Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pięciosetowe derby Małopolski dla Trefla Proximy

LSK: Pięciosetowe derby Małopolski dla Trefla Proximy

fot. Bianka Sawoniuk

Dwa oblicza miały derby Małopolski w 18. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka po dwóch wygranych setach pewnie zmierzał do wygranej i w trzeciej partii prowadził 20:18, ale krakowianki odwróciły losy tego seta i całego meczu. Wygrały w trzeciej partii 25:22, doprowadziły do tie-breaka, a w nim wygrały 15:8, wyrywając muszyniankom dwa punkty.

Pierwsza odsłona w zupełności mogła zaspokoić pragnienia dużych emocji drzemiące w kibicach. Oba zespoły prezentowały wyrównaną siatkówkę, a prowadzenie przechodziło z jednej ekipy na drugą, stawiając w roli goniących wynik tak jedną, jak i drugą drużynę. Zawodniczki Muszyny mimo iż miały swoje sytuacje w ofensywie, nie potrafiły ich wykorzystywać, kończąc seta z zaledwie 30-procentową skutecznością w tym elemencie. Trzeba przyznać, że gdyby gospodyniom udało się nie tyle zupełnie uniknąć, co choć trochę powstrzymać od popełniania własnych błędów (aż dziewięć w tej partii), to z całą pewnością mogłyby zapisać seta na swoim koncie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego oddawały jednak przeciwniczkom punkty w zagrywce i w ataku, czym same strzelały sobie w kolano. Ostatecznie, po walce na przewagi, seta na swoim koncie zapisały Muszynianki.W drugim secie zawodniczkom Polskiego Cukru Muszyny udało się uniknąć własnych błędów i oddały rywalkom tylko jeden punkt. Przy ośmiu mankamentach po stronie rywalek zrobiło to różnicę i to ekipa przyjezdnych zanotowała drugą partię na swoim koncie.

Kolejne odsłony należały do gospodyń. W trzecim secie największą różnicę zrobiło sześć punktowych bloków, które skutecznie zatrzymywały i tak „kulejącą”, 24-procentową skuteczność w ataku przyjezdnych. W kolejnym secie ofensywa Muszynianek, nie uległa poprawie, a dodatkowo pojawiło się sporo własnych błędów, co niemal naturalnie oddało pierwszeństwo krakowiankom. Po jednostronnej końcówce stało się jasne, że w Krakowie dojdzie do tie-breaka.

Piątego seta rozpoczął blok punktowy Sarah Clement i as serwisowy Darii Paszek. Kolejne punkty krakowiankom przynosiły przede wszystkim celne ataki, które coraz bardziej dystansowały rywalki. Dobrze pracujący blok nie tylko otworzył, ale też zamknął decydującą partię. Spektakularny come back gospodyń przyniósł efekt, bo to one zapisały dwa punkty do tabeli.

MVP: Rebecca Pavan

Trefl Proxima Kraków – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2
(25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8)

Składy zespołów:
Proxima: Talas (5), Clement (10), Paszek (18), Łukasik J. (15), Brzezińska (14), Pavan (20), Kulig (libero) oraz Słonecka i Szymańska
Muszynianka: Brzóska (14), Śmieszek (6), Savić (8), Wójcik (12), Radenković (7), Bociek (14), Medyńska (libero) oraz Flakus (1), Lis, Bałdyga i Karakaszewa (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved