Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Radomka bez punktów we Wrocławiu

LSK: Radomka bez punktów we Wrocławiu

fot. Łukasz Krzywański

W 18. kolejce spotkań LSK we Wrocławiu spotkały się dwie sąsiadujące ze sobą drużyny z dolnej części tabeli rozgrywek. Przed starciem wrocławianki plasowały się niżej, mając trzy punkty straty do rywalek. Po meczu sytuacja się zmieniła. Miejscowe wygrały w czterech setach, zdobyły komplet punktów i zrównały się dorobkiem z Radomką.

W pierwszych chwilach spotkania wrocławianki atakowały dużo skuteczniej, a po wykorzystaniu dwóch kontr wypracowały przewagę. Ta zaczęła jednak dość szybko topnieć po błędach, jakie popełniały miejscowe. W dodatku dobry moment gry zanotowała Klaudia Laskowska, która po udanym ataku udała się w pole zagrywki i stamtąd punktowała. W kolejnych akacjach Radomka dołożyła też dwa bloki i choć Roksana Wers zagrywką próbowała pociągnąć grę swojego zespołu, to na prowadzeniu cały czas utrzymywała się ekipa z Radomia. Nie oddała ona inicjatywy do końca seta. W jego ostatnich chwilach drużyny wymieniły się jeszcze blokami Izabeli Bałuckiej i Karoliny Fedorek, a także błędami. To atak w siatkę Natalii Murek zakończył premierowego seta.Kolejną partię otworzyły głównie akcje Radomki, która jednak punktowała dla siebie, a także dla rywalek – błędami. Następnie do gry włączyło się trio Wers/Fedorek/Gancarz, punktując kolejno atakiem, zagrywką i blokiem oraz dając wrocławskiej drużynie wyraźne prowadzenie. Sytuacja zmieniała się w kolejnych chwilach tylko na korzyść miejscowych, a rywalki cały czas miały problemy ze swoim atakiem, blokiem po raz kolejny punktowała też Gancarz. Obie ekipy od połowy seta bardzo szanowały piłkę w polu zagrywki, zdobywały punkty po swoich atakach, rzadko się w nich też myliły. Pojedyncze autowe uderzenia nie miały wpływu na wynik. Cały czas to #VolleyWrocław przeważał i kontrolował to, co działo się na boisku. Pozwalały na to kolejne udane akcje Murek, a także w ostatnich chwilach seta blok Karoliny Fedorek. Wrocławianki wygrały seta z sześciopunktową różnicą.

Po rozpoczęciu trzeciej odsłony radomianki miały spore problemy w ataku, jeden wylądował poza polem gry, drugi w siatce. Dobrze natomiast spisywała się w nim Roksana Wers, a wrocławska ekipa budowała przewagę. I ona nie ustrzegła się pomyłek, ale to Radomka cały czas grała mniej skuteczniej. Po wrocławskiej stronie siatki świetnie spisywała się Aleksandra Rasińska, która była w tym secie nie do zatrzymania. Dzięki temu miejscowe utrzymywały przewagę. Pojedyncze kontry Oliwi Bałuk i Pauliny Zaborowskiej nie zmieniły oblicza gry zespołu z Radomia, a #VolleyWrocław wyszedł na prowadzenie w meczu po skutecznym uderzeniu Wers.

To ona wspólnie z Rasińską utrzymywały poziom ataku miejscowych w pierwszych akcjach czwartej partii. Ekipa z Wrocławia raz po raz broniła uderzenia rywalek i uciekała coraz bardziej z wynikiem. W połowie seta Radomka również zdołała podbić kilka akcji rywalek, co od razu odbiło się na wyniku. Cztery ataki skończyły wtedy Bałucka, Szczepańska i Jones-Perry. Był to ostatni zryw zespołu gości w tym meczu. Wrocławianki szybko wróciły do swojej gry, a radomianki miały problemy z wbiciem się w pole gry po stronie rywalek. W samej końcówce Rasińska zanotowała świetny moment w polu zagrywki, a sama końcówka starcia to dwa skuteczne zbicia Murek oraz kończąca cały mecz kontra Fedorek.

MVP: Aleksandra Rasińska

#VolleyWrocław – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:19, 25:22, 25:17)

Składy zespołów:
#Volley: Wers (16), Gancarz (5), Rasińska (27), Gajewska, Murek (15), Fedorek (11), Dzikowicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Mras i Hatala
Radomka: Laskowska (4), Bałucka (12), Azizowa (9), Biała (8), Zaborowska (3), Jones-Perry (13), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Lazcano (4), Bałuk (3), Olczyk i Szczepańska-Pogoda (7)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved