Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pierwszy stracony punkt mistrzyń Polski

LSK: Pierwszy stracony punkt mistrzyń Polski

fot. Piotr Sumara - lsk.plps.pl

Faworytem pojedynku w Policach zdecydowanie były mistrzynie Polski i w pierwszej partii z tej roli wywiązały się w stu procentach. Potem jednak z bardzo dobrej strony pokazały się siatkarki znad Brdy, które prowadziły już w setach 2:1. Ostatecznie w tie-breaku triumfowały podopieczne Jakuba Głuszaka, które jednak straciły pierwszy punkt w tym sezonie.

Po udanych atakach w pierwszym secie było 4:2 dla Chemika, ale po chwili bydgoszczanki wykorzystując niedokładności gospodyń, wyszły na 6:4. Ataki Veljković i Zaroślińskiej-Król oraz punktowe zagrywki Busy i Veljković dały już wynik 11:7. Serbska środkowa dalej dobrze pracowała na zagrywce, a Katarzyna Zaroślińska-Król nie wstrzymywała ręki w ataku (15:7). Punktowała także Bednarek-Kasza, działał blok. Stefana Veljković zaszła z pola zagrywki dopiero przy stanie 19:7. Policzanki zdominowały boiskowe wydarzenia głównie dzięki zagrywce, punkt tym elementem dołożyła także Zaroślińska-Król, a dobry serwis Bednarek-Kaszy dał już wynik 24:11. Po chwili błąd rywalek zakończył premierową odsłonę.W drugiej partii przy zagrywce Eweliny Krzywickiej po nieudanych atakach i przyjęciach Chemika i działającym bloku było 6:0 dla gości. Policzanki do walki próbowała poderwać atakami Zaroślińska-Król, a zagrywką Busa (5:10). Po drugiej stronie siatki nie zwalniały jednak tempa rywalki, skuteczna była Sandra Szczygioł, do tego też nieskuteczne w ataku były gospodynie (5:12). Po ataku Misiuny było już 16:7 dla Pałacu, a trener Głuszak uaktywnił rezerwowe. Pojawiły się Malwina Smarzek, Alex Holston czy Izabela Bełcik. Pałacanki broniły niemal każdy atak Chemika i wyprowadzały skuteczne akcje (20:11). Dobra zagrywka Kingi Różyńskiej i atak Natalii Misiuny dały już wynik 23:14. Dwa ataki poza antenką policzanek m.in. Holston zakończyły tę odsłonę.

W trzecim secie na boisku pozostała Smarzek, ale po błędach gospodyń to Pałac przeważał 2:1. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy atakiem nie punktowała Bednarek-Kasza, a zagrywką Natalia Mędrzyk (7:4). Nieskuteczne ataki i błąd dotknięcia siatki policzanek sprawiły, że różnica stopniała do 11:10, ale po chwili, kiedy m.in. Zaroślińska-Król popisała się kolejnym skutecznym atakiem, dystans znów wynosił trzy oczka. Pałacanki za sprawą zagrywki Sandry Szczygioł wyrównały jednak na 13:13. Bednarek-Kasza zagrywką wyprowadziła swój zespół na 16:14, ale rywalki szybko wyrównały, a nawet wyszły przy zagrywce Misiuny na 17:16. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy Chemik po m.in. atakach Zaroślińskiej-Król odskoczył na 21:19. Przyjezdne za sprawą Sandry Szczygioł jednak znów zniwelowały swoje straty i po bloku na Zaroślińskiej-Król prowadziły 23:22. Atak Szczygioł dał podopiecznym Piotra Makowskiego piłkę setową, a w kolejnej akcji zbicie Eweliny Krzywickiej zakończyło tę część spotkania.

Początek czwartej partii był wyrównany (5:5). Dobre zagrywki Agnieszki Bednarek-Kaszy pozwoliły Chemikowi odskoczyć na 7:5. Autowy atak Stefany Veljković doprowadził jednak do remisu 8:8. Kiedy Serbka chwilę później uderzyła już skutecznie, policzanki wróciły do dwupunktowej przewagi, a po autowym zbiciu Kuligowskiej było już 12:9. Przy stanie 14:10 o czas poprosił trener Piotr Makowski. Nic to jednak nie dało, po m.in. ataku Natalii Mędrzyk jej zespół prowadził 16:10. Po bloku na Krzywickiej było już 19:12 i wszystko zmierzało do tie-breaka, a błędy pałacanek dały już wynik 21:13. Seta zakończyła atakiem Katarzyna Zaroślińska-Król.

Udany blok policzanek, a następnie atak Malwiny Smarzek dał gospodyniom prowadzenie 3:0 w tie-breaku. Zbicia Smarzek i Veljković oraz nieudana akcja Eweliny Krzywickiej spowodowały, że na tablicy widniał już rezultat 6:1. Blok na Szczygioł dał przy zmianie stron wynik 8:1. Po niej bydgoszczanki zdobyły dwa kolejne punkty, ale to rywalki zmierzały po wygraną. Ataki Mędrzyk i Zaroślińskiej-Król dały już wynik 11:4. Blok doprowadził do pierwszej piłki meczowej (14:6). Pałac obronił atakiem Krzywickiej jedną z nich, ale po chwili zepsuta zagrywka zakończyła mecz.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Chemik Police – KS Pałac Bydgoszcz 3:2
(25:11, 15:25, 23:25, 25:14, 15:7)

Składy zespołów:
Chemik: Busa (4), Bednarek-Kasza (17), Veljković (13), Mirković (2), Mędrzyk (7), Zaroślińska-Król (24), Krzos (libero) oraz Holston (4), Bełcik i Smarzek (6)
Pałac: Misiuna (16), Krzywicka (16), Wenerska, Różyńska (6), Fedusio, Szczygioł (11), Jagła (libero) oraz Mazurek (2), Maternia (1), Fojucik (1), Nickowska (libero) i Kuligowska (6)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved