Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Podział punktów we Wrocławiu, lepszy ŁKS

LSK: Podział punktów we Wrocławiu, lepszy ŁKS

W starciu wrocławianek z ŁKS-em Łódź w dwóch pierwszych setach na boisku dominował Volley Wrocław. Potem jednak przebudziły się wicemistrzynie Polski, którym udało się doprowadzić do wyrównania w całym spotkaniu, a następnie przechylić w tie-breaku szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Początek spotkania był nerwowy w wykonaniu obu ekip i dość wyrównany. Gospodynie wykorzystując błędy rywalek w przyjęciu, odskoczyły na dwa punkty (8:6), ale po chwili straciły tę przewagę i na tablicy znów był remis 9:9. W ekipie wrocławskiej coraz lepiej w ataku radziły sobie Natalia Murek i Aleksandra Rasińska i gospodynie znów miały kilka punktów przewagi. Po skutecznym zbiciu atakującej #Volleya było już 15:10, a ŁKS miał coraz większe kłopoty. W końcówce podopieczne trenera Marka Solarewicza nie wypuściły już swojej szansy z rąk. Po ataku Anny Łozowskiej miały piłkę setową przy stanie 24:17, a po chwili seta skończyła Rasińska i było 1:0.

Drugiego seta gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale role się odwróciły i łodzianki po ataku Aleksandry Wójcik i skutecznym bloku Klaudii Alagierskiej wyszły na prowadzenie 6:4. Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się do wyniku 13:13, potem ełkaesianki wygrały trzy kolejne wymiany i po asie serwisowym Moniki Bociek prowadziły 16:13. Wrocławianki przełamały swoją niemoc, a potem na zagrywkę weszła Roksana Wers i to ona pociągnęła swój zespół do walki. Gospodynie zdobyły siedem punktów z rzędu i prowadziły 20:16. W końcówce znów o sobie dały znać ataki Rasińskiej i Murek i #Volley wygrał tego seta do 20.

Przebudzenie ŁKS-u nastąpiło na początku trzeciej partii. Świetne zagrywki Regiane Bidias dały łodziankom prowadzenie 4:0, coraz śmielej w ataku poczynała sobie Aleksandra Wójcik i po jej zbiciu było już 8:3 dla przyjezdnych. Wrocławianki popełniały coraz więcej błędów, a rywalki coraz mocniej je naciskały. Po ataku Moniki Bociek było już 15:8, świetnie działał łódzki blok i przewaga ŁKS-u cały czas rosła. Gospodynie nie potrafiły sforsować ściany stworzonej przez Klaudię Alagierską i jej koleżanki i przegrały wysoko do 13.

Łodzianki od prowadzenia 6:3 rozpoczęły czwartego seta, ale gdy w polu zagrywki pojawiła się Roksana Wers, znów miały kłopoty. Wrocławianki zdobyły sześć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie, ale w zespole ŁKS-u coraz lepiej radziła sobie w rozdzielaniu piłek Marta Wójcik. Skrzydłowe łodzianek miały możliwość ataku czasem na pojedynczym bloku, czasem na czystej siatce i przyjezdne doprowadziły do remisu 10:10. Znów nastąpił okres wyrównanej gry do stanu 14:15, potem wicemistrzynie Polski odskoczyły rywalkom. Po dwóch skutecznych blokach i ataku Regiane Bidias było 21:16 dla ŁKS-u, a zespół gospodyń już nie miał pomysłu, jak wyjść z tej sytuacji. Autowy atak Natalii Murek skończył tego seta wynikiem 25:18 dla gości i w meczu był remis 2:2.

Łodzianki świetnie rozpoczęły tie-breaka, po dwóch skutecznych blokach Klaudii Gajewskiej prowadziły 6:2, a przy zmianie stron boiska miały pięć punktów przewagi. Przyjezdne grały mądrze i ofiarnie w obronie, szanowały piłkę i dzięki temu utrzymywały cały czas bezpieczną przewagę. Gospodynie do walki poderwała jeszcze Roksana Wers i po jej dwóch atakach wrocławianki doprowadziły do stanu 11:13, ale po chwili Aleksandra Rasińska zepsuła zagrywkę. Seta wynikiem 15:12 dla ŁKS-u zakończył atak Aleksandry Wójcik i łodzianki zgarnęły dwa punkty mimo że początek meczu im zupełnie nie wyszedł. Zespół z Wrocławia ma natomiast nad czym pracować, bowiem to był drugi mecz, w którym prowadził 2:0 i przegrał po tie-breaku.

MVP: Marta Wójcik

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15)

#Volley: Wers (16), Rasińska (13), Soter (14), Murek (14), Gajewska N. (2), Łozowska (10), Kuziak (libero) oraz Felak (5), Piśla i Wołodko
ŁKS: Nichol (1), Bidias (11), Wójcik A. (19), Gajewska K. (6), Bociek (19), Alagierska (14), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (1) i Wójcik M. (1)