Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewny triumf rzeszowianek we Wrocławiu

LSK: Pewny triumf rzeszowianek we Wrocławiu

Kolejne zwycięstwo za trzy punkty odniosły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W drugiej kolejce rzeszowianki grały we Wrocławiu. Chociaż zawodniczkom #VolleyWrocław nie można było odmówić woli walki, to rywalki pewniej rozgrywały decydujące momenty poszczególnych setów. Nagroda MVP powędrowała do Natalii Valentin-Anderson.

Na początku spotkania przyjezdne popełniały błędy. Skuteczne ataki Kingi Kasprzak i Aleksandry Rasińskiej pozwoliły wrocławiankom utrzymać się na prowadzeniu. Dopiero po celnych zagraniach Zuzanny Efimineko-Młotkowskiej i Alexandry Frantti przyjezdne odrobiły straty (12:12). Gospodynie również nie ustrzegły się błędów. Stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować rzeszowianki. Gdy w aut piłkę posłała Magdalena Soter #VolleyWrocław przegrywał 14:17. Po celnym zagraniu Kamili Witkowskiej o czas poprosił trener Kurczyński. Przyjezdne utrzymywały wyższą skuteczność na siatce, powiększając stopniowo dystans. Wrocławianki nie miały zamiaru odpuszczać, po ataku Aleksandry Rasińskiej różnica punktowa stopniała do dwóch oczek a przerwę wykorzystał Stephane Antiga (20:22). Po tym czasie rzeszowianki zdobyły kolejne punkty. Decydującą akcję skończyła Zaroślińska-Król.

Problemy z przyjęciem zagrywek Natalii Valentin-Anderson sprawiły, że przyjezdne efektownie weszły w drugą odsłonę. Przy stanie 4:0 dla Developresu SkyRes Rzeszów pierwszy czas wykorzystał trener Kurczyński. Po przerwie zagrywająca popełniła błąd. W kolejnych akcjach gospodynie starały się odrobić straty. Po fragmencie wyrównanej walki wrocławianki zaczęły mylić się w ataku (7:13). W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszedł #VolleyWrocław, gospodynie poprawiły skuteczność na siatce i przy zagrywkach Kasprzak złapały kontakt punktowy z przeciwniczkami (15:16). Podopieczne trenera Kurczyńskiego nie zdołały jednak pójść za ciosem, w następnej części seta na siatce punktowały Witkowska i Frantti a gdy dwukrotnie w aut zaatakowała Rasińska było już 21:15 dla rzeszowianek. Serię rywalek przerwała dopiero Gancarz. Tego dystansu nie udało się już wrocławiankom odrobić. Autowy atak Natalii Murek zamknął seta.

Na początku trzeciej partii skutecznie atakowała Frantti, przy stanie 4:1 dla rzeszowianek przerwę wykorzystał trener Kurczyński. Przejście nastąpiło dopiero po błędzie w polu zagrywki Mlejnkovej (2:5). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Rzeszowianki kontrolowały przebieg gry. Gospodynie nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki. Raz za razem pewnie punktowała Michaela Mlejnkova. Podopieczne trenera Antigi punktowały seriami (12:19). Dopiero w końcówce rywalki rozprężyły się a wrocławianki rzuciły się do odrabiania strat, do którego sygnał dała Karolina Fedorek. Gdy po skutecznym zagraniu Gancarz różnica punktowa stopniała do trzech oczek o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych (18:21). Passę przerwała dopiero atakiem Frantti. Kolejne piłki meczowe rzeszowianki miały po zepsutej zagrywce Rasińskiej a cały mecz zakończył błąd gospodyń.

MVP: Natalia Valentin-Anderson

#VolleyWrocław – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(20:25, 18:25, 21:25)

#VolleyWrocław: Gancarz (8), Rasińska (10), Gajewska, Soter (6), Murek (7), Kasprzak (11), Pancewicz (libero) oraz Wers, Mras, Fedorek  (2) i Irzemska (1)
Developres: Frantti (11), Witkowska (8), Efimienko-Młotkowska (4), Mlejnkova (8), Valentin-Anderson (3), Zaroślińska-Król (12), Przybyła (libero) oraz Polańska (2), Kaczmar, Hawryła, Grabka i Gałucha