Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Czy PTPS ponownie odegra rolę mocnego średniaka ligowego?

LSK: Czy PTPS ponownie odegra rolę mocnego średniaka ligowego?

fot. PTPS Piła

W ostatnich sezonach Enea PTPS Piła nie była zaliczana do grona faworytów Ligi Siatkówki Kobiet, ale spełniała rolę mocnego średniaka, którego stać było na sprawianie niespodzianek. A jak zaprezentuje się pod wodzą nowego szkoleniowca? Czy znowu uplasuje się w środku stawki?

Były takie sezony, w których zespół z Piły nadawał ton boiskowej rywalizacji w ekstraklasie, zdobywał nawet medale mistrzostw Polski i reprezentował nasz kraj w europejskich pucharach, ale to już jest historia. W ostatnich latach zdecydowanie mniejszy budżet klubu z Wielkopolski sprawił, że nie był on w stanie przedrzeć się do ligowej czołówki. Choć potrafił sprawiać pojedyncze niespodzianki, to w poprzednich rozgrywkach raczej plasował się w środku stawki. Był taki moment, że miał jeszcze szansę na wejście do czwórki i walkę o medale, ale szybko okazało się, że musi się zadowolić batalią o piątą lokatę na koniec sezonu. W niej rywalem podopiecznych Jacka Pasińskiego był Trefl Proxima Kraków. Po trzech meczach to pilanki wyszły zwycięsko z całej konfrontacji. Osiągnęły zatem bardzo dobry wynik, który dawał im nawet możliwość rywalizacji w europejskich pucharach, ale pilskiego klubu nie było stać na taki wydatek, więc postanowił skoncentrować się na rywalizacji na krajowym podwórku.W międzysezonowej przerwie okazało się, że w PTPS-ie ponownie zajdą duże zmiany. Przede wszystkim drużyny nie poprowadzi już Jacek Pasiński, a sporo roszad nastąpi również w jej składzie. Na ławce trenerskiej zasiądzie Guillermo Naranjo Hernandez, który pracuje z reprezentacją Grecji, a wcześniej prowadził zespoły w lidze niemieckiej oraz rumuńskiej. Hiszpański trener będzie musiał niemal od podstaw budować trzon pilskiego zespołu, bowiem odeszły z niego między innymi: Dajana Bosković, Agata Babicz czy Karolina Różycka, które decydowały o jego obliczu w poprzednim sezonie. Umowy zostały przedłużone tylko z Anną Pawłowską (libero) oraz Anną Stencel (środkową). Na pewno warto zwrócić uwagę na powrót po latach do Piły doświadczonej przyjmującej, Klaudii Kaczorowskiej. Pewną niewiadomą jest zagraniczny zaciąg w PTPS-ie w postaci Marharyty Azizowej, a także Olgi Strantzali. Pewne ogranie na parkietach polskiej ekstraklasy mają niektóre zawodniczki, które przeniosły się do ekipy z Wielkopolski: Karolina Portalska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Paulina Szpak (Legionovia Legionowo), Julia Piotrowska (Grot Budowlani Łódź) oraz Aleksandra Trojan (Impel Wrocław). Skład został uzupełniony siatkarkami, które dopiero będą stawiały swoje pierwsze kroki w Lidze Siatkówki Kobiet. Do nich można zaliczyć Kamilę Kobus i Patrycję Chrzan. Drużyna liczy jedenaście zawodniczek, co oznacza, że działacze nie zdecydowali się na zbudowanie szerszego składu, stawiając na silniejszą pierwszą szóstkę uzupełnioną młodymi i mniej ogranymi siatkarkami. Taki wariant tworzenia zespołu może okazać się skuteczny, ale schody dla PTPS-u mogą pojawić się przy ewentualnych problemach zdrowotnych u podstawowych zawodniczek. Zwłaszcza że w składzie są tylko dwie nominalne przyjmujące.

W przedsezonowych sparingach pilanki grały ze zmiennym szczęściem. Okazały się lepsze od mistrzyń Niemiec, ale już tak dobrze nie poszło im w turniejach, które odbywały się w Bobolicach i Pile. To był jednak czas testowania różnych ustawień i rozwiązań w grze. Zapewne prawdziwe oblicze ekipy z Wielkopolski ujrzymy dopiero w trakcie ligowej rywalizacji. Jak przebudowany PTPS zaprezentuje się w ekstraklasie? Jak zagraniczny szkoleniowiec pilskiej drużyny odnajdzie się w Polsce? Wreszcie czy PTPS ponownie będzie spełniał rolę mocnego średniaka ligowego? – Polska jest trzecią najlepszą ligą w Europie, jest krajem, który rozumie i żyje siatkówką. My będziemy walczyć, żeby spróbować zakwalifikować się do play-off – podkreślił na łamach strony klubowej nowy szkoleniowiec zespołu, Guillermo Naranjo Hernandez. A czy uda mu się zrealizować ten cel? O tym przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved