witkowskiej i Jeleny Blagojević nie poderwały Developresu do walki. Wciąż inicjatywę na boisku miały gospodynie, które bardzo skutecznie prezentowały się w ataku. Przyjezdne zbliżyły się na 13:16, ale ich pomyłka w ataku sprawiła, że podopieczne Adama Grabowskiego kontrolowały wydarzenia. Faworytki stać było na jeden zryw, po którym doprowadziły do stanu 19:21, ale w końcówce popełniały błędy, nadziewały się na blok rywalek, a Radomka wykorzystywała szanse na zdobywanie punktów. Po zbiciu Jones-Perry premierowa odsłona padła jej łupem 25:22.

Od początku drugiej partii do ataku ruszyły przyjezdne, które popisały się serią bloków, a po udanej kontrze Michaeli Mlejnkovej odskoczyły od rywalek już na pięć oczek. Czeska przyjmująca dołożyła asa serwisowego, a Developres na dobre przejął inicjatywę na boisku. Jones-Perry próbowała poderwać do walki koleżanki, ale po drugiej stronie siatki przypomniała o sobie Katarzyna Zaroślińska-Król, a rzeszowianki powiększały prowadzenie (15:7). Wykorzystywały błędy rywalek, a same grały dobrze w bloku. Krótkie serie punktowe Radomki nie były w stanie poderwać jej do walki, tym bardziej, że popełniała błędy na zagrywce. W końcówce ekipa z Podkarpacia dzieliła i rządziła na boisku, a popsuty serwis Szczepańskiej-Pogody zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:18).

Początek trzeciego seta stał pod znakiem walki cios za cios, ale szybko do ataku ruszył Developres, który po błędzie w ataku Jones-Perry wypracował sobie trzypunktową przewagę. W kolejnych minutach gospodynie raz po raz nadziewały się na blok przeciwniczek, a udane kontry Blagojević spowodowały, że rzeszowianki kompletnie przejęły inicjatywę na boisku. Trener Grabowski niekorzystny wynik próbował ratować, dokonując zmian, ale wciąż w natarciu był Developres. Dopiero Renata Biała zniwelowała część strat po stronie Radomki (13:17). Na więcej nie było jej stać. Przyjezdne zbliżały się do sukcesu w trzeciej partii. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Gabriela Polańska, a kropkę nad i w tej części spotkania postawiło zbicie Zaroślińskiej-Król (25:18).

W pierwszej fazie czwartej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb, lecz błędy w ataku radomianek sprawiły, że to Developres zaczął wychodzić na prowadzenie. Po szczelnym bloku Polańskiej jego przewaga urosła już do czterech oczek. W kolejnych minutach mnożyły się błędy po stronie gospodyń, przez co ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (7:12). Pojedyncze udane zagrania Marharyty Azizowej nie poderwały ekipy z Mazowsza do walki, a dobra postawa na środku Witkowskiej przybliżała do sukcesu Developres. Dołożył on szczelny blok, a kolejne błędy przeciwniczek ułatwiały mu zadanie. W końcówce udanymi kiwkami popisała się Natalia Valentin-Anderson, a Radomka nie znalazła już sposobu na to, aby wrócić do gry. Ostatecznie ten set padł łupem faworytek 25:17, a całe spotkanie zakończyła Zaroślińska-Król.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

E.LECLERC Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów  1:3
(25:22. 18:25, 18:25, 17:25)

E.LECLERC Radomka Radom: Laskowska (4), Bałucka (5), Azizowa (1), Zaborowska (2), Szczepańska-Pogoda (14), Jones-Perry (17), Witkowska (libero), Bodasińska (libero) (1) oraz Kubacka (1), Bałuk (2), Olczyk, Biała (3)
Developres SkyRes Rzeszów: Witkowska (13), Blagojevic (11), Efimienko-Młotkowska (5), Mlejnkova (15), Valentin-Anderson (6), Zaroślińska-Król (18), Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Hawryła, Kaczmar, Gałucha, Polańska (6)