Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewne zwycięstwo ŁKS-u, Radomka bez punktu

LSK: Pewne zwycięstwo ŁKS-u, Radomka bez punktu

ŁKS Commercecon Łódź pewnie i wysoko pokonał E.Leclerc Radomkę 3:0.  Przyjezdne z Radomia były tłem dla swoich rywalek, w żadnym  z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów.  Łodzianki pozostały  na czwartym miejscu w tabeli, maja na swoim koncie 11 punktów. Radomka z dwoma punktami jest przedostatnia.

Łódzkich kibiców z pewnością cieszyła obecność w składzie Izabeli Kowalińskiej, której kontuzja odniesiona w Legionowie nie okazała się poważna. Od początku meczu było widać, że mistrzynie kraju są bardzo skoncentrowane, ale obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów. Przeważać w pierwszym secie na korzyść gospodyń zaczęła zagrywka, zwłaszcza ta w wykonaniu Joanny Pacak. Radomianki walczyły z negatywnym przyjęciem, a do parkietu dobić się nie mogła Oliwia Bałuk (22:12). Pomimo prób zmian ze strony trenera Skroka, błąd Kubackiej i skuteczny blok ŁKS-u na Białej zakończył partię na korzyść mistrzyń (25:14).

Drugi set miał wyrównany początek, ale dzięki dobrej obronie wiewiór radomska drużyna miała coraz większy problem z dobiciem się do parkietu. Serię zagrywek Klaudii Alagierskiej powstrzymał dopiero skuteczny atak Marharyty Azizovej (17:8). Co ciekawe Azerka w przebiegu seta zajęła wraz z Renatą Białą pozycję przyjmującej. Radomka wzięła się za pogoń dzięki zagrywkom Pauliny Zaborowskiej, gwoździa w trzeci metr ze środka by przerwać serię wbiła Joanna Pacak (22:15). Przyjezdne próbowały jeszcze walczyć dzięki zagrywkom Szczepańskiej-Pogody, ale ostatecznie dzięki wkładowi Szczyrby gospodynie były już pewne co najmniej punktu (25:19).

Początek trzeciej odsłony ponownie był bardzo wyrównany. Radomska drużyna jednak wróciła do popełniania prostych błędów, a po stronie ŁKS-u bardzo dobrze zaczął działać blok. Nie do przyjęcia okazały się dla przyjmujących Radomki zagrywki Moniki Bociek (20:12). Radomianki próbowały jeszcze rzutem na taśmę walczyć i udało im się odrobić trochę strat, bo z pola zagrywki nie myliła się Majka Szczepańska-Pogoda. Ręką o siatkę w ataku na kontrze zahaczyła jednak Reanata Biała, a Katarina Lazović skończyła atak z lewego skrzydła i ŁKS mógł być pewny wygranej (25:19).

MVP: Joanna Pacak

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:14, 25:19, 25:19)

ŁKS: Mori (2), Pacak (12), A. Wójcik (4), Lazović (8), Bociek (17), Alagierska (10), Strasz (libero) oraz Szczyrba (3) i Korabiec
Radomka: Lazcanao (3), Szpak, Bałucka (7), Azizova (7), Bałuk (1), Mucha (2), Witkowska (libero) oraz Kubacka, Biała (6), Zaborowska (1), Szczepańska-Pogoda (9) i Bodasińska (libero)