Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Trzy punkty Budowlanych Łódź w meczu z Pałacem Bydgoszcz

LSK: Trzy punkty Budowlanych Łódź w meczu z Pałacem Bydgoszcz

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały 3:0 z Pałacem Bydgoszcz i tracą do lokalnego rywala ŁKS-u cztery punkty. Bydgoszczanki w każdym z setów postawiły duży opór swoim rywalkom, ale nie zdołały wygrać nawet seta.  Drużyna znad Brdy pozostała na piątym miejscu w ligowej tabeli i ma siedem punktów przewagi nad szóstym BKS-em Bielsko-Biała-Biała.

Po wyrównanym początku spotkania, kiedy żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie choćby dwupunktowej przewagi, odskoczyły łodzianki. Stało się to po nieudanym ataku Tamary Gałuchy oraz wykorzystanym kontrataku przez Jovanę Brakocević. Po czasie wziętym przez trenera Piotra Matelę niewiele się zmieniło, gdyż jego podopieczne miały problemy z przyjęciem zagrywki Magdaleny Stysiak. W efekcie siatkarka ta zapunktowała dwukrotnie zza linii dziewiątego metra, a jej drużyna wygrywała 13:7. Kolejne trzy punkty zdobyły jednak gospodynie, co było dużą zasługą ich rywalek, które zaczęły pudłować. Seria ta została przerwana przez Brakocević, a dobry blok Femke Stoltenborg pozwolił wrócić przyjezdnym do wysokiego prowadzenia 17:12. Zawodniczki Pałacu nie zamierzały się jednak poddawać i zaczęły odrabiać straty. Po zagraniu Gałuchy nawiązały kontakt punktowy (20:21), a przy stanie 22:23 miały nawet piłkę na remis, ale w antenkę trafiła Ewelina Krzywicka. Seta zakończyła atakiem z drugiej linii Brakocević i choć Budowlane wygrały premierową odsłonę spotkania, to bydgoszczanki zakończyły ją z dużymi nadziejami na kolejne dobre akcje.

Po asie serwisowym Marty Ziółkowskiej miejscowe rozpoczęły drugą partię od prowadzenia 4:2. Przewagę tę powiększyły, kiedy Natalia Misiuna zatrzymała Jaroslavę Pencovą. Jednak ich proste błędy, jak choćby dotknięcie siatki przez Misiunę czy dobra gra Magdaleny Stysiak, spowodowały, że Budowlane nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale miały nawet „oczko” przewagi. Dodatkowo zablokowana została Ewelina Krzywicka i trener Matela zmuszony był poprosić o czas dla swojego teamu (12:14). Po przerwie Pencova nie przebiła się na drugą stronę siatki, a dodatkowo Ziółkowska dołożyła punktową zagrywkę i po raz kolejny na tablicy wyników było po równo. Punkty były zdobywane seriami, a po raz kolejny swoją moc pokazała w polu serwisowym Jovana Brakocević, posyłając dwa asy. Po ucieczce podopiecznych Błażeja Krzyształowicza bydgoszczanki ponownie zaczęły gonić i doszły swoje rywalki na jeden punkt. Więcej spokoju zachowały jednak przyjezdne i po skończeniu piłki z lewego ataku przez Serbkę prowadziły już w całym spotkaniu 2:0.

Także trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Pierwsze dwupunktowe prowadzenie miały przyjezdne po skończeniu ataku przez Magdalenę Stysiak. Po raz kolejny w tym spotkaniu bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji. Tak prędko, jak udawało im się odrabiać straty, tak szybko punkty traciły. W dużej mierze działo się to za sprawą ich błędów. To właśnie po autowym ataku Patrycji Polak-Balmas było 8:11, jednak do wyrównania doszło już kilka akcji później, kiedy Ewelina Krzywicka zahaczyła o ręce blokujących. Od tego momentu obie ekipy zdobywały punkty naprzemiennie i wydawało się, że wszystko rozstrzygnie się w końcowym fragmencie seta. Tak też faktycznie się stało, choć po tym jak łodzianki prowadziły już 23:20 i pewnie zmierzały do wygrania całego meczu, niewiele wskazywało, że miejscowe zdołają ponownie wyrównać. Dwa asy serwisowe Polak-Balmas oraz skończony kontratak przez Monikę Fedusio sprawiły, że zwycięzcę miała wyłonić gra na przewagi. W nich dwa ostatnie „oczka” zdobyły Budowlane i to one mogły dopisać do tabeli kolejne trzy punkty. Zawodniczki znad Brdy mają czego żałować, gdyż były blisko przedłużenia tego spotkania, ale błędy własne oraz brak liderki spowodowały, że przegrały je do zera.

MVP: Jovana Brakocević

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 23:25, 25:27)

Pałac: Polak-Balmas (5), Ziółkowska (11), Misiuna (8), Mazurek (1), Krzywicka (11), Gałucha (5), Jagła (libero) oraz, Kuligowska, Różyńska (1) i Fedusio (10)
Budowlani: Stysiak (15), Śmieszek (2), Brakocević (23), Pencova (7), Babicz (3), Stoltenborg (3), Stencel (libero) oraz Tobiasz, Urban i Bączyńska (3)