Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Trzy punkty zostały w Ostrowcu Świętokrzyskim

LSK: Trzy punkty zostały w Ostrowcu Świętokrzyskim

W pełnym błędów spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim trzy punkty zdobyły gospodynie. Siatkarki #Volley Wrocław wyraźnie wygrały pierwszego seta, jednak w kolejnych pewniej prezentowały się zawodniczki KSZO. Chociaż wrocławiankom nie można było odmówić woli walki, budowana we wcześniejszych fazach poszczególnych setów przewaga wystarczała, by to drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego triumfowała 3:1.

Spotkanie skutecznym atakiem otworzyła Natalia Murek. Początkowo obie drużyny nie ustrzegły się błędów. Gospodynie dobrze grały blokiem, co pozwoliło im doprowadzić do wyrównania (7:7). Chociaż po zagraniach Anny Łozowskiej i Murek wrocławianki ponownie wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie, KSZO szybko doprowadziło do remisu (12:12). Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie poszły jednak za ciosem. Od ataku Aleksandry Rasińskiej rozpoczęła się seria punktów przyjezdnych. Wybić z rytmu zagrywającej Murek nie zdołał nawet czas na życzenie szkoleniowca gospodyń. Wrocławska przyjmująca przerwała serię własnym błędem przy stanie 17:13 dla #Volley. W dalszej fazie seta wrocławianki często psuły zagrywki, jednak pozostawały na prowadzeniu. Końcówka to koncert w ataku Murek. Błąd Dorsman zakończył pierwszego seta.

Lepiej w drugą odsłonę weszły wrocławianki, które po ataku Rasińskiej prowadziły 5:3. Za sprawą dobrej postawy Pauli Słoneckiej KSZO szybko wyrównało, a po błędzie Wers wyszło na jednopunktowe prowadzenie (6:5). Po obu stronach nie brakowało pomyłek w polu zagrywki (10:9). Wrocławianki utknęły w jednym ustawieniu, dopiero po drugim czasie dla ich szkoleniowca punkt zdobyła Murek (15:10). Na siatce górowały gospodynie, a wyraźna przewaga utrzymywała się (18:12). Wrocławianki nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów. Do końca to KSZO utrzymywało prowadzenie. Po ataku Anny Miros gospodynie miały serię piłek setowych, a wykorzystały drugą z nich.

Z wysokiego c w trzecią odsłonę weszły gospodynie, które po błędzie Gajewskiej prowadziły już 4:0. Po czasie dla trenera Solarewicza Justyna Wojtowicz dołożyła jeszcze asa, a dopiero błąd zagrywającej przerwał serię KSZO. Dobra gra w bloku pozwoliła gospodyniom jeszcze powiększyć dystans (8:1). Kolejny czas dla #Volley Wrocław na niewiele się zdał, siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobywały punkty seriami. Dopiero zagrywki Roksany Wers pozwoliły wrocławiankom zmniejszyć nieco dystans, a gdy przyjezdne dołożyły punktowe bloki, różnica punktowa została zniwelowana do czterech oczek (16:12). W kolejnych akcjach do głosu ponownie doszły gospodynie. Kiwka Trach dała serię piłek setowych KSZO (24:17). Podopieczne trenera Solarewicza nie dały za wygraną. Dystans okazał się jednak zbyt duży, by realnie zagrozić przeciwniczkom. Błąd w polu zagrywki Łozowskiej zakończył seta.

W czwartej partii gospodynie poszły za ciosem, po asie Trach prowadziły 5:2. Serię rywalek przerwała dopiero atakiem Soter. Wciąż na siatce lepiej prezentowały się siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dopiero w dalszej części przy zagrywkach Murek przyjezdne odrobiły kilka punktów. Z akcji na akcję gra wrocławianek wyglądała coraz lepiej, wzmocniły zagrywkę i po asie Rasińskiej zniwelowały straty do trzech oczek (15:18). Atak Wołodko i punkt zza linii 9. metra Wers sprawiły, że różnica punktowa jeszcze bardziej stopniała. W końcówce jednak do głosu ponownie doszły skrzydłowe KSZO, a po dwóch asach Geyko było już 23:17. Zagranie Słoneckiej dało serię piłek meczowych gospodyniom, zaś kropkę nad i postawiła Miros.

MVP: Paula Słonecka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – #Volley Wrocław 3:1
(18:25, 25:17, 25:19, 25:21)

KSZO: Wojtowicz (4), Geyko (4), Miros (14), Dorsman (9), Grzechnik (3), Słonecka (16), Kucińska (libero) oraz  Rdzanek (libero), Trach (9) i Wołoszyn (1)
#Volley: Wers (11), Rasińska (16), Soter (5), Murek (17), Gajewska, Łozowska (10), Kuziak (libero) oraz Wołodko (2)