Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Radomka bez punktów we Wrocławiu

LSK: Radomka bez punktów we Wrocławiu

fot. Łukasz Krzywański

W 18. kolejce spotkań LSK we Wrocławiu spotkały się dwie sąsiadujące ze sobą drużyny z dolnej części tabeli rozgrywek. Przed starciem wrocławianki plasowały się niżej, mając trzy punkty straty do rywalek. Po meczu sytuacja się zmieniła. Miejscowe wygrały w czterech setach, zdobyły komplet punktów i zrównały się dorobkiem z Radomką.

W pierwszych chwilach spotkania wrocławianki atakowały dużo skuteczniej, a po wykorzystaniu dwóch kontr wypracowały przewagę. Ta zaczęła jednak dość szybko topnieć po błędach, jakie popełniały miejscowe. W dodatku dobry moment gry zanotowała Klaudia Laskowska, która po udanym ataku udała się w pole zagrywki i stamtąd punktowała. W kolejnych akacjach Radomka dołożyła też dwa bloki i choć Roksana Wers zagrywką próbowała pociągnąć grę swojego zespołu, to na prowadzeniu cały czas utrzymywała się ekipa z Radomia. Nie oddała ona inicjatywy do końca seta. W jego ostatnich chwilach drużyny wymieniły się jeszcze blokami Izabeli Bałuckiej i Karoliny Fedorek, a także błędami. To atak w siatkę Natalii Murek zakończył premierowego seta.Kolejną partię otworzyły głównie akcje Radomki, która jednak punktowała dla siebie, a także dla rywalek – błędami. Następnie do gry włączyło się trio Wers/Fedorek/Gancarz, punktując kolejno atakiem, zagrywką i blokiem oraz dając wrocławskiej drużynie wyraźne prowadzenie. Sytuacja zmieniała się w kolejnych chwilach tylko na korzyść miejscowych, a rywalki cały czas miały problemy ze swoim atakiem, blokiem po raz kolejny punktowała też Gancarz. Obie ekipy od połowy seta bardzo szanowały piłkę w polu zagrywki, zdobywały punkty po swoich atakach, rzadko się w nich też myliły. Pojedyncze autowe uderzenia nie miały wpływu na wynik. Cały czas to #VolleyWrocław przeważał i kontrolował to, co działo się na boisku. Pozwalały na to kolejne udane akcje Murek, a także w ostatnich chwilach seta blok Karoliny Fedorek. Wrocławianki wygrały seta z sześciopunktową różnicą.

Po rozpoczęciu trzeciej odsłony radomianki miały spore problemy w ataku, jeden wylądował poza polem gry, drugi w siatce. Dobrze natomiast spisywała się w nim Roksana Wers, a wrocławska ekipa budowała przewagę. I ona nie ustrzegła się pomyłek, ale to Radomka cały czas grała mniej skuteczniej. Po wrocławskiej stronie siatki świetnie spisywała się Aleksandra Rasińska, która była w tym secie nie do zatrzymania. Dzięki temu miejscowe utrzymywały przewagę. Pojedyncze kontry Oliwi Bałuk i Pauliny Zaborowskiej nie zmieniły oblicza gry zespołu z Radomia, a #VolleyWrocław wyszedł na prowadzenie w meczu po skutecznym uderzeniu Wers.

To ona wspólnie z Rasińską utrzymywały poziom ataku miejscowych w pierwszych akcjach czwartej partii. Ekipa z Wrocławia raz po raz broniła uderzenia rywalek i uciekała coraz bardziej z wynikiem. W połowie seta Radomka również zdołała podbić kilka akcji rywalek, co od razu odbiło się na wyniku. Cztery ataki skończyły wtedy Bałucka, Szczepańska i Jones-Perry. Był to ostatni zryw zespołu gości w tym meczu. Wrocławianki szybko wróciły do swojej gry, a radomianki miały problemy z wbiciem się w pole gry po stronie rywalek. W samej końcówce Rasińska zanotowała świetny moment w polu zagrywki, a sama końcówka starcia to dwa skuteczne zbicia Murek oraz kończąca cały mecz kontra Fedorek.

MVP: Aleksandra Rasińska

#VolleyWrocław – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:19, 25:22, 25:17)

Składy zespołów:
#Volley: Wers (16), Gancarz (5), Rasińska (27), Gajewska, Murek (15), Fedorek (11), Dzikowicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Mras i Hatala
Radomka: Laskowska (4), Bałucka (12), Azizowa (9), Biała (8), Zaborowska (3), Jones-Perry (13), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Lazcano (4), Bałuk (3), Olczyk i Szczepańska-Pogoda (7)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę