Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Policzanki z kolejnym ligowym zwycięstwem

LSK: Policzanki z kolejnym ligowym zwycięstwem

Siatkarki Chemika Police w sobotę zainkasowały kolejny komplet ligowych punktów. Na własnym boisku nie oddały zawodniczkom BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała nawet seta. Mecz nie stał jednak na najwyższym poziomie, obie drużyny popełniały sporo własnych błędów, ale w tych najważniejszych momentach to policzanki podkręcały tempo.

Spotkanie od wygrywającej zagrywki rozpoczęła Julia Nowicka, ale po akcji Sanji Gammy było 1:1, punktowy serwis dołożyła także Emilia Mucha i bielszczanki odskoczyły na dwa oczka. Obie ekipy psuły sporo zagrywek, ale też i punktowały tym elementem. Po punktowej zagrywce Natalii Mędrzyk było 4:4. Wynik oscylował wokół remisu, ale obie ekipy dalej popełniały sporą ilość własnych błędów. Dopiero kiwka Sanji Gammy dała policzankom wynik 10:8, autowy atak Mędrzyk pozwolił przyjezdnym szybko doprowadzić do remisu, a w kolejnej akcji ten sam błąd popełniła Mucha. Skuteczność Katarzyny Koniecznej pozwalała BKS-owi Profi Credit utrzymywać kontakt z przeciwniczkami, a kiedy w aut uderzyła Busa, zrobiło się 14:13 dla przyjezdnych i o czas poprosił Marcelo Abbondanza. Po nim ten sam błąd popełniła Martyna Łukasik, a Busa została zablokowana (13:16). Seria serwisowa Katarzyny Koniecznej trwała jednak dalej (17:13). Gra Chemika była mocno daleka od ideału, mistrzynie Polski popełniały banalnie proste błędy, nie mogły skończyć ataku i po bloku na serbskiej przyjmującej drugą przerwę zarządził Marcello Abbondanza (14:19). Zespół do walki zagrywką poderwała Martyna Łukasik, przy stanie 19:17 o czas poprosił Bartłomiej Piekarczyk. Po nim skutecznie uderzyła Emilia Mucha. Błąd ustawienia w ekipie rywalek i zagrywka Bianki Busy dała remis 20:20, co zmusiło opiekuna BKS-u do wzięcia drugiego czasu, po którym zaatakowały Martyna Łukasik i Bianka Busa (22:20). Chemik opanował sytuację, a rywalki się pogubiły i po autowym zbiciu Koniecznej było 24:21 dla gospodyń. Przy zagrywce Muchy BKS obronił dwa setbole, ale zwycięstwo swojej ekipy przypieczętowała Chiaka Ogbogu.

Od udanego ataku rozpoczęła seta drugiego Kornelia Moskwa, a po autowym zbiciu Mędrzyk i zagrywce Moskwy było 3:0 dla BKS-u. Atak Gammy i drugi już w tym meczu błąd ustawienia BKS-u pozwoliły mistrzyniom Polki zbliżyć się na 3:4, ale w kolejnej akcji gospodynie zepsuły zagrywkę. Na 5:5 udanym atakiem wyrównała Chiaka Ogbogu. Dobra gra blokiem pozwoliła bielszczankom ponownie odskoczyć na dwa oczka. Po ataku Bianki Busy na tablicy ponownie pojawił się remis (7:7), ale w kolejnej akcji siatkarka ta uderzyła w aut. Atak i as serwisowy Gammy dały prowadzenie gospodyniom, zapunktowała tez Iga Chojnacka (10:8). O czas poprosił w tym momencie Bartłomiej Piekarczyk. Po nim udanie uderzyła Mucha, a Chojnacka została zablokowana (10:10). Blok na Olivii Różański dał ponownie dwupunktowe prowadzenie Chemikowi (12:10), a po zbiciu Ogbogu dał już Chemikowi trzypunktowy zapas, a wkrótce było 16:11. Autowe zbicie Sanji Gammy pozwoliło BKS-owi zbliżyć się na 13:16. Mistrzynie Polski cały czas utrzymywały prowadzenie, po zepsutej zagrywce Nowickiej było 20:16, a as serwisowy Martyny Grajber dał wynik 22:17. Takiej przewagi policzanki już nie roztrwoniły. Po bloku na Koniecznej miały piłki setowe (24:18), a w kolejnej akcji seta zakończyła Chiaka Ogbogu.

Atak Igi Chojnackiej rozpoczął seta trzeciego, ale po błędzie serwisowym tej siatkarki było 1:1. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy przy zagrywce Martyny Grajber Chemik odskoczył na 6:3. Kolejny serwis przyjmująca Chemika jednak zepsuła, a po chwili to samo uczyniła Katarzyna Konieczna, a kiedy piłkę przechodzącą wykorzystała Chojnacka, było już 8:4. Proste błędy policzanek pozwoliły przyjezdnym nieco zbliżyć się z wynikiem (6:8). Skuteczna w ataku była Bianka Busa, zablokowana została także Konieczna, a bielszczanki popełniły trzeci już w tym meczu błąd ustawienia i tablica pokazała wynik 13:7. Przyjezdne z piłki na piłkę wydawały się tracić wiarę w sukces, po autowym ataku przegrywały już 8:15, co zmusiło Bartłomieja Piekarczyka do poproszenia o czas. Kontrowersyjna decyzja sędziego (nieuznany as serwisowy) i blok na Łukasik pozwoliły na moment nieco zbliżyć się bielszczankom, ale znakomita gra blokiem Chemika dała już wynik 19:11. Policzanki spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, a kiedy Ogbogu zapunktowała zagrywką, było już 22:12. Blok punktowy dał faworytkom piłki meczowe (24:14), a spotkanie zakończyła zepsuta zagrywka rywalek.

MVP: Bianka Busa

Chemik Police – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:23, 25:18, 25:15)

Chemik: Busa (14), Pleśnierowicz (2), Chojnacka (4), Gamma (8), Ogbogu (7), Mędrzyk (2), Krzos (libero) oraz Grajber (5), Bednarek (1), M. Łukasik (8) i Mirković (2)
BKS: Nowicka (6), Różański (7), Konieczna (3), Herelova (3), Moskwa (6), Mucha (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Kozyra, Jagodzińśka (1), Świrad (1) i Kubacka (libero)