Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LSK: Pierwsza wygrana Radomki, wrocławianki bez punktu

fot. Michał Szymański

Dopiero w dziesiątym swoim meczu w tym sezonie siatkarki Radomki mogły cieszyć się z wygranej. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego prowadziły już 2:0 z rywalkami z Wrocławia, ale przegrany trzeci set zasiał ziarno niepewności w zespole i kibicach. W kolejnej odsłonie radomianki jednak nie pękły i nie pozwoliły rywalkom na urwanie punktu – wygrały 3:1 i zgarnęły komplet.

Mecz lepiej zaczął się dla wrocławianek, które dzięki blokowi wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Nie cieszyły się jednak z niego zbyt długo, bo po błędzie w ataku Kingi Kasprzak gospodynie doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios, ale Aleksandra Rasińska na spółkę z Karoliną Fedorek sprawiły, że inicjatywę na boisku ponownie zaczął przejmować #Volley, tym razem odskakując od rywalek na trzy oczka. Nie potrafił utrzymać jednak równego poziomu gry, a radomianki do walki poderwała Emilia Mucha. Przy zagrywce Izabeli Bałuckiej zaczęły one przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę w premierowej odsłonie. W końcówce podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego zaczęły popełniać proste błędy, które ułatwiały zadanie rywalkom, a po ich pomyłce w polu serwisowym Radomka wygrała pierwszego seta (25:22).Drugiego seta lepiej zaczęły przyjezdne, które wykorzystały błędy rywalek, a po udanej akcji Rasińskiej objęły trzypunktowe prowadzenie. Po skutecznej kontrze Natalii Murek wrocławianki prowadziły już 9:5, ale nie potrafiły po raz kolejny utrzymać równego poziomu gry. Radomkę do walki poderwała Marharyta Azizowa, a po szczelnym bloku podopieczne Adama Grabowskiego doprowadziły do remisu. Skuteczne zagrania Azizowej pozwoliły ekipie z Mazowsza wyjść na prowadzenie, ale zbicie ze środka Aleksandry Gancarz dało przyjezdnym remis. W pewnym momencie zanosiło się na wyrównaną końcówkę, ale punkty zdobywane przez Paulinę Szpak na siatce i w polu serwisowym zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na stronę Radomki. Ostatecznie triumfowała ona 25:21, a kropkę nad i postawiła Mucha (25:21).

W trzeciej partii gospodynie poszły za ciosem. Dzięki dobrej grze w bloku oraz pomyłkom w ataku rywalek szybko odskoczyły od nich na cztery oczka. Jednak trudne serwisy Natalii Gajewskiej oraz pomyłka w ataku Juliety Lazcano sprawiły, że wrocławianki stosunkowo szybko wróciły do gry. Mucha na spółkę z Azizową ponownie dały punktową nadwyżkę Radomce, ale Rasińska poderwała do boju koleżanki, a po bloku na Oliwii Bałuk na świetlnej tablicy ponownie widniał remis. Skuteczna postawa na siatce Rasińskiej oraz na zagrywce Gajewskiej sprawiły, że to przyjezdne zyskały znaczące prowadzenie. Pojedyncze udane zagrania Renaty Białej nie poderwały już gospodyń do walki, a punktowa zagrywka Rasińskiej przypieczętowała wygraną wrocławianek w tej części spotkania (25:19).

W czwartym secie dolnośląska drużyna próbowała pójść za ciosem. Po asie serwisowym Gajewskiej wyszła nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale dzięki dobrej grze w bloku gospodynie szybko odrobiły straty. W kolejnych minutach nadal punktowały w bloku, a w ataku dobrze spisywały się Mucha oraz Bałucka, dzięki czemu Radomka w mgnieniu oka odskoczyła od wrocławianek na cztery oczka. Jednak po autowym zbiciu Azizowej przewaga radomianek zmalała do jednego punktu. Na więcej jednak wrocławianek nie było stać. Ich proste błędy oraz dobra postawa na siatce Muchy powodowały, że w coraz bardziej korzystnej sytuacji był zespół z Mazowsza. Pojedyncze udane zagrania Rasińskiej nie odmieniły już oblicza meczu, a mocne zbicie Azizowej dało upragnione zwycięstwo Radomce (25:19).

MVP: Agata Witkowska

E.Leclerc Radomka Radom – #VolleyWrocław 3:1
(25:22, 25:21, 19:25, 25:19)

Składy zespołów:
Radomka: Lazcano (5), Szpak (8), Bałucka (5), Azizowa (15), Bałuk (7), Mucha (23), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Biała (1), Zaborowska i Szczepańska-Pogoda (1)
#Volley: Gancarz (6), Rasińska (23), Murek (11), Mras (1), Kasprzak (12), Fedorek (8), Dzikowicz (libero) oraz Pancewicz (libero), Wers, Felak i Gajewska (6)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved