Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Trzy punkty rzeszowianek w meczu z Legionovią

LSK: Trzy punkty rzeszowianek w meczu z Legionovią

fot. Sylwia Lis

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo w piątkowym spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet podejmowały zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów. Gospodynie potrafiły nawiązać walkę z rywalkami w pierwszej partii, którą przegrały do 20. W drugiej odsłonie spotkania rzeszowianki zdominowały rywalki, podobnie wyglądał początek trzeciej partii. Siatkarki Legionovii walczyły, jednak nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść i przegrały całe spotkanie 0:3. 

Mecz w Legionowie rozpoczął się od odważnych ataków słynącej z bezkompromisowej gry w ataku Zuzanny Góreckiej, ale po drugiej stronie siatki tym razem stanął zespół kompletny. Rzeszowianki pozostawały groźne niezależnie od tego, z której strefy wyprowadzana była akcja, ataki Kamili Witkowskiej i Katarzyny Zaroślińskiej i kapitalna obrona Michaeli Mlejnkovej sprawiła, że było 4:5. Czeszka dobrze spisała się również w polu zagrywki i na niewiele zdała się ambitna i ryzykowna gra z piłek sytuacyjnych gospodyń, bo po zbiciu piłki przechodzącej przez Jelenę Blagojević o czas poprosił trener Piotr Olenderek (8:11). Rzeszowianki kontrolowały boiskowe wydarzenia, legionowiankom pozostawało tylko liczyć na szczęście i błędy rywalek. Po jednym z nich autowym ataku Mai Tokarskiej ekipa spod Warszawy wciąż mogła liczyć na odrobienie strat (13:16). W odpowiednim momencie szósty bieg włączyła Zaroślińska, a po stronie Legionovii zaczęły pojawiać się pierwsze zmiany. Na boisku pojawiła się Alicja Wójcik w miejsce Jasek, ale głównym problemem Legionovii pozostawało przyjęcie, które rzadko pozwalało rozgrywającej myśleć o jakimkolwiek kombinacyjnym rozwiązaniu akcji. Autowy atak Beaty Olenderek zakończył inauguracyjną partię tego meczu (20:25).Otwarcie drugiego seta to dość kontrowersyjna decyzja sędziego, który uznał, że Agnieszka Adamek nie podłożyła ręki pod piłkę w obronie. Świetna seria zagrywek Barakowej właściwie „ustawiła” przebieg tej odsłony (1:7). Na niemoc receptą miało być wprowadzenie Amerykanki Cassidy Pickrell, ale na bomby Zaroślińskiej i zdecydowane ataki Blagojević nie było odpowiedzi. Na domiar złego skrzydła legionowiankom podciął as serwisowy Blagojević, a zespół z Legionowa coraz częściej wdawał się też w dyskusje z sędziami (7:15). Dominacja faworytek nie podlegała dyskusji i po jednostronnym secie było już 2:0 (13:25).

Przyjęcie w okolice 4. metra nie ułatwiało gospodyniom zadania nawiązania walki w tym meczu. Kiedy z powodu bardzo niedokładnej wystawy daleko w aut piłkę wyrzuciła Małgorzata Skorupa, o pierwszy czas w tej partii poprosił Olenderek (1:4). Od bloku jak od ściany odbijała się Kristina Kicka, a Ewelina Polak musiała ratować się, szukając boiska już w drugim kontakcie. Bardzo szybko o drugi czas poprosił trener legionowianek (3:9). Zawodniczki z Legionowa miały przebłyski lepszej gry, asem serwisowym popisała się Pickrell, pewnie atakowała też Wójcik, ale proste błędy skutecznie deprymowały gospodynie (7:13). Dzięki dobrej postawie w polu zagrywki Pickrell w końcówce mieliśmy jeszcze emocje, a gdy Sawicka nie poradziła sobie także z piłką wprowadzaną do gry przez Górecką, na tablicy wyników pojawił się nawet remis (21:21). Doświadczenie Blagojević i przytomność umysłu Katarzyny Żabińskiej okazały się jednak bezcenne przy ostatnich punktach tego meczu (23:25).

MVP: Petja Barakowa

DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 13:25, 23:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek (3), Olenderek (1), Polak (4), Górecka (9), Skorupa (4), Kicka (11), Ag. Adamek (libero) oraz Pickrell (8), Wójcik (3) i Ad. Adamek (libero)
Developres: Tokarska (2), Witkowska (10), Blagojević (9), Barakowa (4), Mjlenkova (10), Zaroślińska-Król (17), Sawicka (libero) oraz Żabińska (1) i Medyńska (libero)

Zobacz też:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved