Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Radomka bez szans w Rzeszowie

LSK: Radomka bez szans w Rzeszowie

Zgodnie z przewidywaniami Developres SkyRes Rzeszów nie pozwolił Radomce Radom na wywiezienie punktów z Podkarpacia.  Rzeszowianki w trzech setach uporały się z rywalkami. Jedynie w pierwszym secie siatkarki gości prowadziły równą walkę, ale w końcówce musiały uznać wyższość gospodyń. W ostatniej partii rzeszowianki zdeklasowały rywalki i zainkasowały trzy punkty w swoim ostatnim meczu ligowym tego roku.

Po błędach rywalek rzeszowianki prowadziły 4:1. Swój zespół starała się poderwać skuteczna w ataku Majka Szczepańska-Pogoda. To dwu, to trzypunktowa różnica na korzyść faworytek się jednak utrzymywała. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król w aut różnica stopniała do punktu (7:6). Kiedy skuteczna na bloku była Paulina Szpak, a w ataku Emilia Mucha, było już 10:7 dla Radomki. Serią zapunktowały także rzeszowianki po własnych udanych atakach i błędach w tym elemencie rywalek (11:10). Po atakach Kamili Witkowskiej i Katarzyny Zaroślińskiej-Król różnica wynosiła dwa oczka na korzyść gospodyń, ale na 14:14 wyrównała Emilia Mucha. As  serwisowy Zaroślińskiej-Król dał wynik 16:14 dla podopiecznych Stephana Antigi. Rywalki ponownie wyrównały, skuteczna znów była Szczepańska-Pogoda, wspierała ją Lazcano (18:17). Radomianki nie cieszyły się prowadzeniem długo, po akcjach Alexandry Frantti i Katarzyny Zaroślińskiej-Król Developres prowadził 22:19. Tej przewagi już nie roztrwonił i po ataku Blagojević prowadził w meczu 1:0.

W  drugim secie początkowo wynik był remisowy, dopiero atak Jeleny Blagojević dał wynik 10:8 dla gospodyń. Kilka chwil później ta sama zawodniczka podwyższyła przewagę swojej ekipy do 13:10. Kolejne udane ataki rzeszowianek oraz autowe zbicie Azizovej dało już wynik 16:11 dla Developresu, skuteczna była m. in. Gabriela Polańska (17:12). Blok Bałuckiej pozwolił podopiecznym Adama Grabowskiego zbliżyć się na 16:19, ale po atakach Zaroślińskiej-Król i Blagojević było już 22:17 dla faworytek. Kolejne ataki kapitan Developresu dały już piłki setowe (24:19). Radomka obroniła jedną z nich, ale po błędzie zagrywki Majki Szczepańskiej-Pogody przegrywała już w meczu 0:2.

Po bloku Magdaleny Hawryły  Developres prowadził w secie trzecim 3:1, a kolejne udane akcje rzeszowianek dały im już wynik 7:2. Ataki Zaroślińskiej-Król i Alexandry Frantti oraz blok tej drugiej spowodowały, że tablica pokazała już wynik 11:3. Rzeszowianki dominowały na boisku, as serwisowy Valentin-Anderson dał już rezultat 14:5, a po atakach Zaroślińskiej-Król i bloku Blagojević było już 17:6. Radomka nie miała nic do powiedzenia. Olivia Bałuk popisała się co prawda asem serwisowym (20:11). Po atakach Kamili Witkowskiej tablica pokazała już wynik 24:13 i były piłki meczowe dla gospodyń. Spotkanie zakończył atak Jeleny Blagojević.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:22, 25:20, 25:14)

Developres: Witkowska (9), Hawryła (4), Blagojević (11), Mlejnkova (1), Valentin-Anderson (2), Zaroślińska-Król (16), Krzos (libero) oraz Frantti (10), Polańska (4), Gałucha, Kaczmar i Przybyła (libero)
Radomka: Lazcano (5), Szpak (2), Bałucka (5), Azizova (11), Mucha (5), Szczepańska-Pogoda (10), Witkowska (libero) oraz Bałuk (2), Biała (1), Zaborowska, Bodasińska (libero) i Laskowska