Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W Pile trzy sety i trzy punkty dla Budowlanych

LSK: W Pile trzy sety i trzy punkty dla Budowlanych

fot. Michał Szymański

Mimo że w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet nie ma dużego dystansu między PTPS-em a Budowlanymi, to łodzianki były faworytkami spotkania 17. kolejki LSK. Z tej roli w pełni się wywiązały i zakończyły mecz w trzech setach zdobywając cenne trzy punkty.

Łodzianki jadąc do Piły na pewno chciały przełamać serię kilku porażek z rzędu, dokładnie trzech wliczając mecz Ligi Mistrzyń z Fenerbahce (w LSK musiały uznać wyższość Radomki i Developresu) i nie da się ukryć, że były faworytkami tego starcia. Można tak wnioskować patrząc na tabelę, gdzie podopieczne Błażeja Krzyształowicza zajmują trzecie miejsce, a ich rywalki 6.Łodzianki już na początku meczu pokazały, że chcą tutaj walczyć o pełną pulę. Już na starcie pierwszego seta wypracowały sobie blisko sześciopunktowe prowadzenie i potem je sukcesywnie powiększały. W tej partii przeważały w każdym elemencie i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 19 punktów. Walki nie brakowało  w pierwszej części drugiego seta, prowadzenie jednej, bądź drugiej drużyny zmieniało się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie Grot Budowlani Łódź wypracowały sobie przewagę trzech punktów i nie oddały jej już do końca, choć pilanki robiły, co mogły aby odrobić straty.

W trzeciej partii podobnie, jak w poprzedniej ani jeden, ani drugi zespół nie odpuszczał. W pewnym momencie gospodynie prowadziły nawet trzema punktami, ale przydarzył im się przestój, który wykorzystały przeciwniczki. Łodzianki zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i zamknęły mecz zwycięstwem 3:0.

Różnica pomiędzy trzecim i szóstym zespołem LSK była widoczna przede wszystkim w skuteczności ataku.  Wicemistrzynie Polski atakowały z efektywnością 44%, zaś PTPS Piła 34%. W bloku było 5:2 dla łodzianek, a zagrywce 5:3 dla gospodyń. Poza wybraną MVP Anastasią Kraidubą po stronie Grot Budowlanych wyróżniały się obie środkowe, Małgorzata Śmieszek i Jarosława Pencova zdobyły po 9 punktów, obie miały dodatkowo wysoką skuteczność ataku, Pencova 100% (6/6), Śmieszek 87% (7/8), Pierwsza z nich zdobyła dodatkowo trzy punkty blokiem, druga 2. Po stronie pilanek liderką była Paula Słonecka.

MVP: Anastasiya Kraiduba

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3
(19:25, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:
PTPS: Gawlak (4), Słonecka (12), Bednarek, Urban (7), Kucharska (4), Baran (7), Saad (libero) oraz Ponikowska (1), Szubert, Kazała (2), Pawłowska (1)
Budowlani: Nowicka, Śmieszek (9), Twardowska (4), Kraiduba (9), Pencova (9), Bączyńska (7), Stenzel (libero) oraz Babicz

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved