Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Radomka lepsza od siatkarek z Kalisza

LSK: Radomka lepsza od siatkarek z Kalisza

Wydawało się, że mecz E.Leclerc Radomki Radom z Energą MKS-em Kalisz będzie wyrównany. Już w pierwszym secie na parkiecie dominowały jednak gospodynie, pewnie triumfując 25:9. W kolejnych partiach już tak łatwo nie było, ale podopiecznym Jacka Skroka udało się zakończyć pojedynek w trzech setach.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęły gospodynie, które dzięki swoim dobrym serwisom prowadziły 6:1. Tym samym odwdzięczyła się Ljubica Kecman (3:6), jednak dobre kontry i dwa asy serialowe Majki Szczepańskiej-Pogody powiększyły przewagę Radomki (12:3). MKS-owi co prawda udało się zmniejszyć straty (7:15), ale cały czas o wiele lepsze przyjęcie podopiecznych Jacka Skroka pozwalało im na budowanie lepszych akcji (18:7). Rywalki popełniały sporą liczbę błędów własnych (7:20), a te raz po raz wykorzystywały gospodynie, które po zagrywkach nowej atakującej – Brittany Abercrombie, prowadziły 23:8. Blok dał radomiankom piłkę setową (24:9), kolejną akcję przyjezdne wyrzuciły w aut.

Set numer dwa rozpoczął się od bardziej wyrównanej walki (8:6), ale przy zagrywkach Gabrieli Ponikowskiej Radomka wyszła na wyraźne prowadzenie (12:7). Po obu stronach siatki nie brakowało pomyłek, ale cały czas więcej popełniały ich przyjezdne. Serwis Kecman pozwolił ekipie z Kalisza zmniejszyć starty (11:13), ale już chwilę później dwa autowe zagranie sprawiły, że pięć oczek więcej miały gospodynie (17:12). To one powiększyły swoją zaliczkę, kiedy piłkę przechodzącą wykorzystała Natalia Skrzypkowska (22:15). W końcówce MKS zbliżył się jeszcze na dwa punkty, głównie dzięki zagrywkom Kingi Dybek (20:22), ale trzy kolejne akcje padły już łupem siatkarek z Radomia.

Tym razem to zawodniczki z Kalisza lepiej weszły w seta i po ataku z przechodzącej Eweliny Janickiej prowadziły 5:2 i kiedy dołożyła ona asa serwisowego, było już 10:5. Szybko do odrabiania strat wzięły się miejscowe i po świetnej zagrywce Alicji Grabki na tablicy wyników pojawił się remis po 12. Minimalną przewagę radomiankom dała wygrana długa akcja (14:13), prowadzenie powiększyła kontra Skrzypkowskiej z lewego skrzydła (15:13). Od tego momentu inicjatywa leżała po stronie gospodyń, a prym w ofensywie wiodła właśnie Skrzypkowska (21:15). Kaliszanki nie podniosły się już, natomiast dwa udane bloki dały Radomce wygraną w całym meczu.

MVP: Gabriela Ponikowska

E.Leclerc Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:19, 25:20, 25:17)

Radomka: Skrzypkowska (12), Grabka (5), Bałucka (8), Biała (6), Ponikowska (10), Szczepańska-Pogoda (14), Drabek (libero) oraz Abercrombie (1) i Kubacka
MKS: Ogoms (5), Janicka (2), Strózik (3), Budzoń (3), Lazić (8), Kecman (7), Kulig (libero) oraz Dybek, Wańczyk (1), Głowiak (libero) i Cygan (2)