Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewne trzy punkty Chemika w meczu, który nie powinien się odbyć

LSK: Pewne trzy punkty Chemika w meczu, który nie powinien się odbyć

Chemik Police bez problemu ograł w Łodzi grającą w zdziesiątkowanym składzie warszawską Wisłę. Jeszcze na kilkadziesiąt minut przed meczem nie było wiadomo, czy do niego dojdzie, bowiem stołeczny klub nie miał potwierdzonych sześciu zawodniczek do gry. Przy ogromnym wsparciu PLS i PZPS do meczu w końcu doszło, chociaż rozpoczął się on z opóźnieniem z powodu braku opieki medycznej w hali. Miejmy nadzieję, że do podobnych sytuacji nigdy już w zawodowej lidze nie dojdzie…

Do meczu przeciwko Wiśle Warszawa zespół z Polic przystąpił bez Natalii Mędrzyk, a Pola Nowakowska wyszła w „6” jako przyjmująca. Trener Akbas zdecydował się również na rozegranie z Eweliną Polak. Dejan Desnica, trener zespołu z Warszawy, nie miał pola do popisu. Wisła przyjechała do Łodzi w siedmioosobowym składzie. Na libero wystąpiła zaledwie 18-letnia Weronika Kraszewska.

Pierwszego seta siatkarki Chemika rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przyczyniła się do niego w dużej mierze zagrywka Igi Wasilewskiej. Mocny atak Łukasik nad blokiem Szymańskiej zwiększył prowadzenie policzanek do pięciu punktów (7:2) i o czas poprosił trener ekipy z Warszawy. Czwarty punkt Wisła odnotowała po ataku Marcyniuk (4:9), ale w kolejnej akcji ręce warszawskich blokujących obiła Martyna Grajber. Policzanki dołożyły do swojej puli kolejne trzy „oczka” i o kolejny czas poprosił trener Desnica. Blok duetu Wasilewska/Nowakowska dał ekipie z Polic prowadzenie 15:5. Zawodniczki Chemika podbijały ataki rywalek. Te z kolei miały problem z zatrzymaniem liderek tabeli LSK. Po ataku Łukasik było już 23:7 dla ekipy z Polic. W końcówce Wiślaczki zdobyły jeszcze trzy punkty z rzędu po zagrywce Banasiak (od 9:24 do 12:24), ale nic już nie było w stanie odwrócić losów tego seta.

Początek drugiej partii był wyrównany jedynie do stanu 4:3 dla Chemika. Potem ekipa Ferhata Akbasa odskoczyła na 8:3, a po ataku Igi Wasilewskiej było 10:5. Dobrze w ataku radziła sobie Pola Nowakowska, nominalna libero Chemika. Po jej uderzeniu o blok rywalek piłka wyszła w aut i policzanki cieszyły się z prowadzenia 12:6. Delikatne problemy zawodniczki Chemika miały z zagrywkami Agnieszki Banasiak (11:14), ale szybko wróciły do swojego rytmu gry. Po ataku Martyny Grajber prowadziły 20:14. Zbicie przez Igę Wasilewską piłki przechodzącej sprawiało, że trener Dejan Desnica poprosił o czas. Ostatecznie na niewiele się to zdało, a policzanki zwyciężyły 25:19.

Od początku trzeciego seta w ataku po stronie Chemika szalała Martyna Łukasik. Do tego błędy popełniały rywalki i szybko zrobiło się 5:0. Nic dziwnego, że Dejan Desnica szybko poprosił o czas. Czwarty punkt dla Wisły zdobyła Szymańska, ale cały czas wysokie prowadzenie (4:9) utrzymywały rywalki. Policzanki grały kombinacyjne, a do tego czujnie w obronie. Popełniane od czasu do czasu błędy nie wpływały zatem na ich wysoką przewagę (12:5). O drugą przerwę dla swojego zespołu trener Desnica poprosił przy stanie 14:5 dla Chemika. Na zagrywkę w ekipie z Polic weszła jednak Martyna Grajber i szybko zrobiło się 20:6 dla lidera tabeli LSK. Przy stanie 24:11 dla Chemika trener Akbas zaskoczył wszystkich i poprosił o czas dla swojej ekipy. Kilka sekund po powrocie na boisko poprosił o kolejny. Chwilę później było już po meczu, a ostatni punkt dla policzanek zdobyła atakiem z „6” strefy Martyna Łukasik.

MVP: Paulina Maj-Erwardt

Wisła Warszawa – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(13:25, 19:25, 11:25)

Chemik: Polak (3), Grajber (11), Bednarek (9), Nowakowska (6), Wasilewska (11), Łukasik (14), Maj-Erwardt (libero)
Wisła: Marcyniuk (8), Banasiak (8), Urbanowicz (4), Mikołajewska (1), Szymańska (4), Widera (2), Kraszewska (libero)