Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Radomianki pewnie pokonały w Warszawie Wisłę

LSK: Radomianki pewnie pokonały w Warszawie Wisłę

fot. Michał Szymański

Trzech setów potrzebowały siatkarki Radomki, by pokonać w Warszawie zespół Wisły. Trzy cenne punkty pozwoliły podopiecznym trenera Adama Grabowskiego odskoczyć od rywalek z Wrocławia. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej radomianki mają trzy punkty więcej od #Voleya i coraz większe szanse na uniknięcie gry w play-out z… Wisłą Warszawa.

Akcje Majki Szczepańskiej-Pogody i dobre zagrywki Sonii Kubackiej pozwoliły Radomce prowadzić w pierwszych akcjach meczu. Wisła dość szybko odrobiła straty, a pozwolił na to blok Aleksandry Szymańskiej oraz autowe zbicie Katarzyny Olczyk. Drużyna gości próbowała grać swoim tempem, jednak przeplatała dobre ataki błędami. Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy Renata Biała uderzyła w aut. Wtedy Szymańska po raz kolejny udanie blokowała, a Katarzyna Marcyniuk uderzyła w kontrze. Warszawska drużyna zaczęła spisywać się coraz lepiej, ale tylko przez moment. Marcyniuk swoje kolejne dwa ataki umieściła w siatce, a wynik cały czas był wyrównany. Co jakiś czas przyjezdnym udawało się podbić uderzenia rywalek i wyprowadzić kontrę. Swoją skończyła Olczyk, ale Biała swoją posłała poza pole gry. Wtedy Marcyniuk punktowała atakiem i blokiem, a Ewelina Mikołajewska zagrywką. Wydawało się, że warszawskie siatkarki przejęły inicjatywę, tym bardziej, że błąd popełniła jeszcze Veronica Jones-Perry. Drużyna gospodarzy końcówkę zagrała jednak fatalnie, a serię przeciwniczek rozpoczął autowy atak Szymańskiej. Radomka wygrała kolejne cztery akcje, w ich trakcie trzy punkty zdobywając blokiem i wygrywając seta, po akcji w tym elemencie Szczepańskiej-Pogody.Podrażniona porażką w partii premierowej Wisła otworzyła kolejną dwoma udanymi blokami, a autowy atak Sonii Kubackiej dał jej prowadzenie 3:0. Przewaga warszawskiego zespołu jeszcze rosła, bowiem przyjezdne popełniały błędy w ataku, a blokiem zagrała też Szymańska. Wydawało się, że drużyna gospodarzy ma boiskowe wydarzenia pod kontrolą. Z każdą kolejną akcją po jej stronie pojawiało się jednak coraz więcej błędów. Tych nie ustrzegły się też rywalki, ale one grały coraz skuteczniej, odrabiając straty m.in. zagrywką Veronica Jones-Perry. Decydująca po raz kolejny okazała się końcówka seta. W niej pierwsze skrzypce grała w polu zagrywki Klaudia Laskowska, nie schodząc z niej przez długi czas. Jej koleżanki szalały w bloku i ataku, odrabiając nie tylko straty, ale w ciągu chwili obejmując prowadzenie, które rosło z każdą chwilą. Wisła nie była w stanie się przełamać i skończyć akcji. Udało się to po pewnym czasie dopiero Małgorzacie Zaciek, ale w kolejnych akcjach Jones-Perry skończyła dwa ataki, a Oliwia Bałuk blokiem zdobyła dla Radomki dwudziesty piąty punkt.

W trzecim secie radomianki zdominowały boisko już od pierwszych akcji. Świetnie spisywała się w ataku Majka Szczepańska-Pogoda, a z pola zagrywki karty rozdawała Jones-Perry (4:0). To ona też szalała następnie w kontratakach przeplatanych błędami Wisły. W połowie seta przewaga E.Leclerc Radomki osiągnęła 10 punktów (16:6), po tym jak blokiem zagrała Sonia Kubacka. Cały czas punktowały tylko siatkarki gości, oddając też rywalkom punkty błędami serwisowymi. Punkt bezpośrednio po własnej akcji Wisła zdobyła dopiero po ataku Marcyniuk. Już do końca partii i meczu ekipa z Radomia kontrolowała boiskowe wydarzenia, tym bardziej, że przewagę zwiększyła jeszcze Szczepańska-Pogoda z pola zagrywki i świetnie uderzając w kontrze (23:9). Warszawski zespół nie miał już nic do powiedzenia i mecz w minimalnej liczbie setów wygrała Radomka.

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda

Wisła Warszawa – E.Leclerc Radomka Radom 0:3
(20:25, 20:25, 10:25)

Składy zespołów:
Wisła: Marcyniuk (9), Banasiak (3), Urbanowicz (1), Mikołajewska (7), Szymańska (4), Zaciek (7), Biranowska (libero) oraz Lipińska-Jeziorowska
Radomka: Laskowska (7), Kubacka (8), Bałuk (5), Biała (1), Olczyk (2), Szczepańska-Pogoda (20), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Azizowa (2), Zaborowska i Jones-Perry (10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved