Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pewna wygrana #VolleyWrocław w Pile

LSK: Pewna wygrana #VolleyWrocław w Pile

fot. Łukasz Krzywański

Dość jednostronny przebieg miało spotkanie Ligi Siatkówki Kobiet rozegrane w Pile. Gospodynie mierzyły się z #VolleyWrocław i nie były w stanie nawiązać walki.  Wrocławianki były zespołem lepszym w każdym elemencie, do tego utrzymywały koncentrację i zainkasowały jakże cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jako pierwsze jednak na trzy oczka odskoczyły pilanki (6:3). Wrocławianki szybko jednak się poderwały i wyrównały na 7:7. Podopieczne trenera Kurczyńskiego zaczęły przejmować inicjatywę pracując skutecznie praktycznie w każdym elemencie (13:8). Wrocławianki kontrolowały boiskowe wydarzenia będąc zespołem lepszym (21:12), a gospodynie nie były w stanie znaleźć punktu zaczepienia. Ostatecznie siatkarki Enea PTPS zdobyły w partii otwarcia zaledwie 17 punktów.Od prowadzenia 4:0 rozpoczęły drugiego seta wrocławianki. Kontynuowały one dobrą grę z pierwszej partii (8:2, 10:5).  Na boisku istniała tylko jedna drużyna (13:6, 22:12). Wrocławianki były lepsze w każdym elemencie i ponownie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 17 oczek.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianki szybko odskoczyły na 5:2 i 8:4. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, wykorzystały chwilę słabości przeciwniczek i zbliżyły się na 13:14. Był to jednak chwilowy zryw. Wrocławianki wróciły do swojej gry i prowadziły 20:13. Takiej przewagi podopieczne trenera Kurczyńskiego już nie roztrwoniły. Wrocławianki były lepsze w zagrywce (8:1), aż pięcioma asami popisała się Aleksandra Rasińska. Wrocławianki przeważały także w skuteczności ataku notując wskaźnik na poziomie 49% przy 32% oponenta.

MVP: Aleksandra Rasińska

Enea PTPS Piła – #VolleyWrocław 0:3
(17:25, 17:25, 18:25)

Składy zespołów:
PTPS: Gawlak (2), Słonecka (5), Ponikowska (3), Kazała (11), Kucharska (2), Baran (4), Saad (libero) oraz Bednarek (3), Szubert i Urban (3),
#Volley: Wers (7), Gancarz (11), Rasińska (20), Gajewska (3), Murek (16), Fedorek (5), Pancewicz (libero) oraz Kasprzak i Hatala

Zobacz również:
Wyniki i tabela LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved