Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: PTPS Piła zwycięsko zakończył fazę zasadniczą

LSK: PTPS Piła zwycięsko zakończył fazę zasadniczą

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki PTPS Piła na zakończenie fazy zasadniczej rozbiły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W drugiej odsłonie nie pozwoliły rywalkom zdobyć nawet 10 punktów.  Pilanki zakończyły tę część sezonu z bilansem 7 zwycięstw i 15 porażek, KSZO zaś wygrało zaledwie dwa spotkania, a przegrało 20 i zajęło ostatnie 12. miejsce.

Od początku meczu na parkiecie dominowały pilanki, które wykorzystały błędy rywalek, a udane kontry Anny Stencel i Olgi Strantzali sprawiły, że błyskawicznie wypracowały sobie pięciopunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach gra KSZO kompletnie się nie kleiła, a udane zbicia Marharyty Azizowej spowodowały, że zaczął się jeszcze bardziej zwiększać dystans dzielący obie drużyny. Pojedyncze udane akcje w wykonaniu Kolety Łyszkiewicz nie były w stanie poderwać ostrowczanek do walki. Widoczna w ich szeregach była nieobecność Kingi Kasprzak. Za to gospodynie rozkręcały się z akcji na akcję. Zaczęły dokładać blok, a asem serwisowym popisała się Stencel. W końcówce premierowej odsłony dominowały na boisku. w ataku nie do zatrzymania była Azizowa, a punktowa zagrywka Strantzali zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).W drugiej odsłonie siatkarki PTPS-u próbowały pójść za ciosem, ale początkowo rywalki dotrzymywały im kroku. działo się tak jednak tylko do stanu 6:5. Od tego momentu pilanki ponownie zdominowały boiskowe wydarzenia. KSZO popełniało błąd za błędem, na zagrywce w szeregach gospodyń dobrze spisywała się Paulina Szpak, blok dokładała Aleksandra Trojan, a niezawodna w ataku była Azizowa. W efekcie błyskawicznie dystans dzielący obie drużyny zwiększył się do dziesięciu oczek. W kolejnych minutach ekipa z Wielkopolski bawiła się z rywalkami. Asy serwisowe dokładały Strantzali i Azizowa, a przyjezdne były bezradne wobec dobrej gry rywalek. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła jeszcze Paula Słonecka, a pogrom ostrowczanek przypieczętował blok punktowy pilskiej ekipy, która nie pozwoliła rywalkom dobrnąć nawet do granicy 10 oczek (25:8).

Trzecia partia zaczęła się od walki cios za cios, co nie zdarzało się wcześniej, ale trwała ona tylko do stanu po 4. Wówczas pilski blok sprawił, że PTPS zbudował sobie trzypunktową przewagę. W kolejnych minutach nie mógł jej jednak powiększyć, bo zdarzały mu się błędy. KSZO wciąż było w grze, chociaż ogromna dysproporcja była widoczna w sile ofensywnej obu zespołów. Po zbiciach Słoneckiej i Strantzali strata ostrowczanek urosła do pięciu oczek w środkowej fazie seta. Pojedyncze udane zagrania Justyny Wojtowicz nie były w stanie poderwać ich do walki, tym bardziej, że coraz częściej nadziewały się na blok gospodyń. Na dodatek asa serwisowego dołożyła Strantzali, a Azizowa nie myliła się w ataku. W końcówce pilanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, a błąd Wojtowicz przypieczętował ich bardzo pewne zwycięstwo (25:18).

MVP:  Marharyta Azizova 

Enea PTPS Piła –  KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:13, 25:8, 25:18)

Składy zespołów:
PTPS: Strantzali (11), Słonecka (5), Stencel (10), Azizova (22), Trojan (7), Szpak (3), Lemańczyk (libero) oraz Kobus, Chrzan, Pawłowska (libero)
KSZO: Wojtowicz (6), Zackiewicz (2), Geyko (1), Dorsman (4), Łyszkiewicz (12), Oktaba (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska (libero), Rdzanek, Czapla (1),

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved