Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: PTPS Piła z pewnym zwycięstwem w Legionowie

LSK: PTPS Piła z pewnym zwycięstwem w Legionowie

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Enei PTPS-u Piła bez większych problemów dopisały do swojego ligowego konta trzy punkty. W Legionowie pokonały miejscową DPD Legionovię 3:0, jedynie w drugim secie pozwalając gospodyniom na przekroczenie granicy 20 punktów.

Mecz w Legionowie dobrze rozpoczęły gospodynie, które po udanej akcji Kristiny Kickiej i ataku w siatkę z drugiej linii Olgi Strantzali prowadziły 2:1. Przyjezdne zdobyły punkt kontaktowy po kombinacyjnej akcji duetu Szpak-Anna Stencel (6:5). Szalę goryczy przelał as serwisowy Zuzanny Góreckiej i o czas poprosił Alessandro Chiappini (6:10). Pilanki odrobiły straty po bardzo długiej wymianie, gdy blokiem na lewym skrzydle Aleksandra Trojan zatrzymała Beatę Olenderek (11:12). Trener Piotr Olenderek widząc, że wynik powoli zaczyna ciążyć jego zawodniczkom, postanowił wprowadzić do gry Cassidy Pickrell (13:15). Swoje dołożyła też Marharyta Azizowa, jak przystało na liderkę zespołu punktując skutecznie w końcówce. W pierwszej akcji wysoki procent ataku utrzymywała także grecka przyjmująca, a blok Trojan na Małgorzacie Jasek zakończył inauguracyjną partię (18:25).Ewentualna strata punktów przez gospodynie w tym meczu mogłaby okazać się bardzo bolesna w kontekście uniknięcia walki o utrzymanie. Wystarczyły jednak nawarstwiające się niedokładności po stronie legionowianek, niedokładne dogranie piłki przez Agnieszkę Adamek w kontrze i bezradność Pickrell i Kickiej, by o czas poprosił Piotr Olenderek (4:7). Od tego momentu nieco swoje podejście zmieniła amerykańska przyjmująca, z piłki rozegranej zza pleców zaatakowała „na aferę” i tym samym doprowadziła do remisu (11:11). Zespół znad Gwdy jedynie przez błędy własne nie zdołały zbudować wyraźniejszej przewagi, ale gospodynie wyciągnęły do nich rękę za sprawą całej serii zepsutych zagrywek (18:20). W końcówce Pickrell została ustrzelona zagrywką przez Paulinę Szpak i ekipa gości miała piłkę setową (24:20). Skuteczny atak Stranzali po skosie dał pilankom pierwsze punkty w tym meczu do ligowej tabeli (22:25).

Blok na Zuzannie Góreckiej był ostatnim sygnałem alarmowym dla legionowianek i bardzo szybko trener Olenderek był zmuszony do przerwania gry (2:5). Po czasie na żądanie szkoleniowca zespołu spod Warszawy piłkę „za kołnierz” blokującym wrzuciła Klaudia Kaczorowska. Pickrell, choć niezwykle dynamiczna w ofensywie, popełniała zbyt dużo błędów w przyjęciu i na parkiet musiała wrócić Olenderek. Gospodynie popełniały kolejne błędy i dlatego na rozegraniu pojawiła się Julia Sobalska. Legionowianki zaczęły grać bardzo nerwowo, a po drugiej stronie siatki funkcjonowały praktycznie wszystkie warianty rozegrania (9:16). Po ataku z drugiej piłki Szpak przyjezdne miały piłki setowe, a rozgrywająca z Piły asem serwisowym zakończyła całe spotkanie (18:25).

MVP: Klaudia Kaczorowska

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3
(17:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek (7), Olenderek (1), Polak (1), Górecka (8), Skorupa (2), Kicka (11), Adamek Agnieszka (libero) oraz Adamek Adriana (libero), Pickrell (6), Sobalska i Wójcik (3)
PTPS: Strantzali (10), Stencel (11), Azizowa (13), Trojan (5), Kaczorowska (11), Szpak (5), Lemańczyk (libero) oraz Kobus i Pawłowska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved